Kas yra kredito unija?

Kredito unijos yra ne pelno siekiančios finansinės institucijos, kurias valdo nariai, siūlanti alternatyvą komerciniams bankams, statybų bendrijoms ir atlyginimų davėjams. Jie teikia praktiškai tuos pačius finansinius produktus, kaip ir bankai, pavyzdžiui, paskolas ir taupomąsias sąskaitas, tačiau paprastai su mažesnėmis paskolų palūkanų normomis ir siekia sumokėti dividendus už taupymą, jei gaunamas pelnas.

Kokias paslaugas siūlo kredito unijos?

Paskolos

 • Paprastai siūloma tik nariams
 • Gyvybės draudimas yra įmontuotas į paskolą, todėl, jei praeisite, visa paskola bus grąžinta
 • Palūkanų norma neviršija 3% per mėnesį (balandžio mėn. – 42,6%)
 • Jokių baudų už ankstyvą atsiskaitymą

Einamosios sąskaitos

Sąskaitų taupymas

 • Kai kurie paslaugų teikėjai moka dividendus savo nariams
 • Kai kurie paslaugų teikėjai mokės palūkanas už savo narių santaupas

Kredito unijų istorija

Pirmąją kredito uniją 1849 m. Pietų Vokietijoje įkūrė Friedrichas Raiffeisenas, turėjęs viziją sukurti geresnį gyvenimo lygį savo bendruomenėje. Idėja buvo ta, kad jei bendruomenės nariai galėtų sutelkti savo lėšas, tai leistų sąjungos asmenims gauti finansinę pagalbą ir išteklius, kurie leistų jiems gyventi šiek tiek patogiau.

Skamba gerai, tiesa?

Kokia buvo pirmoji JK įsteigta kredito unija?

Pirmoji registruota kredito unija Jungtinėje Karalystėje buvo įkurta praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje, kuriai vadovavo ankstyvasis 18-os metų draugiškos draugijos judėjimastūkst amžiaus. Jos būstinė buvo Šiaurės Airijoje, ją pradėjo nedidelė 6 žmonių grupė, sudėjusi savo santaupas ir sudarydama „Derry“ kredito uniją.

Po to Anglijoje susikūrė daugiau kredito unijų, nes jų koncepcija populiarėjo, ypač tarp darbininkų klasės bendruomenių ir tų, kurie negalėjo gauti paskolų ar kreditinių kortelių.

Kaip įstoti į kredito uniją?

Įstojimo į kredito uniją griežtų taisyklių nėra, tačiau kadangi kredito unijos yra sudaromos remiantis jos nariais, turinčiais „bendrą obligaciją“, turėsite atitikti kriterijų rinkinį, priklausomai nuo to, kurioje kredito unijoje norite prisijungti.

Kai kurios iš šių bendrų obligacijų gali būti:

 • Dirba pas tą patį darbdavį
 • Gyvenimas ar darbas vietoje
 • Būti tos pačios profesinės sąjungos dalimi
 • Priklauso tai pačiai bažnyčiai

Paprasta „Google“ paieška gali padėti rasti kredito unijas arba naudoti kredito unijų paieškos katalogą. Šiuo metu „Credit Union UK“ pateikia iki 408 JK veikiančių paslaugų teikėjų sąrašą.

Nustačius tinkamumą, turėtų būti taikomas standartinis paraiškų teikimo procesas, po kurio gali būti nedidelis pradinis indėlis, parodantis jūsų įsigytą dalį kredito unijoje, tačiau kai kurios kredito unijos sušvelnino savo kriterijus, todėl jums gali netikti visi įprasti reikalavimai.

Patarėjas perduoda pasirašyti dokumentą

Kodėl verta prisijungti prie kredito unijos?

Tiems, kurie gauna mažesnes pajamas, gali būti sunku skolintis iš banko ar gauti trumpalaikį kreditą, ir tai tampa daug sunkiau, jei turite blogą kredito istoriją. Čia įstojimas į kredito uniją gali būti naudingas jums, nes jie vis tiek gali jums skolinti net ir turėdami blogą kredito balą, ir jie gali pasiūlyti mažesnes paskolos palūkanų normas, nei jums galėtų suteikti komerciniai skolintojai.

Vartotojams, kuriems nereikia skolintis didelių pinigų sumų, dažnai kyla problemų ieškant mažesnių trumpalaikių paskolų iš bankų ir statybų bendrijų, nes šios įstaigos paprastai neteikia šio produkto. Bendruomenės valdomos kredito unijos paprastai siūlo daug mažesnes paskolų sumas asmenims, o tai reiškia, kad nariai neturi skolintis daugiau nei reikia.

Kai kurios kredito unijos užfiksavo aukštesnes taupymo palūkanų normas, palyginti su kitų bankų aukomis – tai puikiai tinka tiems, kurie nori gauti šiek tiek daugiau iš savo santaupų.

Dividendai paprastai mokami nariams, o ne stambiems įmonių akcininkams, o tai užtikrina, kad narių investuoti pinigai ir toliau cirkuliuos bendruomenėje ir kad jie ir toliau naudosis įmokomis.

Pro

 • Paprastai labiau prieinami finansiniai produktai ir paslaugos
 • Ne dėl pelno – žmonės už žmones
 • Gali būti naudinga žmonėms, turintiems blogą kredito istoriją
 • Alternatyva paskoloms iki atlyginimo ir dideliems komerciniams bankams
 • Finansinio elgesio tarnybos (FCA) leidimas ir reguliavimas ir finansinių paslaugų kompensavimo sistemos (FSCS) veikla. Atminkite, kad FSCS apsaugos pirmuosius 85 000 svarų, kuriuos turite kredito unijoje, taip pat, kaip ir bankuose.

„Con“

 • Galite neatitikti stojimo į kredito uniją, jei neatitiksite kriterijų
 • Gali būti, kad negalėsite išsiimti grynųjų iš bankomatų, nesusijusių su jūsų kredito unija
 • Gali būti, kad neturite prieigos prie filialo už savo vietovės ribų
 • Nariams taupymo dividendai mokami tik tuo atveju, jei gaunamas pelnas, todėl jūs galite neuždirbti pinigų iš savo santaupų
 • Mažiau produktų ir paslaugų nei bankai, pavyzdžiui, didesnės paskolos, kreditinės kortelės ir draudimo produktai
 • Ne pelno siekiančios įmonės, todėl ne visos kredito unijos gali investuoti į technologinius pokyčius, pvz., Mobiliąsias programas ir internetinius banko pavedimus, kurie gali būti naudingesni, jei negalite patekti į filialą

Kredito unijos gali būti nepaprastai naudingos asmenims, net jei jūs tiesiog ieškote būdų, kaip skolintis atsakingiau. Jo kūrimo tikslas yra sukurti teisingą bankininkystės būdą, orientuotą į žmonių, o ne į institucijos poreikius. Tiems, kurie siekia elgtis kuo etiskiau, kai elgiasi su savo pinigais, ir kurie daugiausia dėmesio skiria savo bendruomenių gerinimui ir palaikymui, kredito unijos tikrai atitinka savo tikslą.

Nepriklausomai nuo priežasčių, kodėl norite įstoti į kredito uniją, būtinai atlikite tyrimus, kas jums prieinami. Jei jau turite atsiskaitomąją sąskaitą kitame banke ir norite pereiti prie kredito unijos, būtinai susisiekite su savo banku ir sužinokite, kaip tai padaryti.

Parašykite komentarą