Metinė pajamų deklaracija – kaip pildyti?

Šventės jaudulys baigėsi ir prasidėjo Naujieji metai. Metų pradžia yra tinkamas laikas naujiems tikslams ir lūkesčiams, tačiau tai yra ir laikas, kai galime apibendrinti praėjusius metus, o metinė pajamų ataskaita, kurią numatyta pateikti, padeda tai padaryti puikiai. Deklaracija yra jūsų pajamų ir išlaidų per metus apžvalga, galite pamatyti sumokėto gyventojų pajamų mokesčio sumą, informaciją apie neapmokestinamąjį minimumą, taip pat kitą informaciją, tokią kaip jūsų viešosios naudos veikla, aukos, kurios bus taip pat padėti susigrąžinti mokesčių permoką. Ši biurokratinė, bet ir labai reikalinga priemonė ne tik leidžia mums aiškiai suprasti, kaip mums sekėsi praėjusiais metais, bet ir suteikia galimybę susigrąžinti permokėtus mokesčius. Šioje medžiagoje sužinosite, kaip susigrąžinti permokėtus mokesčius ir kokius mokesčius galima susigrąžinti iš valstybės. Paprastai žinome, kad galite susigrąžinti permokėtą gyventojų pajamų mokestį už švietimo ir medicinos išlaidas, tačiau yra ir kitų rūšių išlaidų, leidžiančių per metus susigrąžinti permokėtus mokesčius iš valstybės.

Kaip pateikti metinę pajamų mokesčio deklaraciją? Žingsnis po žingsnio

Pavasaris yra laikas, kai didelė dalis Latvijos gyventojų pateikia Valstybinei pajamų tarnybai metinę pajamų deklaraciją. Yra grupių žmonių, kurie tai privalo, o kiti nusprendžia tai daryti savanoriškai – pavyzdžiui, jei per metus buvo patirtos tinkamos finansuoti išlaidos (medicinos paslaugos, vaikų švietimas ar aukos). Metinę pajamų deklaraciją paprasčiausia pateikti elektroniniu būdu – Valstybinių pajamų tarnybos (VID EDS) elektroninėje deklaravimo sistemoje. Čia yra šiek tiek daugiau apie patį deklaravimo procesą.

Prisijunkite prie EDS

Norėdami pateikti metinę pajamų deklaraciją, pirmiausia turite prisijungti prie VID elektroninės deklaravimo sistemos, įvesdami interneto naršyklę. eds.vid.gov.lv.
Prisijungti prie sistemos galite naudodami anksčiau priskirtą vartotojo vardą ir slaptažodį, el. Parašą arba naudodamiesi autentifikavimo sistema Latvija.lv.
Kai sėkmingai prisijungiate prie EDS sistemos, pirmajame puslapyje atsiranda įvairūs meniu. Vienas jų – metinė pajamų deklaracija.

Pasirinkite tinkamą deklaracijos užpildymo būdą

Kaip žinote, deklaraciją galima pateikti ne tik už praėjusius, bet ir už praėjusius trejus metus.
Atidarę deklaraciją ir pasirinkę ją parengti, galite pasirinkti, už kuriuos metus norite pateikti, arba nurodyti deklaraciją. Sistema siūlo du deklaracijos užpildymo būdus – paprastą ir išsamų. Taip pat yra informacijos, iš kokių situacijų rinktis.

Paruoškite ir pateikite deklaraciją

Pateikiant deklaraciją paprastoje versijoje, sistemoje jau yra visa oficiali informacija apie asmens pajamas ir išlaidas.
Deklarantas pats gali pridėti informaciją apie reikalavimus atitinkančias išlaidas – pateikdamas mokėjimo dokumentus, patvirtinančius operaciją, tokius kaip čekiai, kvitai ar banko patvirtinti atsiskaitymai. Jei konkrečių metų deklaraciją teikiate pirmą kartą, pasirinkite parinktį „“Pirmasis dokumentas ““. Jei reikia patikslinti jau pateiktą deklaraciją, atkreipkite dėmesį, kad tai paaiškinimas. Pildydami deklaraciją, taip pat turite nurodyti banko sąskaitos numerį, į kurį norite gauti permokėtą mokesčio sumą.

Svarbi pastaba – jei tuo atveju paaiškės, kad ne mokesčių permokos, o skolos (dėl kokių nors priežasčių sumokėjote mažiau mokesčių nei reikalauja įstatymai), VID šios trūkstamos sumos iš nurodytos banko sąskaitos neatskaitys.

Kai baigsite, deklaracijos viršuje pasirinkite parinktį „“Patikrinkite ir išsaugokite“. Jei deklaracija užpildyta neteisingai, sistema parodys atitinkamą pranešimą. Jei klaidų nėra, paliekamas paskutinis žingsnis – “”Pateikti“.

Kaip susigrąžinti permokėtus mokesčius?

Asmenims dažnai kyla daug klausimų, kaip susigrąžinti permokėtus mokesčius. Svarbiausia yra pateikti metinę pajamų mokesčio deklaraciją už 2020 m., Kuri leis jums susigrąžinti permokėtą gyventojų pajamų mokestį už tinkamas išlaidas (švietimas, medicina, odontologija ir kt.). Deklaraciją galima pateikti nuo 2020 m. Kovo 1 d. Iki 2023 m. Birželio 16 d. Jei nepateikta metinė pajamų deklaracija už 2019, 2018 m., Taip pat ir 2017 m. Uždirbtas pajamas, jie gali pateikti visą 2021 m., Kad iš valstybės galėtų gauti gyventojų pajamų mokesčio grąžinimą, taip pat už tinkamas išlaidas per šias išlaidas. metų. Taigi metinę pajamų deklaraciją galima pateikti ir už ankstesnius metus. Tai yra standartinė procedūra, nereikalaujanti daug laiko, nes praėjusių metų deklaraciją galima pateikti specialiai sukurtoje SRS sistemoje. Ūkio subjektai privalo pateikti metinę pajamų mokesčio deklaraciją, tačiau kiti fiziniai asmenys, nevykdantys ekonominės veiklos, tai daro savo noru, kad susigrąžintų permokėtus mokesčius.

Kaip pateikti tinkamų išlaidų mokesčių deklaraciją?

Deklaraciją galima pateikti Valstybinių pajamų tarnybos (VID) elektroninio deklaravimo sistemai (EDS) (eds.vid.gov.lv metinė pajamų deklaracija). Elektroninė deklaravimo sistema yra patogus ir greitas būdas pranešti apie išlaidas už mokslą, mediciną ir pan., Taip pat susigrąžinti permokėtus mokesčius. Taip pat patogu elektroniniu būdu užpildyti EDS metinę pajamų deklaracijos formą EDS sistemoje, kad būtų galima susigrąžinti permokėtus mokesčius, nes jis nedelsdamas naudojasi VID turima informacija apie mokesčių mokėtoją, ty dauguma duomenų pasirenkama automatiškai . Tai apima mokesčių mokėtojo gautas pajamas, neapmokestinamąjį minimumą, informaciją iš kredito įstaigų, informaciją apie įmokas į pensijų fondus, informaciją iš draudimo bendrovių apie įmokas į gyvybės draudimo paslaugas, taip pat tinkamas išlaidas švietimui ir gydymui, perkeltas iš ankstesnių laikotarpių. metų, o tai leidžia susigrąžinti permokėtus mokesčius.

Deklaraciją Valstybinių pajamų tarnybos EDS sistemoje galite pateikti per 10 minučių. Kiekvienas gali pateikti, prisijungti ir naudotis EDS naudodamas savo interneto banko vartotojo vardą ir slaptažodį, pilietybės ir migracijos reikalų tarnybos išduotą eID išmaniąją kortelę arba VAS „Latvijos valstybinis radijo ir televizijos centras“ išduotą elektroninio parašo lustinę kortelę (el. Parašą).

Kiek ir kokius permokėtus mokesčius galima susigrąžinti?

Permokėtus mokesčius galima susigrąžinti už diferencijuotą neapmokestinamąjį minimumą. 2020 m. Neapmokestinamasis minimumas priklauso gyventojams, kurių darbo užmokestis iki 1200 eurų neatskaičius mokesčių. Tačiau nepamirškite, kad neapmokestinamojo minimumo dydžiui įtakos turi ir papildomos pajamos bei mokesčių lengvatos. Jei turite vaikų, vis tiek galite gauti palengvėjimą. Už kiekvieną išlaikomą asmenį jie yra 250 eurų per mėnesį, tai yra 3000 eurų per metus. Norint gauti atitinkamas išmokas, išlaikytiniai taip pat gali būti registruojami atgaline data. Be abejo, permokėtus mokesčius iš valstybės taip pat galima susigrąžinti už gydymo ir švietimo išlaidas, aukas ir dovanas, įmokas kaupiant gyvybės draudimą ir 3 lygio pensijas. Suma, kurią galite susigrąžinti iš valstybės, priklausys nuo sumos, išleistos atitinkamoms paslaugoms. Asmenims, norintiems susigrąžinti permokėtą gyventojų pajamų mokestį, deklaracijos priede tereikia nurodyti sumą, išleistą atitinkamoms paslaugoms, ir pridėti patvirtinamuosius dokumentus (čekius ar kvitus) juos iš anksto nufotografuojant ar nuskenuojant. Taigi visada patartina saugoti visus čekius ir kvitus, jei norite iš valstybės susigrąžinti tinkamas išlaidas atitinkamiems metams. Jei neturite šių kvitų ar čekių, negalėsite pateikti atitinkamų sumų kaip reikalavimus atitinkančių išlaidų straipsnių, kad valstybė galėtų grąžinti mokesčius. Taigi atidžiai rinkite visus čekius ir kvitus už gydymą ir mokslą per metus ne tik sau, bet ir žmonai, vyrui ar vaikams.

Kada susigrąžinsiu permokėtus mokesčius?

Permokėtus mokesčius iš valstybės susigrąžinti galima per tris mėnesius po to, kai VID patikrina metinėje pajamų deklaracijoje pateiktą informaciją apie reikalavimus atitinkančias išlaidas ir permoką perveda eurais. Jums taip pat bus išsiųstas el. Laiškas, kuriame bus pranešta. Kartais, norėdamas tiksliai apskaičiuoti grąžintiną sumą, VID gali paprašyti patikslinti informaciją apie mokesčių padėtį arba sužinoti kitos informacijos. Netikslaus deklaravimo atveju laikotarpis, per kurį …

Parašykite komentarą