Mokslo žurnalų apleistos svetainės tampa sukčiavimo objektais

Ohn Bohannonas yra mokslinis leidinys, ką Sacha Baronas Cohenas yra komedija – viešai neatskleistas asmuo, gyvenantis doros ribose, norėdamas atkreipti dėmesį į status quo apribojimus. Molekulinės biologijos mokslų daktaro pareigas ėjęs žurnalistas padėjo atskleisti rimtas mokslo leidybos problemas, naudodamas eilę pykčių. Viename iš jų jis galėjo turėti daugiau nei 150 fiktyvių straipsnių, kuriuos priėmė išprievartaujantys žurnalai, kurie pasirodė neprilygstantys reklamavimui. Kitame jis paskelbė straipsnį, kurį galima apibūdinti tik kaip melagingą su statistika, turintį parodyti, kad šokoladas gali padėti žmonėms sulieknėti.

Naujausias Bohannono taikinys yra tai, kas gali būti atsirandantis ir nerimą keliantis reiškinys skaitmeninėje leidyboje: žurnalų svetainių užgrobimas. Šią savaitę žurnale „Science“ skelbiama, kad Bohannonas teigia nustatęs 24 atvejus, kai užgrobėjai, kantriai laukdami, kol baigsis internetinių registracijų galiojimo laikas, neseniai perėmė mokslinių žurnalų žiniatinklio sritis dėl neaiškių, bet beveik neabejotinai mokslinių tikslų. Jis taip pat parodė, kokia lengva yra praktika, perimdama Kroatijos meno žurnalo svetainę ir užsiimdama žiniatinklyje vadinamu „Rickrolling“: nukreipdamas lankytojus į 1987 m. Ricko Astley hito „Never Gonna Give Up Up“ muzikinį vaizdo įrašą. (Bohannonas sako, kad žurnalas neprieštaravo sukčiavimui, nes jie vis tiek persikėlė į naują adresą.)

Didesnis Bohannono rūpestis yra tai, kad naujieji šių žurnalų svetainių savininkai gali būti užmaskuoti kaip tikri dalykai, surinkdami nepageidaujamų tyrėjų pateikimo mokesčius. Kol kas Bohannonas rado tik dvi pagrobtas svetaines, kurios, atrodo, vis dar priima straipsnius. Vienas, vadinamas „Ludus Vitalis“, siūlo išleisti straipsnius už 150 USD mokestį. Didžioji dalis likusių yra statomi, nukreipiami į kitas svetaines arba naudojami tokiems produktams kaip „nuplikimas ir paskolos iki atlyginimo“ reklamuoti.

skelbimas

Viliojama atmesti naujausią Bohannono gagą kaip nereikšmingą triuką. Ne visi žavisi jo metodais. Ir šiuo atveju jis vis dėlto pripažįsta neturintis įrodymų, kad nė vienas nieko neįtariantis mokslininkas būtų patekęs į suktybę. Tačiau jo ekspozicija prideda dar daugiau įrodymų, kad mokslinė leidyba atkreipė kai kurių labiausiai nemalonių veikėjų dėmesį.

Mokslinė leidyba atkreipė kai kurių labiausiai nemalonių veikėjų dėmesį.

Pavyzdžiui, prieš dvejus metus tai buvo pirmoji „The Economist“ akį rėžiančio kūrinio pastraipa: „Persirengusi dujų įmonės darbuotojais, policininkų komanda rugsėjo 1-ąją įsiveržė į butą Pekine. Du viduje esantys įtariamieji puolė į paniką ir pro 15 aukšto langą išmetė pilną pinigų maišelį. Raudoni šimto juanių banknotai, kurių vertė net 50 000 USD, plevėsavo žemiau esančiame grindinyje “.

skelbimas

Du žurnalistai nebuvo DVD piratavimo schemos ar neteisėto lošimo žiedo dalis, kaip paaiškino žurnalas. Jie „kūrė ką nors intelektualesnio: suklastotus mokslinius straipsnius, kuriuos pardavė akademikams, ir padirbtas esamų medicinos žurnalų, kuriuose pardavinėjo lizdus, ​​versijas“.

Tokių straipsnių brokerių egzistavimas gali būti šokiruojantis, tačiau tai neturėtų taip stebinti. Paskatos „skelbti ar žūti“ visur yra didelės, tačiau Kinijoje nėra neįprasta, kad mokslininkai uždirba premijas už straipsnių publikavimą tam tikruose žurnaluose. Kur yra pinigų, organizuotas nusikalstamumas išsiaiškins kelią.

Ir Bohannonas sako, kad apgaulė, kurią jis atskleidė šią savaitę, yra dar vienas potencialus atviros prieigos leidybos pažeidžiamumas, kuris, jo vertinimu, yra 250 milijonų dolerių per metus verslas. Gerais ketinimais – noru leisti visiems, ne tik mokslo elitui, susipažinti su akademiniais straipsniais, atsirado atviros prieigos verslo modelis, pagal kurį autoriai, o ne abonentai, apmoka leidybos išlaidas.

Tačiau šis modelis taip pat paskatino tai, ką Jeffrey Beallas, Kolorado universiteto (Denveris) bibliotekininkas, vadina „grobuoniškomis leidyklomis“, kurios egzistuoja vien tam, kad atskirtų tyrėjus, kurie beviltiškai nori lipti karjeros laiptais nuo savo pinigų. Kaip ir Bohannonas, Beallas turi savo kritikų, tačiau tikrai nėra abejonių, kad egzistuoja nesąžiningi drabužiai – ir tai yra malonu – drabužiai, kurie teigia atlikę griežtą peržiūrą, tačiau to nedaro. Kai kurie iš jų taip pat užsiima kita žurnalų užgrobimo forma, naudodami beveik identiškus ar net visiškai identiškus pavadinimus kaip tikrus žurnalus, norėdami pareikšti savo nuomonę.

Šiek tiek pasukusi, viena iš „Beall“ sukčių sąraše esančių bendrovių „Marsland Press“ siūlo galimybę paskelbti žurnale „Nature and Science“. Tai reiškia, kad tyrėjas gali teisėtai teigti, kad yra publikavęs knygą „Gamtoje ir moksle“, todėl tai skamba, jei nežiūrite atidžiai, tarsi jis ar ji būtų patekusi į vietą dviejuose prestižiškiausiuose pasaulio žurnaluose. Beallas taip pat teigia radęs Rusijos firmas, kurios, kaip ir „The Economist“ Kinijoje aprašytos, už tam tikrą mokestį rašys ir dėlios mokslinius straipsnius.

Mokslas – viskas susiję tik su grynu žinių siekimu, tiesa? Saugokitės, tyrinėtojai, sukčiai gali ateiti už jus toliau.

Parašykite komentarą