Nauji alternatyvių paskolų ir mikropaskolų grotuvai Vietname

Nuo 2013 m. Vartojimo kreditai Vietname labai išaugo dėl spartaus ekonomikos augimo ir kylančios viduriniosios klasės.

2014–2018 m. 11 geriausių Vietnamo bankų, kurių bendros paskolos sudaro maždaug 70% visos sistemos paskolų, vartotojų portfeliai padidėjo 28% CAGR, teigiama „Fitch Ratings“ vartojimo paskolų teikimo Vietname ataskaitoje. Tuo tarpu ne vartojimo kreditai išaugo 15% CAGR.

Tarp pagrindinių veiksnių, skatinančių didėjančią paskolų paklausą Vietname, „Fitch Ratings“ nurodo didėjantį Vietnamo miesto gyventojų skaičių, didėjantį vidaus vartojimo indėlį ir didėjantį sutikimą dėl hipotekos finansavimo.

Šie veiksniai kartu su pažangiausių technologijų ir skaitmeninių platformų atsiradimu parodė realias galimybes „fintech“ žaidėjams.

Vietnamo „Fintech“ iki šiol daugiau dėmesio skyrė skaitmeniniams mokėjimams ir asmeniniam / mažmeniniam finansavimui, tačiau neabejotinai alternatyvus skolinimas yra segmentas, kuris smarkiai auga.

Vienas didžiausių Vietnamo lygiaverčių (P2P) paskolų teikėjų Vietname „Vaymuon.vn“ šiuo metu svarsto galimybę tapti globaliu. Platforma, kuriai priklauso daugiau nei 2 milijonai klientų ir daugiau nei 400 000 individualių investuotojų, siekia surinkti 10 milijonų JAV dolerių, kad sustiprintų savo plėtros planus, pradedant rinkomis, įskaitant Filipinus, Mianmarą, Kambodžą, Tailandą ir Indoneziją.

Nauji P2P skolinimo žaidėjai Vietname

Kartu su „Vaymuon.vn“ maždaug 40 įmonių ieškojo pyrago gabalėlio. Paskutiniai į rinką patekę pavadinimai yra „Interloan“, „Augimo turtas“, „Mofin“, „Fiin“, „Robocash“, „MegaLend“, „eLoan.vn“ ir „BaBang“.

„Ho Chi Minh City“ (HCMC) būstinė „Interloan“ teikia asmeninių paskolų finansavimo paslaugą, sukurtą iš „P2P skolinimo“ projekto, kuris buvo įvertintas Vietnamo valstybinio banko (SBV) pradėtame „Fintech Challenge Vietnam 2018“.

Platforma leidžia tos pačios įmonės darbuotojams finansuoti vienas kitą. Platformoje gali prekiauti tik įmonių, kurios prisijungė prie „Interloan“ kaip partnerės, darbuotojai. Tarp įmonių, kurios naudojosi „Interloan“ paslaugomis darbuotojams, yra „McDonald’s Vietnam“, „Mat Bao BPO“, Vienos draudimo ir UAB „Viet Money“.

Siekdama teikti šias P2P skolinimo paslaugas, „Interloan“ bendradarbiavo su trimis komerciniais bankais: „Saigon Thuong Tin“ komerciniu akciniu banku (Sacombank), Nam komerciniu akciniu banku (Nam A banku) ir Ban Viet komerciniu akciniu banku (Viet Capital Bank). . Jie veikia kaip padaliniai, tvarkantys sąskaitas ir atliekantys operacijas.

„Interloan“ teigia esanti pirmoji P2P paskolos davėja Vietname, kuri naudojasi depozitoriumo agentūra, kad savarankiškai ir saugiai valdytų investuotojų lėšas.

Interloan pagrindinis puslapis, interloan.vn

Interloan pagrindinis puslapis, interloan.vn

„Mofin“ yra P2P skolinimo platforma, jungianti skolintojus su skolininkais. Skirtingai nuo daugumos konkurentų, „Mofin“ sako, kad „netaiko paskolų palūkanų normos“, tačiau už bet kurią paskolą nuo vieno milijono iki penkių milijonų VND ima fiksuotą 100 000 VND mokestį.

Skolininkai gauna fondą ir grąžina paskolą naudodamiesi bankomato kortele ir su ja susijusia „Mofin“ paskyra. Viską galima padaryti per mobiliąją programą.

„Mofin“ naudoja „automatinį ir išmanų patvirtinimo įrankį“, kuris sklandžiai įvertina kliento finansinį profilį ir sukuria „pasitikėjimo balą“.

Platforma turi daugiau nei 500 000 vartotojų.

„Mofin“ mobilioji programa, mofin.vn

„eLoan.vn“ teikia P2P mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) paskolas. Platforma sujungia MVĮ, kurioms reikalingas kapitalas jų vykdomam verslui, su investuotojais, siekiančiais kuo labiau padidinti nenaudojamus pinigus. Iki šiol tai palengvino paskolos išmokėjimą per 5 mln. USD.

„eLoan.vn“ buvo pradėta teikti 2018 m. pradžioje ir yra visiškai priklausanti Kalifornijoje ir Vietname įsikūrusios „Fintech“ bendrovės „Fvndit“ dukterinė įmonė, orientuota į apyvartinio kapitalo problemos sprendimą MVĮ, naudojančioms technologijas. Pagrindinis „Fvndit“ produktas yra finansavimas po sąskaitos faktūros.

„eLoan.vn“ pagrindinis puslapis, „eloan.vn“

„BaGang“ yra dar vienas P2P vartojimo skolinimo žaidėjas, teigiantis, kad tai yra pirmoji tokio tipo įmonė Vietname, naudojanti „pažangių paskolų patvirtinimo technologiją“. Ši technologija nereikalauja sudėtingų dokumentų ir automatiškai analizuoja duomenis iš vartotojo mobiliosios programos ir internetinės paskyros, kad priskirtų kreditinius taškus.

Šiuo metu „BaGang“ teikia trumpalaikes paskolas nuo 1 iki 4 milijonų VND iki 91 dienos ir veikia 15 Vietnamo provincijų ir miestų.

Rusijoje įsikūręs „Robocash“, siūlantis paskolą iki atlyginimo, užtikrintas paskolas, išsimokėtinai paskolas ir mikrokreditus, į Vietnamo rinką atėjo 2018 m. Liepą, paleidęs „Robocash Vietnam“ platformą.

„Robocash Group“ specializuojasi ne bankų skolinimo srityje, daugiausia dėmesio skiriant vartotojų skolinimui internetu ir ne internetu bei finansavimui rinkoje. Be Vietnamo ir Rusijos, grupė taip pat veikia Kazachstane, Ispanijoje, Latvijoje, Filipinuose ir Indonezijoje.

„Fiin“ yra platforma, kuri teigia, kad panaudoja dirbtinį intelektą (AI) ir didelius duomenis, kad sujungtų skolininkus ir skolintojus. „Fiin“ žada mažiausią palūkanų normą rinkoje, lanksčią trumpesnę nei 30 dienų paskolos trukmę, taip pat greitą ir sklandų paskolos paraiškų teikimo procesą. „Fiin“ teigia, kad visoje šalyje yra daugiau nei 100 000 žmonių.

„P2P“ skolinimo platforma „Megalend“ debiutavo 2018 m. Rugsėjo mėn., Jos įstatinis kapitalas siekia 5 milijardus VND (214 000 USD). Bendrovė valdo platformą, skirtą MVĮ ir pradedančioms įmonėms.

Galiausiai „Augimo turtas“ yra P2P skolinimo platforma Vietnamo MVĮ, jungianti verslą su asmenimis ir instituciniais investuotojais. Augimo turtas yra FTP ir „Vina Capital“ iniciatyvos „Fintech Lab“ dalis.

Paveikslėlio kreditai: redaguota iš „unsplash“

Spausdinti, PDF ir el. Paštas

Parašykite komentarą