Nemokumo procesas: sprendimas sudėtingose ​​situacijose

Bankroto bylos Skolos atleidimas

Skola nėra geriausia gyvenimo dalis, ir žmonės dažniausiai skuba kuo greičiau atsiskaityti su kreditoriais. Tačiau yra situacijų kai skolos grąžinimas tampa neįmanomas – lėšų trūkumas mokėjimams atlikti dėl darbo praradimo ar sveikatos problemų, o mėnesiais kaupiasi naujos sąskaitos ir baudos.

Jei skolininkui objektyviai trūksta lėšų savo skoloms padengti, tai gali būti jam prieinama nemokumas – procedūra, leidžianti atsikratyti skolų ir užbaigti šį gyvenimo etapą su minimaliais nuostoliais.

kredito skolininkų sąrašas

kreditas-automobilis-pirkimas-netcredit-1024x683

Ką tai reiškiafizinio asmens nemokumas“?

Latvijos respublika nemokumo įstatymas numato, kad kiekvienas asmuo, įskaitant Latvijos nepiliečius, kurie buvo deklaruoti Latvijoje per pastaruosius šešis mėnesius, gali iškelti bankroto bylą. Išankstinė sąlyga yra mažiausiai 5000 EUR skola arba mažiausiai 10 000 EUR skola, kurios negalima padengti per vienerius metus.

Asmenų nemokumas nėra išimtiniais atvejais, pavyzdžiui, jei asmuo buvo nuteistas už mokesčių vengimą ar kitus panašius dalykus per pastaruosius 5 metus.

tuo pačiu būdu tas netaikomas šioms skolų kategorijoms:

 • alimentai;
 • neteisėta veikla, pavyzdžiui, žala;
 • užtikrintos skolos, jei skolininkas pasilieka įkeistą turtą;
 • Administraciniame ir baudžiamajame įstatymuose numatytos bausmės.

Bankrotas asmeniui: svarbiausia sąlyga

Skolininkai turėtų tai pažymėti bankroto bylosai nėra universalus būdas atsikratyti didelių skolų bet kokiomis aplinkybėmis. Bankrotas gali naudotis sąžiningi skolininkai, patekę į sunkią gyvenimo situaciją, pavyzdžiui, neteko darbo arba patyrė neplanuotų didelio masto medicinos išlaidų ir pan. Bankrotas nėra skirtas skolininkams, kurie gali, bet nenori visiškai atsiskaityti su kreditoriais.

Bankrotas ar skolų išieškojimas?

Skolų išieškojimas iš fizinių asmenų ir binkaro procedūra yra du skirtingi procesai. Draugiškiausias skolininko pasirinkimas yra bankrotas, nes šiame procese:

 • skolininko banko sąskaita nėra blokuojama;
 • skolos suma nedidėja;
 • nustatomas skolos grąžinimo terminas, kuriam pasibaigus likusi skolų dalis anuliuojama.

Rekomenduojama laiku pradėti nemokumą, kad išieškotojams nereikėtų vėliau apmokėti išlaidų. Gera žinia asmenims yra ta, kad jie patys gali pradėti bankroto procedūras, nelaukdami tolesnių kreditorių ir skolų išieškotojų veiksmų.

Fizinių ir juridinių asmenų nemokumas: skirtingi tikslai, skirtingi požiūriai

Fizinio asmens nemokumas yra procedūra, skirta padėti paskolos gavėjui teisėtai atsikratyti skolos naštos sunkiomis aplinkybėmis, o juridinio asmens nemokumu siekiama patenkinti kreditorių reikalavimus.

Fizinio asmens nemokumas yra prieinamas be tarpininkų dalyvavimo – jį gali inicijuoti pats skolininkas, bet juridinio asmens bankroto bylosaš esu šiek tiek kitoks. Įmonei gali kelti kreditoriai ir darbuotojai, ilgai negavę atlyginimo.

Kiek skolos grąžinimas?

Kalbant apie išlaidas asmens nemokumas susideda iš privalomų / pastovių išlaidų ir papildomų išlaidų. Nepaisant bendros skolos sumos, skolininkas turi atsižvelgti į šias privalomas išlaidas:

 • indėlis 860 EUR (du minimalūs atlyginimai, 2019 m. – 430 Eur);
 • nacionalinio teismo mokestis 70 EUR.

Bendra privaloma kaina yra 930 EUR. Reikalingos papildomos išlaidos nemokumo administravimas:

 • prašymas teismui dėl bankroto bylos paskelbimo, +/- 400 EUR;
 • bendravimas su administratoriumi, +/- 200 EUR;
 • išpirkimo plano sukūrimas, +/- 400 EUR;
 • prašymas teismui patvirtinti išpirkimo planą, +/- 200 EUR;
 • prašymas teismui dėl biudžeto įvykdymo patvirtinimo, +/- 300 EUR.

Apskritai inicijuojant procesą skolininkas moka apytiksliai 1500 EUR. Mūsų skaičiavimas pagrįstas prielaida, kad skolininkas neturi nekilnojamojo turto, laivų, registruojamų gyvulių ir kitų registruotinų dalykų. Jei kuris nors iš šių daiktų yra skolininko žinioje, reikia įvertinti skolininko finansinės padėties sudėtingumą. Nuo to priklauso darbo kiekis – kuo sudėtingesnė turtinė padėtis, tuo daugiau darbo reikia skirti įvairių dokumentų kūrimui.

Kas yra procesas?

Bankrotas prasideda skolininko kreipimuisi į teismą. Teismas paskelbia nemokumą ir paskiria nemokumo administratorių ir tada pradeda bankroto procedūra.

Vykdydamas tai, administratorius renka informaciją apie skolininko turtą ir kreditorius, parduoda turtą, kurį galima išieškoti, ir grąžina pajamas kreditoriams. Administratoriui baigus darbą, prasideda antrasis bankroto bylos etapas – įsipareigojimų panaikinimas.

Kaip tai veikia skolos grąžinimas po bankroto?

Šiuo laikotarpiu skolininkas dirba ir dalį pajamų grąžina kreditoriams. Panaikinimas trunka nuo šešių mėnesių iki trejų metų. Tada teismas parengia nuosprendį, kuriame skelbiama, kad skolininkas niekam nieko nebėra skolingas. Įsipareigojimų panaikinimas tęsiamas:

Atšaukimo procesas trunka taip:

 • 6 mėnesiai: jei skolininkas sugeba padengti bent 50% likusių įsipareigojimų
 • 1 metai: jei skolininkas sugeba padengti bent 35% likusių įsipareigojimų
 • 1 metai ir 6 mėnesiai: jei skolininkas sugeba padengti bent 20% likusių įsipareigojimų

Jei skolininkas negali padengti iki 20% likusių įsipareigojimų per vienerius metus ir 6 mėnesius, proceso trukmė apskaičiuojama taip:

 • 1 metai: jei likę įsipareigojimai¹ neviršija 30 000 eurų
 • 2 metai: jei likę įsipareigojimai yra nuo 30 001 iki 150 000 eurų
 • 3 metai: jei likę įsipareigojimai viršys 150 000 EUR

Be to, skolininkas per šį laikotarpį turi sumokėti 1/3 grynųjų pajamų, bet ne mažiau kaip 1/3 minimalios mėnesinės algos. Taigi mažiausiai 144 EUR per mėnesį. Tai reiškia, kad geriausiu atveju 1 728 eurai turi būti grąžinti per vienerių metų terminą, tačiau blogiausiu atveju skolininkas per 3 metų terminą privalo sumokėti savo kreditoriams iš viso 5 184 eurus (144 x 36) .

Kas yra įprasta išlaidos?

 1. 2006 m. Bendros bankroto bylos ir išpirkimo išlaidos yra maždaug tokios:
 • valstybės rinkliava – 70 EUR
 • užstatas – 860 EUR
 • administravimo išlaidos – 1500 EUR
 • suma (daliniam) įsipareigojimų grąžinimui – nuo 1728 Eur iki 5184 Eur

Bendros minimalios išlaidos iki visiško skolos atleidimo:

ne 4 158 EUR iki 7614 EUR

Kreipkitės į konsultaciją ir atsikratykite skolų!

Prašymas nemokumo yra pirmasis žingsnis link gyvenimo be skolų ir įtemptų akimirkų. Jei jūsų skolos viršija 5000 eurų ir esate tikri, kad negalėsite grąžinti šios sumos iš savo lėšų, bankrotas gali būti optimalus situacijos sprendimas. Pasinaudokite savo proga teisėtai, greitai ir už mažiausią kainą atsikratyti skolų!

Dažnai užduodami klausimai

Kas finansuoja fizinio asmens nemokumo procedūras?

Bankroto procesą turi finansuoti pats skolininkas.

Arba bankroto procedūra vargšams yra nemokama?

Ne, nes bankrotas jokios socialinės pagalbos. Jei asmuo neturi galimybių iškelti bankroto bylą, rekomenduojama kreiptis į Valstybinio socialinio draudimo agentūrą dėl informacijos apie galimas išmokas.

Arba bankrotas ar tai reiškia, kad skolų nereikės grąžinti?

Ne visai, jo bankrotas susideda iš dviejų dalių – bankroto bylos ir įsipareigojimų likvidavimo. Net jei skola negali būti visiškai padengta dėl objektyvių priežasčių, skolininkas privalo mokėti kreditoriams mažiausiai trečdalį minimalios bendrosios algos kiekvieną mėnesį nuo vienerių iki trejų metų laikotarpio.

Arba bankrotas yra vienintelis sprendimas dėl didelių skolų?

Šis procesas gali būti tikslinga, jei skolininkas negali įvykdyti kreditinių įsipareigojimų. Jei pajamos leidžia kas mėnesį mokėti už visas paskolas, gali būti svarstomas paskolų konsolidavimas ir pakartotinis skolinimas.

Ar informacija apie mano nemokumą bus skelbiama viešai?

Nors fizinio asmens nemokumo registras yra laisvai prieinamas, jis neatspindi skolininkų asmens kodų.

¹ Ar atlikušajām saistībām saprot tikai pamatparādu; procentus, līgumsodus utt. neskaita. 

Parašykite komentarą