Paprasta instrukcija, kaip parduoti automobilio lizingą

Automobilių nuoma suteikia jums galimybę vairuoti savo svajonių automobilį, palaipsniui atsiskaitant su pardavėju. Tūkstančiai žmonių Latvijoje naudojasi tokia paslauga, tačiau kartais gyvenime jie nustemba ir turi pakeisti seniai puoselėtus planus. Jei turite išsinuomotą automobilį, tačiau norite padengti skolas anksčiau laiko, transporto priemonę galima parduoti. Taip, teisingai – galite parduoti ne tik turimą automobilį, bet ir automobilio lizingą. Perskaitykite mūsų naujausią straipsnį ir sužinokite, kaip tai padaryti teisingai!

Kuris yra automobilio lizingas?

Automobilių nuoma yra finansinė paslauga, leidžianti fiziniam ar juridiniam asmeniui tapti automobilio savininku, mokant už tai kas mėnesį. Mes iš karto norime tai pabrėžti automobilio lizingas ir paskolos automobiliui nėra tapačios paslaugos, o šiame straipsnyje pateikta informacija taikoma tik lizingo automobiliui.

Automobilio nuoma išnuomota transporto priemonė skolininko nuosavybe tampa tik sumokėjus visą nuomos sumą. Pažymėtina, kad operatyvioji lizingo rūšis nenumato visiško automobilio išpirkimo, ir tai lieka kreditoriaus nuosavybe. Taigi, Automobilių išperkamąją nuomą gali įsigyti skolininkai, pasirinkę finansinę nuomą – ilgalaikis kredito sprendimas, suteikiantis skolininkui daugiau veiksmų laisvės.

Kodėl verta parduoti lizingo automobilį?

Automobilių išperkamoji nuoma paprastai yra aktuali žmonėms, norintiems kuo greičiau padengti skolas. Yra kelios galimos to priežastys:

  • Keičiantis gyvenimo situacijai, didėja laisvų lėšų poreikis ir paskolos gavėjas nebegali sau leisti kas mėnesį mokėti automobilio lizingo. Šiuo atveju automobilio pardavimas leidžia atsikratyti skolų anksčiau laiko ir sutelkti dėmesį į svarbiausių problemų sprendimą;
  • vairuodamas lizingo automobilį vienerius ar dvejus metus, skolininkas turi norą įsigyti kitą, geresnį ir naujesnį automobilį. Jei pagerėjęs asmens mokumas leidžia gauti didesnę automobilio nuomą ir atlikti didesnes mėnesines įmokas, tačiau santaupos nėra pakankamai didelės, kad savarankiškai grąžintų jau įvykdytą lizingą prieš terminą, išsinuomoto automobilio pardavimas yra idealus situacijos sprendimas.

Dabar pakalbėkime apie kaip parduoti lizingo automobilį pagal kreditorių reikalavimus. Visiškai nesunku, jei žinote teisingą veiksmų schemą.

Automobilių išperkamoji nuoma: 4 žingsniai iki tikslo

Kad lizingo būdu parduoto automobilio pardavimas būtų sėkmingas ir būtų kuo pelningesnis tiek jums, tiek naujam automobilio savininkui, atlikite šiuos veiksmus:

1. Sužinokite savo kreditoriaus sąlygas

Nė viena kredito įstaiga neįpareigoja skolininko grąžinti nuomos sumą savarankiškai iki termino pabaigos. Jei paskolos gavėjas randa asmenį, kuris nori perimti skolas ir atitinka kreditoriaus reikalavimus (pajamų lygį, amžių, Latvijos piliečio statusą ir kt.), Lizingo automobilį galima parduoti. Tačiau yra keletas niuansų, į kuriuos verta atkreipti dėmesį, kad sandoris būtų draugiškas visoms susijusioms šalims:

– pardavimo sąlygų nagrinėjimas, jei visas nuomos mokestis yra grąžintas iki nustatyto termino ir jei skolą perima naujas asmuo, kuris toliau kas mėnesį moka nuomos įmokas;

  • išsiaiškinti, ar lizingo suma turi būti grąžinta jums ar automobilio pirkėjui;
  • susipažinti su papildomais komisiniais už išankstinį nuomos grąžinimą ir paskolos gavėjo perregistravimą, jei tokių yra.

2. Raskite naują pirkėją

Latvijoje mažai naudojami automobiliai turi stabilią paklausą, nes pagal kainą jie yra daug prieinamesni už naujus automobilius, tačiau jie yra tokie pat patvarūs ir atitinka šiuolaikinius kokybės standartus. Ekspertai tai pabrėžia geriausias laikas parduoti savo automobilį, yra laikotarpis iki garantinio laikotarpio pabaigos, kuris dažnai sutampa su automobilio nuomos pabaiga. Kuo greičiau bus parduotas lizingo automobilis, tuo didesnė tikimybė rasti pirkėją su tinkamu mokumu ir įvykdyti sandorį be reikalo nedelsiant.

Automobilio pardavimo skelbimus galite talpinti socialiniuose tinkluose ir internetinėse reklaminėse platformose – kuo daugiau žmonių skaitys jūsų informaciją, tuo geriau!

3. Sutvarkykite reikiamus dokumentus

Naujo automobilio laikiklio vardas yra turi būti registruoti CSDD. Lizingo automobilius galima perregistruoti tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims, tai galima padaryti ir internetu naudojantis „e-CSDD“ platforma. Už šią paslaugą imamas 6,46 euro komisinis mokestis.

4. Atlikite operaciją

Parduodant lizingo automobilį visi mokėjimai turi būti elektroniniai. Patikimos lizingo bendrovės vengia atsiskaityti grynaisiais, todėl perspėkite potencialius automobilių pirkėjus, kad sandoris bus tvarkomas interneto banke.

Naujas automobilis, naujas lizingas

Pardavę lizingo automobilį, galite susitarti dėl naujos transporto priemonės naujos nuomos. Nesijaudinkite, kad automobilio pardavimas neigiamai paveiks jūsų kredito istoriją – jei neturite skolų, visi lizingo mokėjimai buvo atlikti laiku, o automobilio pardavimas atitiko skolintojo reikalavimus, viskas yra gerai. Jei turite pakankamai stabilias ir pakankamai dideles pajamas bei patikimą paskolos gavėjo profilį, nėra jokios priežasties, kodėl lizingo bendrovė nesuteiktų jums naujos paskolos.

Ieškodami tinkamiausio kreditoriaus, atkreipkite dėmesį Mogo pasiūlymas. Mogo yra vienas žinomiausių nebankinių skolintojų Latvijoje, kuris populiarumą įgijo automobilių lizingo pasiūlymo dėka. Galite rasti „NetCredit“ platformoje svarbiausia informacija apie Mogo lizingo sąlygos – užeik ir sužinok, ar jos tinka ir tau!

Latvijoje automobilio lizingas yra viena iš labiausiai ieškomų kredito paslaugų, todėl rasti tinkamą skolintoją nebus nei sunku, nei daug laiko. Pasinaudokite mūsų platformos paslaugomis ir išsirinkite norimą skolintoją jau dabar!

Parašykite komentarą