Paskola automobiliui yra viena naujausių paskolų rūšių kredito rinkoje. Paskola automobiliui yra ilgalaikė paskola, kai paskolos gavėjas nurašydamas savo automobilį gauna tam tikrą pinigų sumą kaip užstatą. Dažnai paskolos automobiliui dažnai painiojama su automobilio pirkimo paskola ar automobilio nuoma. Tokiu atveju automobilis perregistruojamas kreditoriaus vardu, kad nemokumo atveju kreditorius turėtų teisę išskaityti šį įkeitimą ir padengti investuotas lėšas. Paskolas automobiliams Latvijoje išduoda bankai, kurie kaip užstatą priima automobilių ir 3 nebankinius skolintojus – „Mogo.lv“, „Auto SOS Credit“ ir „Vita Credit“. Paskolos automobiliams nuo kitų ilgalaikių paskolų skiriasi siūloma pinigų suma, grąžinimo terminu ir sutarties sąlygomis. Paskolos dydis priklauso nuo kliento norų ir vidutinės automobilio rinkos vertės. Kuo didesnė rinkos vertė, tuo didesnę sumą galima pasiskolinti. Iki 90% automobilio vertės galima gauti iš ne bankų kreditorių. Didžiausias pasiūlymas šiuo metu yra 20 tūkstančių eurų. Dažniausiai grąžinimo terminai matuojami per kelis mėnesius, tačiau „Mogo.lv“ siūlo grąžinti paskolą iki 6 metų arba 72 mėnesių, o tai šiuo metu yra ilgiausias galimas grąžinimo terminas. Gauti automobilio paskola tiek skolininkas, tiek pats automobilis turi atitikti daugybę sąlygų. Automobilis turi būti išlaikęs techninę apžiūrą, turėti OCTA ir KASKO draudimą ir neturi būti senesnis nei 20 metų. Automobilis neturi būti susijęs su kitais kredito įsipareigojimais. Automobilis turi būti įregistruotas skolininko vardu. Skolininkas turi būti nuolatinis Latvijos gyventojas, ne jaunesnis kaip 18 metų. Visi skolintojai domisi klientų kredito istorija ir vaidina svarbų vaidmenį priimant sprendimą dėl kredito. Įmonės savo sąlygose nurodė, kad visiems potencialiems klientams būtina teigiama kredito istorija. Tai nereiškia, kad neįmanoma gauti paskolos automobiliui su bloga kredito istorija. Priešingai, automobilis yra kreditoriaus įkaitas ir rizikos užtikrinimas, o tai visada gali priversti susimąstyti apie paskolos suteikimą. Tai dar labiau įmanoma, jei klientas gali įrodyti savo mokumą, o automobilis turi didelę rinkos vertę.