Paskola baldams

Be namų ir automobilio, baldai yra vienas didžiausių pirkinių, kuriuos kada nors įsigysite.

Tačiau ne visada paprasta valdyti tokias dideles išlaidas, ypač todėl, kad jos dažniausiai atsiranda vos persikėlus į naujus namus, kai finansai jau būna įtempti.

Panašiai kaip ir paskolos būsto remontui, paskolos baldams yra skirtos tam, kad būtų lengviau paskirstyti dideles išlaidas per ilgesnį laikotarpį, padedant jums valdyti savo finansus ir įsigyti svarbų pirkinį neiššvaistant santaupų.

Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip veikia paskolos baldams, paaiškinsime, kaip galite geriausiai jomis pasinaudoti, ir apžvelgsime alternatyvas.

Tačiau jei norite sužinoti daugiau apie paskolas baldams ir alternatyvas, skaitykite toliau!

Kas yra paskola baldams?

Paskola baldams yra tiesiog asmeninė paskola, kurią naudojate baldams pirkti.

Kai teikiate paraišką asmeninei paskolai gauti, paskolos teikėjas jūsų paklaus, ką planuojate su ja daryti. Dažniausios asmeninės paskolos priežastys yra naujo ar naudoto automobilio pirkimas, skolų konsolidavimas arba, šiuo atveju, baldų pirkimas.

Verta pažymėti, kad nors paskola baldams gali skambėti panašiai kaip paskola būsto remontui, iš tikrųjų tai skirtingi dalykai. Paskola baldams (kaip rodo pavadinimas) turėtų būti naudojama baldams pirkti. Kita vertus, būsto pagerinimo paskola gali būti naudojama ne tik baldams, bet ir ilgalaikiams namo ar buto pagerinimams, pavyzdžiui, naujiems langams, priestatui ar virtuvės atnaujinimui.

Daugiau informacijos šia tema rasite išsamiuose mūsų vadovuose: kaip mokėti už būsto pagerinimą ir kaip gauti būsto pagerinimo paskolą turint blogą kreditą.

Užtikrintas ir neužtikrintas kreditas
Paskolos baldams paprastai yra neužtikrintos. Kitaip nei užtikrintos paskolos, kurių geriausiai žinomas pavyzdys yra hipoteka, kai, nesugebant mokėti mėnesinių įmokų, jūsų namai gali būti atimti. Dėl to paskolos baldams yra saugesnės nei kitos užtikrintos kredito formos.

Kaip veikia paskolos baldams?

Paskolos baldams veikia kaip ir bet kuri kita asmeninė paskola, t. y. jos yra paprastos, aiškios ir skaidrios. Paraiškos teikimo procesas yra gana greitas, o kai kurie paslaugų teikėjai sprendimą pateikia per 24 valandas nuo tada, kai užpildote internetinę paraiškos formą.

Jūs skolinatės fiksuotą pinigų sumą, kurią paprastai gaunate į savo banko sąskaitą kaip vienkartinę išmoką. Tuomet už tuos pinigus įsigyjate baldus ir sutartą laikotarpį kas mėnesį mokate įmokas, grąžindami visą sumą ir palūkanas. Palūkanų norma nustatoma iš anksto, todėl tiksliai žinote, kiek ir kada turėsite grąžinti.

Kada verta imti paskolą baldams įsigyti?

Pirkdami baldus paprastai turėtumėte rinktis santaupas. Tačiau ne visiems iš mūsų pasisekė, kad turime pakankamai santaupų baldų įsigijimo išlaidoms padengti.

Štai čia į pagalbą ateina paskolos baldams. Paskolos baldams – ir apskritai neužtikrintos paskolos – skirtos pirkimo išlaidoms paskirstyti per lengviau įveikiamą grąžinimo laikotarpį. Jos nėra būdas gyventi ne pagal išgales – jomis nereikėtų naudotis norint įsigyti brangių daiktų, kurių paprastai negalėtumėte sau leisti. Veikiau tai yra būdas paankstinti svarbų pirkinį ir paskirstyti išlaidas, padedantis valdyti savo finansus.

Kai imate bet kokią asmeninę paskolą pirkiniui finansuoti, turėtumėte užduoti sau keletą klausimų:

Ar man tikrai reikia įsigyti šį pirkinį?

Ar tai pirkinys, kurį turiu įsigyti dabar?

Ar galiu sau leisti mokėti įmokas?

Jei į bet kurį iš šių klausimų atsakote neigiamai, tikėtina, kad asmeninė paskola yra netinkamas pasirinkimas.

Tačiau jei į visus tris klausimus atsakėte teigiamai, asmeninę paskolą verta apsvarstyti kartu su kitomis finansavimo galimybėmis.

Kokius baldus galite įsigyti gavę paskolą būsto remontui?

Paskolą būsto remontui galite naudoti bet kokiems ir visų tipų baldams įsigyti. Tai gali būti:

sofos, minkštasuoliai ir foteliai

  • stalai ir kėdės
  • Lovos
  • lauko baldai
  • dizainerių baldai
  • Lentynos ir knygų spintos

Tai vienas iš asmeninių paskolų privalumų – pinigus gaunate kaip vienkartinę sumą ir, jei laikotės paskolos sąlygų, galite juos išleisti, kaip tik norite. Nesate prisirišę prie konkretaus baldų pardavėjo, todėl turite daug laisvės.

Kokie dar yra baldų finansavimo būdai?

Yra daug kitų būdų mokėti už baldus. Šiame skyriuje apžvelgsime keletą populiariausių variantų ir pateiksime kiekvieno iš jų privalumus ir trūkumus.

Santaupos grynaisiais pinigais
Kai tik įmanoma, pirkinius turėtumėte pirkti naudodami savo santaupas, o ne imdami skolą. Taip yra todėl, kad dauguma kredito formų yra susijusios su palūkanomis arba mokesčiais, be to, ilgą laiką turėsite mokėti mėnesines įmokas, todėl pasikeitus aplinkybėms būsite pažeidžiami.

Taigi, jei turite susitaupę pinigų, geriausia juos panaudoti. Viena reikšminga išimtis pasitaiko, kai pirkinys sunaikintų jūsų grynųjų pinigų santaupas – geriausia pasilikti šiek tiek pinigų juodai dienai, todėl jei tai neįmanoma, turėtumėte apsvarstyti ir kitas finansavimo galimybes.

Kredito kortelė arba parduotuvės kortelė

Naudojimasis kredito kortele arba parduotuvės kortele yra dar vienas populiarus baldų pirkimo finansavimo būdas. Skirtingai nei asmeninės paskolos atveju, čia nėra fiksuotų įmokų, todėl įmokas mokate savo sąlygomis.

Dažnai kredito kortelėms taikomas 0 % įvadinis laikotarpis, todėl jos gali būti ekonomiškai naudingos.

Tačiau, skirtingai nuo asmeninės paskolos arba overdrafto, kuris suteikiamas su einamąja sąskaita ar debetine kortele, po šio laikotarpio mokėtina palūkanų norma paprastai padidėja. Neturint drausmės, kuri būdinga fiksuotam mėnesiniam mokėjimui, gali kilti pagunda vėl ir vėl perskolinti likutį. Tai reiškia, kad turėsite grąžinti daug palūkanų, o tai yra didelis trūkumas.

Kreditas parduotuvėje
Daugelis pagrindinių baldų parduotuvių siūlo parduotuvės kreditą, kuris gali būti labai konkurencingas būdas finansuoti pirkinį. Baldų pardavėjas suteikia kreditą, kurį grąžinate dalimis.

Todėl palūkanų normos dažnai būna mažos (nes paslaugų teikėjas jau gauna pelno iš baldų pardavimo) ir gali būti net nulinės.

Tokiu atveju tai gali būti gera išeitis, tačiau vienas trūkumas yra tas, kad esate prisirišę prie konkrečios parduotuvės (pvz., jei “Ikea” siūlo parduotuvės kreditą, bet jums patinka “Habitat” sofa, jums nepasiseks).

Dažniausiai užduodami klausimai apie paskolas baldams

Ar turėčiau gauti paskolą baldams?
Dažniausiai už baldus geriausia mokėti iš santaupų. Jei tai neįmanoma, paskola baldams gali būti gera idėja, tačiau turėtumėte įsitikinti, kad galite sau leisti mokėti įmokas, ir apsvarstyti, kas nutiktų, jei pasikeistų jūsų aplinkybės.

Taip pat galite apsvarstyti kitus būdus, kaip sumokėti už baldus, pavyzdžiui, naudoti kreditinę kortelę arba parduotuvės kreditą – šiuos būdus apibendrinome pirmiau.

Kiek galite pasiskolinti, kad sumokėtumėte už baldus?
Baldams finansuoti tikrai turėtumėte svarstyti tik apie neužtikrintą asmeninę paskolą (dėl jokios sofos neverta rizikuoti savo būstu). Suma, kurią galėsite pasiskolinti, priklausys nuo jūsų kredito istorijos, tačiau JK gyventojams dauguma skolintojų siūlo paskolų sumas nuo 1 000 svarų sterlingų iki maždaug 25 000 svarų sterlingų.

Ar paskolos ėmimas baldams apmokėti kenkia jūsų kredito balui?
Taip – bet kokios naujos formos kredito ėmimas turės įtakos jūsų kredito rezultatui, bent jau trumpuoju laikotarpiu. Tačiau vienintelė gero kredito balų skaičiaus paskirtis yra ta, kad galėtumėte imti tinkamą finansavimą konkurencingomis palūkanomis, todėl tai šiek tiek panašu į klausimą, ar apsipirkimas turės įtakos jūsų banko sąskaitos balansui.

Tačiau jūsų balas gana greitai atsistatys, jei tik mokėsite mėnesines įmokas, o kai grąžinsite visą likutį, jūsų balas turėtų būti geresnės būklės nei prieš imant paskolą.

Parašykite komentarą