Paskolos bedarbiams isiskolinusiems

Ar galite gauti paskolą, jei esate bedarbis?

Taip, galite gauti paskolą, kai esate bedarbis, tačiau tai yra sunkiau ir gali būti daug brangiau, taigi ir rizikingiau paskolos bedarbiams isiskolinusiems yra dažnas dalykas Lietuvoje.

Priimdami sprendimą suteikti jums paskolą, skolintojai visada patikrins jūsų kredito ataskaitą. Tai viena svarbiausių priemonių, padedančių skolintojams apsispręsti, ar suteikti jums paskolą, ar ne.

Tai reiškia, kad prieš kreipdamiesi dėl paskolos ar bet kokio kito kredito – ypač jei esate bedarbis arba neturite pastovių pajamų – patikrinkite savo finansinę istoriją internetu.

Paskolos bedarbiams isiskolinusiems sprendimas

Jūsų kredito ataskaita atskleis:

Jūsų kredito balą.

Jūsų komunalinių paslaugų sąskaitas ir paskolų įmokas, įskaitant visus praleistus mokėjimus

kiek šiuo metu turite kreditų

kokias kredito paraiškas neseniai pateikėte (ir ar jos buvo patvirtintos, ar atmestos)

Kiekviena kredito informacijos agentūra, priklausomai nuo to, už kokį paketą nuspręsite mokėti, pateiks tam tikrą papildomą informaciją, pavyzdžiui, kokią riziką galite patirti tapdami tapatybės sukčiavimo auka.

Daugelyje kreditų tikrinimo bendrovių galite gauti savo kredito ataskaitą nemokamai, paprastai tai būna dviejų savaičių arba 30 dienų bandomasis laikotarpis.

Kai kurios bendrovės netgi patars, kaip pagerinti savo kredito reitingą, tačiau yra keletas labai paprastų dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį:

praleistus mokėjimus – kuo greičiau juos ištaisykite

 

Nesate įrašyti į rinkėjų sąrašą savo adresu – galite lengvai užsiregistruoti balsuoti internetu ir tai pagerins jūsų balą.

Beveik kiekvienas skolintojas atmes jūsų paraišką, jei nesate registruotas balsuoti savo adresu. Tai gali atrodyti nekenksminga, tačiau tai yra pagrindinis skolintojų rizikos veiksnys. Dažnai kreditinį sukčiavimą įvykdę asmenys naudojosi suklastotu adresu – taigi oficialiai įregistravę savo vardą ir pavardę savo adresu per rinkėjų sąrašą, padidinsite savo kredito balą.

 

Tačiau tai bus minimalus reikalavimas kreipiantis dėl daugumos paskolų. Minimalių kriterijų skiltis paskolos paraiškos puslapyje turėtų būti pirmoji vieta, kurią patikrinsite teikdami paraišką (po to, kai peržiūrėsite savo kredito ataskaitą).

Ar pašalpos yra laikomos pajamomis?

Kartais, tačiau tai pasitaiko gana retai ir gali būti taikomos papildomos sąlygos, jei prašant paskolos pašalpos įskaitomos į pajamas.

 

Daugelis paskolų teikėjų nurodo, kas yra laikoma pajamomis, įskaitant tai, kokia šių pajamų dalis būtų įskaičiuojama į minimalių pajamų reikalavimus.

 

Pavyzdžiui, jei esate bedarbis, bet gaunate pajamų iš nuosavybės teise priklausančio nekilnojamojo turto nuomos, paskolos teikėjas gali sutikti, kad 100 % šių pajamų būtų įskaičiuota į bendras jūsų pajamas, o kai kurie nurodo, kad gali būti įskaičiuota tik 50 % arba 75 % šių pajamų.

 

Iš esmės paskolų teikėjai pirmenybę teikia “stabilioms” pajamoms, gaunamoms iš nuolatinio darbo visą darbo dieną. Bet kokios pajamos, gaunamos iš kitų šaltinių, dažnai bus tikrinamos nepalankiausiomis sąlygomis ir laikomos mažiau vertingomis, nesvarbu, kokios patikimos, jūsų manymu, jos būtų.

 

Todėl retais atvejais, kai paskolų teikėjai gali įskaityti pašalpas kaip pajamas, jos beveik niekada nebus įskaitytos visa apimtimi. Pavyzdžiui, jei kasmet gaunate 10 000 svarų sterlingų pašalpų, o paskolos teikėjas įskaičiuoja tik 25 % šių pajamų, tuomet jūsų paraiškoje bus nurodyta, kad jūsų pajamos sudaro tik 2 500 svarų sterlingų.

 

Ar turėtumėte gauti paskolą, jei esate bedarbis?

Nors skolos gali susikaupti, o gyvenimas gali pareikalauti netikėtų didelių išlaidų, pavyzdžiui, vestuvių, kūdikio ar ligos, paskolos gauti, jei esate bedarbis, nepatartina.

 

Yra pavojus, kad vėl negalėsite pasiskolinti, jei praleisite įmokas, nes neturėsite pajamų skoloms grąžinti. Jei skolos tampa nekontroliuojamos, gali tekti imti daugiau paskolų vien tam, kad sumokėtumėte palūkanas.

 

Vis dėlto, jei ketinate gauti paskolą, palyginkite paskolų rinką, kad gautumėte geriausią įmanomą pasiūlymą. Atlikite tyrimą, patikrinkite savo kredito ataskaitą ir sudarykite biudžetą, kam naudosite pinigus ir kaip juos grąžinsite laiku ir visiškai.

 

Kaip gauti paskolą, jei esate bedarbis?

Jei esate bedarbis, galite skolintis iš įvairių paskolų, pavyzdžiui, paskolų su užstatu arba asmeninių paskolų, kredito kortelių, sąskaitos pereikvojimo ar net pakartotinio įkeitimo, jei turite nekilnojamojo turto.

 

Toliau pateikiame kiekvienos paskolos rūšies trūkumus ir galimus privalumus bedarbiams:

 

Užtikrintos paskolos bedarbiams

reikalauja, kad kaip užstatą pateiktumėte savo būstą arba automobilį, kuris gali būti paimtas, jei nesugebėsite mokėti įmokų

Kreditoriai dažniau skolina tiems, kurių kredito reitingas yra žemas arba prastas, tačiau dėl to jums kyla papildoma rizika

Palyginkite paskolas

Palyginkite visų rūšių paskolas – nuo asmeninių paskolų iki skolų konsolidavimo paskolų.

 

Palyginkite paskolas

Asmeninės paskolos bedarbiams

Nereikalauja pateikti jokio turto kaip užstato, tačiau iš dalies dėl to jums bus beveik neįmanoma ją gauti (skolintojui rizika yra per didelė).

Kreditoriai dažniau skolina tiems, kurių kredito balas yra labai geras

Kredito kortelės bedarbiams

Lankstus kredito grąžinimo planas (galite mokėti minimalią arba visą sumą – vis dėlto patartina visada mokėti pastarąją)

Palūkanų normos gali būti daug didesnės, jei esate bedarbis

Kredito limitas greičiausiai taip pat bus daug mažesnis

Galimybės žmonėms su bloga kredito istorija

 

Greitos paskolos bedarbiamsar  isiskolinusiems

 

Autorizuotas overdraftas gali būti gana lankstus, priklausomai nuo to, ką jūsų bankas yra pasirengęs jums pasiūlyti

Greitas būdas gauti grynųjų pinigų ir saugesnis nei paskola iki atlyginimo

Gali būti gana brangus ir gali būti taikomos kelios sąlygos, todėl pirmiausia perskaitykite taisykles.

Naujo įkeitimo sandorio sudarymas siekiant gauti papildomų pinigų

Jei esate būsto savininkas, galite sudaryti pakartotinės hipotekos sandorį ir išlaisvinti dalį nuosavo turto, kad gautumėte vienkartinę paskolą grynaisiais pinigais.

Tačiau atminkite, kad jūsų galimybės vis dar labai ribotos, o jei esate bedarbis, paskola jums gali būti nesuteikta.

 

Būtinai stenkitės neįsitraukti į paskolų prašymų ir jų atmetimų spiralę, nes tai taip pat atsispindės jūsų kredito ataskaitoje ir ateityje bus sunkiau prašyti kitos paskolos.

 

Paskolos, kurių reikėtų vengti

Paskolos iki gyvos galvos yra labai rizikingos, todėl jų reikėtų vengti. Palūkanų normos yra nepagrįstai didelės, terminai griežti, o baudos greitai susikaupia. Saugokitės vietinių skolintojų, kurie gali būti nereguliuojami (paskolų ryklių), nes dėl to galite turėti dar didesnių bėdų.

 

Be to, apsvarstykite galimybę visiškai vengti užtikrintų paskolų, jei neturite patikimų pajamų – prarasti būstą tiesiog neverta rizikuoti.

 

Pagalba, jei susiduriate su sunkumais

 

Jei susiduriate su skolomis ir jaučiate, kad jums reikia gauti paskolą, galbūt verta skirti keletą minučių ir pirmiausia gauti nemokamą ir nepriklausomą finansinę konsultaciją.

Klausimai

Ar bedarbis gali gauti paskolą?

Taip, paskolą galite gauti net ir neturėdami darbo. Daugelis skolintojų Indijoje siūlo paskolas pareiškėjams, kurie neturi darbo. Žinoma, tokių paskolų terminai ir sąlygos skiriasi nuo paskolų, teikiamų pajamas gaunantiems asmenims

Kokias paskolas galiu gauti neturėdamas darbo?

Vienas iš būdų gauti paskolą be pajamų įrodymo yra šeimos paskola, t. y. šeimos nario suteikta paskola, kuri gali būti sudaryta arba nesudaryta pagal sutartį. Prieš skolindamiesi pinigų, turėtumėte aptarti paskolos sąlygas su pinigus skolinančiu šeimos nariu, nes paskolos bedarbiams isiskolinusiems gali būti rizikingas sprendimas.

Ar galite gauti paskolą be banko sąskaitos?

Paskolą galite gauti neturėdami banko sąskaitos. Jei neturite banko sąskaitos arba manote, kad negalėsite jos gauti, vis tiek galite turėti tam tikrų paskolos galimybių. Tačiau paskolos, iš kurių galite rinktis, pavyzdžiui, paskolos su pavadinimu ar paskolos iki atlyginimo, gali būti tokios brangios, kad nenorėsite jų gauti, nebent būtinai turėsite.

Parašykite komentarą