Paskolos tarp asmenų

Kartais bankų ir finansų įstaigų keliami reikalavimai yra per griežti ir griežti. Taip pat gali būti, kad mums reikia pinigų skubiai, o tradicinių subjektų biurokratija juos vėluoja labiau, nei norėtume. Šiose situacijose esame priversti ieškoti alternatyvaus finansavimo ir vienas iš variantų, kurį galime pasiūlyti, yra paskolos prašymas tarp asmenų. Tačiau prieš pradedant kreiptis dėl jos svarbu žinoti vienos iš šių paskolų nuomos sunkumus. Dėl šios priežasties „Creditea“ norime, kad jūs visiškai suprastumėte, iš ko jie susideda ir kokią riziką jie kelia. Gal pradėkime?

Paskola tarp asmenų: iš ko ji susideda

Paskola tarp fizinių asmenų yra finansavimo forma, kurioje nedalyvauja jokia finansų įstaiga, įsikiša tik du asmenys: skolintojas ir skolininkas. Kredito davėjas nustato keletą sąlygų, pavyzdžiui, grąžinimo terminą ir palūkanų normą, kurias turi atitikti ir sutikti kita šalis.

Tokiu būdu, prašydami paskolos tarp asmenų, mes pasiekiame susitarimą su kitu asmeniu, kuris bus tas, kuris paskolins mums reikalingus pinigus mainais į tam tikrų sąlygų įvykdymą. Kaip ir kitoms paskolų rūšims, šių sutarčių sąlygos gali skirtis, todėl turime atsižvelgti į pasirašytos sutarties ypatybes.

Kas gali būti privačių pinigų skolintojas?

Privačių pinigų skolintojas yra asmuo, kuris siūlo ir teikia paskolas už savo pinigus kitiems asmenims. Jie dirba savarankiškai, o tai reiškia, kad jokia finansų įstaiga nepatvirtina jų veiklos. Tačiau šiuo metu turime atskirti skolintojus, kurie veikia pagal įstatymus, arba tuos, kurie tai daro neteisėtai.

Kai kalbame apie asmeninę paskolą tarp asmenų, tai reglamentuoja birželio 24 d. Įstatymas 16/2011, kuriame nustatomi abiejų šalių įsipareigojimai. Pagal šį įstatymą, jei tarp asmenų nebus mokama paskola, klientas susidurs su skola su visu savo turtu, esamu ir būsimu.

Būtent šiuo metu yra vienas didžiausių trūkumų: paskolos tarp asmenų paprastai turi dideles ekonomines išlaidas ir, atsakydami į jas savo turtu, galime pamatyti, kaip areštuotas visas mūsų turtas, įskaitant einamąją sąskaitą, būstą ar bet kokį kitą turtą. turtas, kuris mums priklauso.

Kita vertus, galime rasti nelegaliai veikiančių skolintojų, o tai gali būti didelė problema, nes mums gali būti taikomos labai piktnaudžiaujančios sąlygos, kurios nemokėjimo atveju gali kelti riziką mūsų asmeniniam neliečiamumui.

Laimei, pastaraisiais metais dėl „Fintech“ technologijos augimo atsirado vis daugiau banko kreditų alternatyvų. Taigi tokie subjektai kaip „Creditea“, kurie specializuojasi internetinių finansavimo paslaugų srityje, neleidžia mums būti verčiami kreiptis į privačius skolintojus. Jei, be to, jie veiks pagal atsakingo skolinimo filosofiją, tai suteiks mums ramybės žinoti, kad mūsų skola neaugs neribotą laiką. Tačiau kartais galime susigundyti tam tikromis paskolų rūšimis tarp asmenų. Pažiūrėkime keletą jų:

  • Paskola tarp asmenų be palūkanų

Skelbimai apie paskolą be palūkanų tarp asmenų yra reti. Teikiant paslaugas dažniausiai žmonėms, kurie neatitinka reikalavimų, kuriuos turi teikti bet kuris subjektas, suprantama, kad skolintojų prisiimama rizika yra gana aukšta, todėl paprastai asmenų interesai yra didesni nei kreiptis į banką.

Paprastai paskolos tarp asmenų, neturinčių palūkanų, yra suteikiamos tarp giminaičių ir artimų draugų, kurie neketina gauti paskolos naudos. Šiais atvejais susitarimas turi būti įformintas taip pat, kaip paskola su palūkanomis, tai yra su abiejų šalių pasirašyta sutartimi, kurioje nurodytos likusios sąlygos: paskolinta suma, grąžinimo laikotarpis ir kt.

Jei susiduriame su pranešimu apie paskolą tarp asmenų be palūkanų ir tai nėra labai artimas draugas ar giminaitis, geriau būti įtartinu, nes tikrai turėsime atsakyti su tam tikra garantija arba tai reiškia didelę sumą. rizika mums.

  • Paskola tarp asmenų be pritarimo

Nors paskolos be palūkanų tarp asmenų nėra tokios įprastos, paskolos be užstato yra gana dažnos. Ją sudaro paskola, kurios skolininkui niekas negarantuoja sumokėti savo skolos, jei jis negalės. Todėl skolintojas prisiima didesnę riziką, nes neturi garantijos, kad pasiskolinta suma bus grąžinta. Irgi šiais atvejais turime būti įtarūs, nes pagal įstatymą, prašydami paskolos iš kito asmens, mes atsakome visu savo turtu, todėl galime prarasti viską, net jei jie neprašė mūsų garantijos.

Kokia yra paskolos sutartis tarp asmenų?

Kaip institucijos prašymas ir paskolos suteikimas asmeniui reikalauja pasirašyti teisinę sutartį, kurią abi šalys sutinka įvykdyti, kai paskola yra tarp asmenų, taip pat būtina įforminti sutartį.

Kadangi privatūs skolintojai ne visada yra tokie patikimi, kaip turėtų, svarbu, kad asmenų sutartyje būtų visa reikalinga informacija, kad vėliau būtų išvengta nesusipratimų ir problemų. Dėl šios priežasties norime jums paaiškinti, kurie skyriai ir kokia informacija yra būtini šiuose dokumentuose.

Pirmiausia turi būti įtraukti dviejų pasirašiusių šalių asmens duomenys: skolintojo ir skolininko. Šie duomenys yra: ID, vardas, pavardė ir adresas daugeliu atvejų.

Toliau turi būti įtraukta nuostatų serija, kurioje išsamiai aprašomos visos paskolą apibūdinančios sąlygos. Jie skirsis priklausomai nuo paskolos rūšies, pavyzdžiui, ar ji turi palūkanų, ar ne, ar nereikia užstato. Informacija, kurios neturėtų trūkti sąlygose, yra tokia:

  1. Pasiskolinta pinigų suma.

  2. Skolininko įsipareigojimas grąžinti paskolą ir palūkanų norma, jei tokia yra.

  3. Paskolos grąžinimo terminas.

  4. Sąlygos, kuriomis sutartis pratęsiama, jei skola nebuvo grąžinta per nustatytą laikotarpį.

  5. Tuo atveju, jei paskolos gavėjas pažeidžia sutartį, paskolos davėjas gali nutraukti sutartį iki sutarto galiojimo pabaigos, jei jis apie tai iš anksto praneša kitai šaliai prašymu.

  6. Sutarčiai aiškinti taikomi teisės aktai.

Be to, reikia patikslinti, kad abi šalys savanoriškai kišasi į sutartį ir turi visišką teisnumą ją pasirašyti.

Galiausiai, pasibaigus sutarčiai, skolintojas ir paskolos gavėjas pasirašys ir gaus savo atitinkamą įforminto dokumento kopiją.

Kaip sakėme, rekomenduojame nesinaudoti tokio tipo paskolomis, nes jos mums kelia didelę riziką. Taip, bet kuriuo atveju turite kreiptis dėl paskolos tarp asmenų, tada patogu turėti teisinį patarėją, kuris peržiūrėtų sutartį ir jos patvirtinimą, nes būtina, kad sutartis būtų gerai susieta, kad būtų išvengta aferų, turto prievartavimo ar kitų problemų. .

Ar tu žiūri paskolos internetu be dokumentų?

Parašykite komentarą