paskutinė galimybė reikalauti balandžio mėnesio mokėjimo – kuri? žinios

Šiandien (gegužės 14 d.) Darbdaviai yra paskutinė galimybė kreiptis į vyriausybės „Koronaviruso darbo išlaikymo schemą“ (CJRS) darbuotojams, dirbantiems per daug, o balandžio mėn.

Darbdaviai gali reikalauti iki 80% darbuotojų atlyginimų už nedirbtą laiką, kurio vertė siekia 2500 svarų per mėnesį. Tačiau darbdaviai privalo padengti nacionalinio draudimo įmokų ir pensijų įmokų išlaidas ir nuo 2020 m. Liepos mėn. Turės padengti darbuotojų atlyginimų procentą.

Kancleris Rishi Sunakas kovo 3 d. Biudžete paskelbė, kad „furlough“ schema bus pratęsta iki 2021 m. Rugsėjo pabaigos. Anksčiau ji turėjo būti baigta balandžio pabaigoje.

Čia, kuri? Pinigai ir kuris? Teisinis paaiškinkite, kokios yra naujos priemonės ir kaip tai gali paveikti jūsų atlyginimą. Naudodamiesi toliau pateiktomis nuorodomis, galite pereiti prie jums svarbių skyrių.

Perskaitykite naujausias koronaviruso naujienas ir patarimus iš „Kurio?“.

Kada bus mokama darbo išlaikymo schema?

Prašymai dėl papildomų išmokų balandžio mėnesį turi būti pateikti iki 2021 m. Gegužės 14 d.

Nebegalite pateikti pretenzijų dėl pretenzijų laikotarpių, kurie baigiasi 2020 m. Spalio 31 d.

Darbdaviai gali kreiptis internetu ir jiems reikės „Government Gateway“ vartotojo ID ir slaptažodžio.

Vyriausybė internete pateikė išsamią informaciją apie tai, ko jums reikės prieš pradedant ieškinį, ir nuorodą proceso pradžiai.

Papildoma pagalba verslui

Verslui, kuriam laikinai reikia grynųjų, yra koronaviruso verslo pertraukimo paskola. Ši atskira schema gali padėti mažoms ir vidutinėms įmonėms paskolomis, sąskaitos pereikvojimais, sąskaitų faktūrų ir turto finansavimu iki 5 mln. Svarų sterlingų iki šešerių metų.

2021 m. Kovo 3 d. Biudžete ponas Sunakas paskelbė naują 5 mlrd. Svarų sterlingų atnaujinimo dotaciją, skiriamą tam tikroms įmonėms, kai tik bus leista jas atidaryti. Nebūtinai mažmeninės prekybos įmonės gali gauti iki 6 000 svarų, o iki 18 000 svarų – verslui svetingumo ir laisvalaikio sektoriuose, įskaitant asmeninę priežiūrą.

Tai papildo 4,6 mlrd. Svarų svarų sterlingų naujomis dotacijomis, paskelbtomis 2021 m. Sausio 5 d., Kai kancleris paskelbė paramą verslui per paskutinį nacionalinį blokavimą.

Tai apėmė vienkartines dotacijas iki 9 000 svarų mažmeninės prekybos, svetingumo ir laisvalaikio įmonėms, taip pat 594 milijonų svarų sterlingų fondą kitoms nukentėjusioms įmonėms.

Koronaviruso verslo nutraukimo paskola baigėsi 2021 m. Kovo 31 d. Ši atskira schema buvo pradėta remti mažoms ir vidutinėms įmonėms paskolomis, sąskaitos pereikvojimais, sąskaitų faktūrų ir turto finansavimu iki 5 mln. GBP iki šešerių metų.

Daugiau apie vyriausybės paramą verslui galite sužinoti gov.uk.

Ką siūlo darbo išlaikymo schema?

CJRS moka dotacijas bet kuriam darbdaviui, kuris papildo savo darbuotojus, užuot juos paleidęs – neatsižvelgiant į darbdavio dydį. Nuo pat jos paleidimo schema kelis kartus keitėsi.

 • Nuo 2020 m. Kovo iki liepos mėn – vyriausybė sumokėjo 80% papildomų darbuotojų atlyginimų (iki 2500 svarų per mėnesį), taip pat padengė darbdavio nacionalinį draudimą (NI) ir pensijų įmokas. Iki liepos pabaigos schema nebuvo pakeista, išskyrus tai, kad darbdaviai gali pasirinkti naudoti „lanksčias“ priemones, aprašytas toliau.
 • 2020 m. Rugpjūčio mėn – darbdaviai turėjo pradėti mokėti mokėdami darbdavio NI ir pensijų įmokas, vyriausybei toliau mokant 80% darbuotojų atlyginimų.
 • 2020 m. Rugsėjo mėn – viršininkai turėjo mokėti 10% darbuotojų atlyginimų, o vyriausybė – 70%.
 • 2020 m. Spalio mėn – darbdaviai mokėjo 20% atlyginimų, vyriausybė padengė 60% visų atlyginimų.

Schema turėjo būti uždaryta 2020 m. Spalio 31 d. Ir jau buvo pratęsta iki 2021 m. Balandžio pabaigos, tačiau dabar bus taikoma iki 2021 m. Rugsėjo pabaigos. Vyriausybė padengs 80% papildomų darbuotojų darbo užmokesčio, o darbdaviai turės mokėti NI ir pensijų įmokas.

„Furloughed“ darbuotojai ir toliau gaus 80% savo atlyginimo. Darbdaviai gali nuspręsti padidinti darbuotojų atlyginimus iki 100%, tačiau jie neprivalo to daryti.

Panašiai kaip ir praėjusiais metais, vyriausybės įnašas bus sumažintas nuo 2021 m. Liepos mėn., Darbdaviams paprašius kartu su mokesčių mokėtojais prisidėti prie papildomų darbuotojų išlaidų.

Tikimasi, kad 2021 m. Liepos mėn. Darbdaviai įneš 10% įmokų, o rugpjūčio ir rugsėjo mėn., Kai tikimasi, kad ekonomika atsinaujins, ji padidės iki 20%.


Klausyk: mūsų ekspertai diskutuoja dėl kurio biudžeto? Pinigų tinklalaidė.


Kas turi teisę į pylimą?

Furlough taisyklės yra šiek tiek kitokios, atsižvelgiant į tai, kada ieškinys yra pateiktas.

Furlough ieškiniai 2021 m. Balandžio 30 d. Arba anksčiau

Norėdami gauti CJRS ieškinį 2021 m. Balandžio 30 d. Arba anksčiau, 2020 m. Spalio 30 d. Turėjote būti darbdavio PAYE darbo užmokesčio fonde.

Nuo 2020 m. Kovo 20 d. Iki 2020 m. Spalio 30 d. Darbdavys taip pat turėjo pateikti PAYE informaciją realiuoju laiku (RTI) HMRC, pranešdamas apie uždarbio išmokėjimą.

Darbuotojai neturi būti anksčiau aprobuoti pagal CJRS.

Furlough teigia, kad nuo 2021 m. Gegužės 1 d

Jei ieškinys pateiktas nuo 2021 m. Gegužės 1 d., 2021 m. Kovo 2 d. Turėjote būti darbdavio PAYE darbo užmokesčio fonde.

Nuo 2020 m. Kovo 20 d. Iki 2021 m. Kovo 2 d. Darbdavys taip pat turi pateikti PAYE informaciją realiuoju laiku (RTI) HMRC, pranešdamas apie uždarbio išmokėjimą.

Darbdaviai neprivalo anksčiau reikalauti, kad darbuotojai dirbtų iki 2021 m. Kovo 2 d., Kad galėtų kreiptis dėl laikotarpių gegužės 1 d. Ar vėliau.

Galite sudaryti bet kokio tipo sutartis, įskaitant nulinės valandos, terminuotą ar laikiną sutartį.

Kuris? Teisės atstovai pabrėžia, kad svarbu, jog jūs ir jūsų darbdavys sutikote, kad jus papildytų, ir kad susitarimas būtų užfiksuotas raštu. Tai galima padaryti el. Paštu arba laišku.

Schema netaikoma, jei dirbate savarankiškai. Tačiau galite gauti paramą pagal savarankiškai dirbančių asmenų pajamų paramos sistemą (SEISS).

Kas ar kas neįtraukiami?

Vyriausybės priemonės nepadeda visiems darbuotojams bet kokiomis aplinkybėmis.

Pagrindinės žmonių grupės, kurios gali praleisti išplėstą CJRS, yra šios:

 • Tie, kurie nedirbo 2020 m. Spalio 30 d. Dėl pretenzijų 2021 m. Balandžio 30 d. Arba anksčiau, arba nedirbo 2021 m. Kovo 2 d.
 • Tie, kurie uždirba mažą bazinį atlyginimą, kuris paprastai papildomas neprivaloma komisine išmoka
 • Tie, kurie turi mokėjimo dienos paskolos mokėjimo įsipareigojimus, kurie buvo pagrįsti visu jų atlyginimu ir kuriems nebuvo suteikta jokio mokėjimo atidėjimo data
 • Akcinių bendrovių direktoriai, kurie uždirba didelę atlyginimo dalį iš dividendų.

Ką tai reiškia ribotų akcijų bendrovių direktoriams?

Tie, kurie valdo ribotas įmones, gali laikyti save savarankiškai dirbančiais asmenimis, tačiau pagal šią schemą direktoriai laikomi savo įmonės darbuotojais.

Taigi jie gali būti papildyti, jei atitinka kitus tinkamumo kriterijus. Tačiau 80% atlyginimo išmoka padengs tik įprastą jų atlyginimą.

Kadangi dauguma direktorių, užimančių šias pareigas, paprastai išlaikys kuo mažesnį atlyginimą ir padidins savo pajamas dividendais, tai greičiausiai reiškia, kad jie gaus labai nedaug iš vyriausybės sistemos; dividendų pajamos nėra įskaičiuotos.

Be to, dirbdami furlough, direktoriams bus leidžiama atlikti tik įstatymuose nustatytas kryptines pareigas, pavyzdžiui, pateikti dokumentus „Companies House“. Bet kokia kita darbo forma – net socialinės žiniasklaidos paskyrų priežiūra, pvz., „Tweeting“ atsakymai klientams ar įmonės profilių atnaujinimas, neleidžiama.

Ką daryti, jei turiu daugiau nei vieną darbą?

Darbai su skirtingais darbdaviais vertinami atskirai. Tai reiškia, kad jus gali aprėpti vienas ar abu darbai.

Tie, kurie rūpinasi kažkuo kitu, kuris save izoliuoja arba kenčia nuo koronaviruso, įskaitant savo vaikus, taip pat gali būti aprūpinti.

Ar man reikia rizikuoti, kad mane atleis iš darbo?

Schema taikoma ne tik tiems darbuotojams, kurie kitu atveju būtų atleisti.

Tai taikoma tiems, kurie dėl koronaviruso dėl aplinkybių yra apimti.

Kancleris patvirtino, kad darbdavys negali kreiptis dėl stipendijos, jei tai būtų „piktnaudžiaujama ar kitaip prieštaraujama išskirtiniam programos tikslui“.

Ar darbdaviai gali atsiimti neseniai išvykusius ar atleistus darbuotojus?

HMRC patvirtino, kad kai kuriuos darbuotojus galima priimti į darbą ir tada apsiauti.

2021 m. Balandžio 30 d. Arba anksčiau CJRS ieškinių atveju darbdaviai gali nuspręsti priimti į darbą visus darbuotojus, atleistus nuo 2020 m. Rugsėjo 23 d., Ir įdarbinti juos tol, kol darbdavys HMRC teikė PAYE informaciją realiuoju laiku apie tą darbuotoją nuo 20 iki 20 d. 2020 m. Kovo mėn. Ir 2020 m. Rugsėjo 23 d.

Tačiau dėl žalos atlyginimo laikotarpių, prasidedančių 2020 m. Gruodžio 1 d. Arba vėliau, negalite reikalauti jokių dienų, kai dirbantis darbuotojas darbdaviui vykdė sutarties ar įstatymų numatytą įspėjimo laikotarpį.

Tačiau verslas neprivalo jūsų vėl įdarbinti.

Kaip mokami atlyginimai?

Jei jūsų darbdavys jus uždės ant furlough, jis vis tiek jums mokės per PAYE kaip įprasta.

Tai reiškia, kad jūsų užmokestis yra apmokestinamas pajamų mokesčiu ir nacionalinio draudimo įmokomis ir bus imamas automatiškai.

Taigi tiems, kurie gauna tik 80% savo atlyginimo, suma, kurią gaunate banke, bus dar labiau sumažinta šiais mokesčių mokėjimais.

Vyriausybė padengė darbdavių nacionalinio draudimo įmokas ir pensijų įmokas, lygias sumai, mokėtinai pagal automatinio registravimo taisykles dėl sumažinto darbo užmokesčio iki rugpjūčio mėn.

Koks yra jūsų atlyginimas?

Jūsų darbdavys turėtų įtraukti:

 • Reguliarus darbo užmokestis
 • Jau dirbtas viršvalandis
 • Ne diskreciniai mokesčiai
 • Privalomi komisiniai mokėjimai
 • Vienkartiniai mokėjimai.

Jūsų darbdaviui nebus leidžiama įtraukti:

 • Mokėjimai, atlikti darbdavio ar kliento nuožiūra, įskaitant mokėjimus, pavyzdžiui, arbatpinigius
 • Diskreciniai priedai
 • Diskreciniai komisiniai mokėjimai
 • Atsiskaitymai negrynaisiais pinigais
 • Nepiniginės išmokos, tokios kaip išmokos natūra (pavyzdžiui, įmonės automobilis) ir atlyginimų aukojimo sistemos (įskaitant pensijų įmokas), kurios sumažina darbuotojų apmokestinamąjį atlyginimą.

80% atlyginimas bus apskaičiuojamas skirtingai, priklausomai nuo to, kaip jums mokama. Daugiau galite sužinoti vyriausybės rekomendacijų darbdaviams puslapyje.

Darbuotojams, mokantiems fiksuotą darbo užmokestį visą arba ne visą darbo dieną, atlyginimas priklauso nuo to, ką uždirbo per paskutinį jų apmokamą laikotarpį.

Taigi, norėdamas apskaičiuoti 80% jūsų darbo užmokesčio, darbdavys pradės nuo to, ką sumokėjote per paskutinį darbo užmokesčio laikotarpį, padalinsite iš bendro dienų skaičiaus per tą atlyginimo laikotarpį, padauginsite iš dienų skaičiaus per ilgesnį atlyginimo laikotarpį ir padauginsite 80%. Jei taikoma, gali prasidėti 2 500 svarų sterlingų riba.

Tai veikia šiek tiek kitaip tiems, kurie neseniai pradėjo savo darbą, taip pat tiems, kurie dirba pagal nulinės valandos darbo sutartis, ar kitiems darbuotojams, kurių atlyginimas kas mėnesį skiriasi.

Tiems, kurie anksčiau neturėjo teisės, bus taikomi skirtingi etaloninio darbo užmokesčio apskaičiavimo metodai.

Tie, kurie gauna fiksuotą atlyginimą, gaus 80% darbo užmokesčio, mokėtino per paskutinį darbo užmokesčio laikotarpį, pasibaigusį 2020 m. Spalio 30 d.

Tiems, kurių atlyginimas skiriasi …

Parašykite komentarą