• Pasyvios arba negautos pajamos yra pajamos, kurios nėra gaunamos iš verslo ar atlyginimo išlaidų. Paprasčiau tariant, tai yra pajamos iš santaupų, dividendų ir kitų tipų automatizuotų sistemų, neinvestuojant į savo fizinį darbą.
  • Pasyviosios pajamos yra reguliarios ir dažniausiai ilgalaikės. Kad pasyviosios pajamos būtų ilgalaikės pajamos, būtina palaipsniui investuoti vieno projekto pasyvias pajamas į kitus projektus, kurių tikslas yra pasyvus, taip sukuriant vis stabilesnes ir stabilesnes ilgalaikes pasyvias pajamas.
  • Pasyviosios pajamos, kaip ir visos oficialios pajamos, yra apmokestinamos.
  • Nors gali atrodyti, kad pasyvios pajamos yra geriausios ir, galima net sakyti, svajonių pajamos, nes norint gauti jų nereikia investuoti į savo darbą, taip nėra.
  • Pasyviosios pajamos dažniausiai yra alternatyva aktyvioms pajamoms arba papildomas pajamų šaltinis aktyvių pajamų neatitikimo atveju. Patirtis parodė, kad daugeliu atvejų aktyvios pajamos turi didesnį pelno potencialą, tačiau pasyvios pajamos turėtų būti paliktos tik kaip „B“ pelno planas. Pasyviosioms pajamoms, atsižvelgiant į jų šaltinį, būdingi daug skirtingų mikro- ir makroekonominių svyravimų, dėl kurių dažnai patiriami didesni nuostoliai nei pačiose pajamose.

Kokie yra pasyvių pajamų šaltiniai?

Pasyvias pajamas galima gauti:

  • nuo nuomos veiklos.
  • iš prekybos ar verslo veiklos, kurioje pajamų gavėjas fiziškai ar materialiai nedalyvauja. Tokia veikla vadinama investicijomis į įmones. Tokių investicijų palūkanų normos svyruoja nuo 5% iki 10% per metus.
  • nuo finansinio ir kapitalo augimo įnešant finansinius išteklius į finansines ir kapitalo rinkos priemones (kaupiamąsias sąskaitas, indėlius, 2 ir 3 pensijų lygius, santaupas draudime, investicinius fondus, obligacijas, akcijas). Tokiu atveju pajamos susidaro iš palūkanų, kurios apskaičiuojamos pagal konkrečią metinę palūkanų normą nuo visos indėlio sumos. Kad būtų galima susitvarkyti vien su pasyviomis pajamomis, indėliai turi būti išmatuojami milijonais arba bent tūkstančiais, nes indėlių palūkanų normos paprastai matuojamos vieno procento ribose. Pavyzdžiui, jei jūs įnešate 1000 EUR, kurių metinė palūkanų norma yra 0,05%, po metų padidėjimas pasiekia tik 50 EUR, tada galite apskaičiuoti, kiek pinigų reikėtų įnešti, kad galėtumėte susitvarkyti vien pasyviomis pajamomis .
  • iš interneto rinkodaros (komisiniai, palūkanos).
  • iš bet kurios įmonės dalies. Būdamas įmonės dalies savininku, galite užsidirbti pasyvių pajamų.

Kaip matai pasyvios pajamos jas gauti nėra taip lengva ir greita, todėl jos jokiu būdu negali pakeisti aktyvių pajamų, nebent jūsų žinioje yra keli milijonai ar dešimtys tūkstančių, su kuriais susidursite strategiškai, protingai ir protingai ilgainiui.