Patarimai, kaip gerai valdyti pinigus

Pinigų valdymas siekiant tam tikro finansinio stabilumo, kuris suteikia mums ramybę, gali būti didelis iššūkis. Ne tiek dėl ekonominių žinių, kurias privalome įgyti, kiek dėl mentaliteto ir įpročių pasikeitimo, kurį tai reiškia mūsų finansų valdymui.

Apibrėžimas, ką išleisti, į ką investuoti ir kaip tai padaryti, yra pirmas žingsnis siekiant sveikos finansinės padėties, užtikrinančios geresnę gyvenimo kokybę. Be to, tokioje nenuspėjamoje ir nepastovioje aplinkoje kaip dabartinė, kurioje tiek verslo pradžia, tiek savęs reklamavimas įmonėje reikalauja didžiulių pastangų.

Šiame straipsnyje rasite daugybę paprastų ir naudingų patarimų, kaip išsikelti tikslus ir lengvai pasiekti savo finansinius tikslus, net jei turite kuklų biudžetą.

Visų pirma turite sekti, kokios yra jūsų pajamos, fiksuoti mokėjimai ir, svarbiausia, kur išleidžiate pinigus.

Namo mėnesinių išlaidų kontrolė

Pastoviųjų išlaidų apskaičiavimas ir namų ūkio biudžeto sudarymas yra pagrindinis ramstis tiems, kuriems rūpi taupyti ir optimizuoti finansinius išteklius. Be to, kad suteiksime teisingų žinių apie mūsų ekonominę padėtį, tai leis mums būti pasirengusiems apmokėti dideles pastovias išlaidas (tokias kaip draudimas ar hipoteka), kad turėtume pakankamai likvidumo arba galėtume laiku laiku paprašyti paskolos. tai leidžia mums sumokėti be baudų.

Tai būtų visų mūsų turimų mėnesinių fiksuotų išlaidų, visų būtinų dalykų, tokių kaip hipoteka, elektra, telefono mokestis ar maistas, sąrašo sudarymas. Kalbant apie tas paslaugas, už kurias atsiskaitoma kasmet arba naudojant kitokio pobūdžio periodiškumą, tinkamiausia apskaičiuoti mėnesinę proporcinę dalį, kad tokiu būdu galėtume nustatyti pajamas, kurias turime gauti kas mėnesį, kad padengtume namų ūkio biudžetą.

Norėdami sekti mėnesines namo išlaidas, galite sau padėti naudodami tradicinius „Excel“ šablonus arba naudoti programą, kai kurios, pvz., „Fintonic“ ar „Mooverang“, yra nemokamos ir labai lengvai naudojamos.

Asmeninių išlaidų kontrolė

Mėgautis keliu taip pat svarbu, todėl, net jei mes esame laikotarpyje, kai pagrindinis tikslas yra sutaupyti ar pasiekti finansinį tikslą, svarbu išlaikyti tuos įpročius ir pomėgius, kurie įprasmina gyvenimą: valgyti su draugais, mėgautis laisvalaikiu su šeima eikite į vaidinimą, kiną, muziejų, užsiimkite sportu.

Matyt, tai nėra būtinos ir kintamos išlaidos, tačiau būtinos norint užtikrinti emocinę pusiausvyrą ir jaustis motyvuotai. Pirmas dalykas, kurį turime padaryti, yra suskirstyti šias asmenines išlaidas į kategorijas ir pamatyti, kiek mes skiriame kiekvienam iš jų: restoranams, benzinui, sporto salei, kabelinei televizijai ir kt.

Kai bus aišku, į kurią iš jų investuojame daugiau pinigų, kitas žingsnis bus išanalizuoti, ar galime sumažinti tą biudžetą neatsisakydami veiklos, ar pasirinkti, kas yra būtina ir ko galime atsisakyti lengvai. Kitaip tariant, jei sportas mums yra būtinas, nes tai leidžia mums jaustis gerai, galbūt galime pakeisti sporto salę, norėdami bėgti ar į pigesnį savivaldybės centrą.

Pasilikite 10% savo pajamų investuoti

Geras triukas yra pridėti prie „Excel“ mėnesinių namų ūkio išlaidų 10% atlyginimo, kurį ketinate skirti, kad paskirstytumėte jį tam tikrai veiklai, kuri suteikia jums didesnę finansinę grąžą. Jei turite darbo užmokesčio fondą, bus lengviau apskaičiuoti šį procentą, nes tai bus stabilus skaičius; Kita vertus, jei esate savarankiškai dirbantis asmuo, turėsite jį peržiūrėti kiekvieną mėnesį, atsižvelgdami į pajamas, kurias tikitės gauti.

Iš pradžių mums gali būti šiek tiek sunku atskirti šiuos 10% nuo atlyginimo, tačiau jei sutelksite dėmesį į rezultatus, pamatysite, kaip nepadėjus didelių pastangų, nepraėjus nė metams, jūs pradėsite suvokti grąžą. tavo pinigai. Be to, patyrę tam tikrų sunkumų pirmaisiais mėnesiais, galime būti kūrybiškesni ir sužinoti, kur galime koreguoti mokėjimus.

Svarbu atsiminti, kad šie pinigai nėra skirti taupymo pagalvei suteikti, o mūsų pagrindinis tikslas turėtų būti juos investuoti, kad jie sukurtų daugiau vertės. Tam tikra prasme mes tarsi investuojame į save. Tam galite pasirinkti kelias rinkos siūlomas galimybes, tokias kaip akcijos ar investiciniai fondai. Kita investicijų rūšis gali būti mokymai, nes mokymai leis mums tobulėti kaip verslininkams ar siekti didesnės atsakomybės įmonėje ar įstaigoje, kurioje prekiaujame.

Niekada neišleiskite daugiau, nei galite grąžinti

Nors tai atrodo akivaizdi idėja, mes ne visada ją įgyvendiname. Kai mes nestebime fiksuotų namų ūkio išlaidų ir asmeninių išlaidų, mėnesio pabaigoje mums lengva išmesti kreditines korteles. Tai leidžia mums pradėti kitą mėnesį nuo papildomo mokesčio ir mažiau grynųjų, nei tikėjomės.

Norėdami ištaisyti šį įprotį, rekomenduojame sumokėti kuo daugiau grynaisiais. Be to, kad psichiškai padeda mums aiškiau nustatyti įsigytų daiktų kainą ir jų vertę proporcingai mūsų pajamoms, tai leidžia realiu laiku sekti mėnesio išlaidas.

Apibendrinant galima pasakyti, kad pasiekti finansinį stabilumą ir net tam tikrą finansinį lankstumą gali kiekvienas, šiek tiek rūpindamasis ir kontroliuodamas save. Kaip matėte, norint, kad jūsų kapitalas veiktų, nebūtina aukotis ar turėti sudėtingų finansinių žinių. Paprasčiausiai reikia pakeisti požiūrį į savo gyvenimo būdą, atsižvelgiant į jūsų pajamas ir finansinius tikslus, kuriuos išsikėlėte per trumpą laiką. Gerų sprendimų priėmimas padės pasiekti užsibrėžtus tikslus ir laikui bėgant juos išlaikyti.

Šia prasme vienas iš geriausių variantų neišleisti daugiau, nei galite grąžinti, kredito linija, yra vienas iš paprasčiausių būdų paprašyti paskolos ir ją grąžinti patogiomis sąlygomis. Grįžtate tik pagal tai, ką naudojate. Taigi dar lengviau organizuoti savo išlaidas, kad būtumėte tikri, ką išleisite, ir kartu su visu reikalingu biudžetu, kad gerai valdytumėte savo pinigus.

Parašykite komentarą