Patarimai, kaip protingai pirkti automobilį

Šių dienų nauji automobiliai turi geresnes saugos funkcijas ir daugiau technologinių dalykėlių nei prieš dešimtmetį pagaminti modeliai. Ir pripažinkime: Iškeisti išklerusį automobilį su purvinomis sėdynėmis – viliojanti idėja.

Tačiau daugelis amerikiečių, pirkdami automobilius, daro didelių klaidų. Įsigykite naują automobilį, kai jį keičiate. Trečdalis pirkėjų į naują paskolą perkelia vidutiniškai 5 000 JAV dolerių skolą už paskutinį automobilį. Jie moka už automobilį, kurio nebevairuoja. Ačiū! Tai nėra sėkminga asmeninių finansų strategija.

Tačiau nesijaudinkite – NPR “Life Kit” yra čia, kad padėtų. Štai kaip įsigyti automobilį neperaugant į skolas ir nemokant daugiau, nei reikia.

1. Gaukite išankstinį paskolos patvirtinimą prieš įžengdami į pardavėjo aikštelę.

“Geriausias patarimas, kurį galiu duoti žmonėms, yra gauti išankstinį automobilio paskolos patvirtinimą iš savo banko, kredito unijos ar internetinio skolintojo, – sako Philipas Reedas. Jis yra asmeninių finansų svetainės “NerdWallet” automobilių redaktorius. Dirbdamas automobilių pirkimo svetainėje Edmunds.com, jis taip pat dirbo slaptai automobilių prekybos salone, kad sužinotų šio verslo paslapčių. Taigi Reedas ketina praskleisti automobilių pirkimo žaidimo uždangą.

Jis sako, kad, pirma, paskolos gavimas iš skolintojo ne automobilių salone paskatina pirkėjus pagalvoti apie esminį klausimą. “Kiek automobilio galiu sau leisti? Norite tai padaryti prieš pardavėjui priverčiant jus įsimylėti riboto dydžio modelį su stoglangiu ir odinėmis sėdynėmis. ”

Reedas sako, kad išankstinis patvirtinimas taip pat atskleidžia visas jūsų kredito problemas. Taigi prieš pradėdami pirkti automobilį, galbūt norėsite padidinti savo kredito balą arba pašalinti klaidingą informaciją iš kredito ataskaitos.

Taip pat ieškokite geriausios palūkanų normos. “Žmonėms taikomos didesnės palūkanų normos, nei turėtų būti pagal jų kreditingumą”, – sako Nacionalinio vartotojų teisės centro teisininkas Johnas Van Alstas.

Van Alstas sako, kad daugelis žmonių to nesupranta, bet prekybos atstovybei leidžiama padidinti jums siūlomą palūkanų normą daugiau, nei jūs iš tikrųjų turite teisę gauti. Taigi, atsižvelgiant į jūsų kredito balą, “jums gali būti taikoma 6 % palūkanų norma”, – sako Van Alstas. Tačiau, sako jis, pardavėjas gali jums to nesakyti ir pasiūlyti 9 % palūkanų normą. Jei sutiksite su šiuo blogu pasiūlymu, galite sumokėti tūkstančiais dolerių didesnes palūkanas. Van Alstas sako, kad pardavėjas ir jo finansų bendrovė “pasidalys tuos papildomus pinigus”.

Taigi Reedas sako, kad išankstinis patvirtinimas gali būti vertinga kortelė perkant automobilį. Ji gali padėti derėtis dėl geresnės palūkanų normos. “Išankstinis patvirtinimas bus kaip derybų įrankis”, – sako jis. “Jei jums iš anksto patvirtinta 4,5 proc. palūkanų norma, pardavėjas pasakys: ‘Ei, žinote, galiu jums pasiūlyti 3,5 proc. Ar jums būtų įdomu? Ir tai gera idėja, bet įsitikinkite, kad visos sąlygos, t. y. pradinis įnašas ir paskolos trukmė, išlieka tokios pačios.”

Vienas įspėjimas apie skolintojus: Van Alstas sako, kad internete veikia daug neaiškių skolintojų. Reedas sako, kad verta kreiptis į įprastą banką, kredito uniją ar kitą skolintoją, kurio vardą atpažįstate.

Parašykite komentarą