Skirtumas tarp kredito ir paskolos. viską, ką reikia žinoti

Finansavimo ieškojimas yra įprastas šiandien, net jei mūsų ekonominė padėtis yra stabili ar sveika. Dažnai dėl nenumatyto įvykio mums reikia likvidumo ir kyla abejonių tarp kredito ar paskolos pasirinkimo. Nesvarbu, ar tai, ar pirkimas, reikalaujantis didelių finansinių išlaidų, yra priežastis, dėl kurios galime būti priversti prašyti likvidumo, paaiškinsime šių dviejų skirtumą.

Tarp finansinių produktų, kuriuos gyventojai ir įmonės dažniausiai naudoja šiam tikslui, yra paskolos ir kreditai. Bet ar jie yra vienodi? Koks skirtumas tarp paskolos ir kredito? Nors jų tikslas yra tas pats, kad padengtų mokėjimo įsipareigojimus ar išlaidas, jie apima skirtingus būdus, kaip gauti reikalingą finansavimą. Šiandienos pranešime mes išspręsime visas abejones dėl paskolos ir banko kredito skirtumo.

Kas yra kreditas?

Kreditas grindžiamas sutartimi, pagal kurią finansų įstaiga veikia kaip skolintojas ir avansuoja klientui ar skolininkui tam tikrą pinigų sumą, kurią jie gali gauti per kredito liniją. Bet kas yra kredito linija?

Kredito liniją būtų galima suprasti kaip «virtuali atsiskaitomoji sąskaita». Kitaip tariant, klientas turi galimybę išleisti visą finansų įstaigos suteiktą sumą arba tik tą dalį, kurios jam reikia; kai tik grąžinama atsiimta suma, paskolos gavėjas grįžta prie visos sumos, jei reikia dar kartą pasinaudoti kredito linija, kad būtų patenkintas kitas specifinis poreikis.

Pomėgiai

Nors abu skaičiai numato palūkanų mokėjimą, kredito atveju palūkanos mokamos tik už panaudotą sumą, o ne už visus kreditui suteiktus pinigus.

Terminas

Kredito galiojimo metu vartotojas gali grąžinti sumas, kurias jis laiko tinkamomis dalimis. Be to, nors sutarties pasirašymo metu yra nustatytas konkretus terminas, jis gali būti pratęstas arba atnaujintas, jei abi šalys susitaria sutarties nutraukimo metu.

Tikslas

Kreditas paprastai veikia kaip vienkartinė parama asmenims, mažoms įmonėms ar savarankiškai dirbantiems asmenims, kurie ieško finansinės pagalvės, kuria galėtų pasinaudoti tam tikrais likvidumo trūkumo momentais.

Kas yra paskola?

Kita vertus, kas yra paskola? Paskola suprantama kaip finansinė operacija, kurios metu paprastai bankinio pobūdžio subjektas perduoda tam tikrą pinigų sumą kitam subjektui ar privačiam asmeniui.

Paskolos gavėjas turi visą sutartą sumą, kurią reikės grąžinti per sutartyje nustatytą laikotarpį per periodines įmokas. Šie mokėjimai apima, viena vertus, dalį grąžintų paskolintų pinigų ir dalį palūkanų.

Palūkanų mokėjimas

Skirtingai nei kreditas, paskolos atveju pareiškėjas turi mokėti palūkanas už visą gautą sumą nuo pirmo momento.

Grąžinimo terminas

Kalbant apie grąžinimo laikotarpį, taip pat yra skirtumų tarp abiejų finansinių priemonių. Paskolos yra ilgesnio laikotarpio, kuris gali svyruoti nuo dvejų iki keturiasdešimt metų ilgalaikių investicijų atveju. Be to, paskolos negali būti atnaujintos, nes jų pobūdį tiksliai nustato data, nustatyta kaip pasiskolintų pinigų grąžinimo terminas, nes nuo to skaičiuojamos ir palūkanos, ir mėnesio įmokų suma.

Paskolos naudojimas

Paskolos yra skirtos toms situacijoms, kai mums reikia turėti didelę grynųjų pinigų sumą arba kai iš anksto žinome fiksuotą sumą, kurios mums reikės operacijai atlikti. Kaip matėme ankstesnėse eilutėse, tai yra uždara sutartis, skirta tam tikram tikslui. Priešingu atveju geriausia pasirinkti kreditą.

Šiandien finansų rinka per įmones fintech vartotojams suteikia platų finansinių produktų asortimentą, skirtą tiek didelėms operacijoms, tiek specifiniams grynųjų pinigų poreikiams patenkinti: paskolos, kreditai, mikrokreditai, kreditai internetu, kreditinės kortelės, asmeninės kredito linijos.

Tačiau prieš priimdami sprendimą dėl sprendimo yra keletas rekomendacijų, į kurias turėtumėte atsižvelgti. Pirmiausia išanalizuokite kiekvieną iš variantų ir palyginkite vieno ar kito siūlomas sąlygas, ar jos atitinka jūsų poreikius? Antra, perskaitykite sutartį nuo pradžios iki pabaigos ir įsitikinkite, kad atsispindi visos įstatymų nustatytos abiejų šalių pareigos ir teisės, be nuostatų, dėl kurių susitarta su subjektu. Galiausiai būkite realistai ir prisiimkite perspektyvią grąžinimo sumą ir mokesčius, atsižvelgdami į savo finansinę padėtį, su kuriais galėsite patogiai susidoroti.

Parašykite komentarą