Skolos vertė išėjus į pensiją – apžvalga

Šių metų pradžioje Thomasas J. Andersonas paskelbė savo „NYT bestselerio“ knygos „Skolos vertė“ pavadinimą „Skolos vertė išėjus į pensiją“. (Įdomu tai, kad abi knygos reitinguojamos gerokai žemiau mano knygos apie „Amazon“, galbūt turėčiau paskambinti į NYT.) Bet kuriuo atveju skaitytojas parašė ir paprašė manęs ją peržiūrėti. Atitinkamai aš parašiau leidėjui prašydamas recenzijos egzemplioriaus ir gavau ne 1-3 paprašytus, o 7 kietus knygos egzempliorius. Neturėtų būti tiek daug žmonių, kurie jų prašo, bet manau, kad tai yra jūsų nauda ir mano nuostolis, nes man ne tik kainuoja pinigai juos išsiųsti jums, bet ir praleidžiu „Amazon“ komisiją, kurią gaučiau, jei iš tikrųjų pirktumėte iš šio puslapio nuorodas! Bet kokiu atveju, peržiūrėjęs „Amazon“ nemokamai prieinamą dalį, žinojau, kad man patiks ši knyga, nes autorius rašo ne tik apie temą, kurią retai palietė kiti asmeniniai finansai ir investuojantys autoriai, bet įtikinamai argumentuoja šią netradicinę strategija.

skolos vertė išėjus į pensijąĮprasta išmintis (kurią aš taip pat paprastai prenumeravau) yra išeiti į pensiją su kuo mažiau skolų. Tai apima daugelio rizikų pašalinimą ir dažnai pinigų srautų pagerėjimą. Kaip vienas Bogleheadas pasakė apie hipotekos grąžinimą: „Aš nežinau, ar tai buvo teisingas sprendimas, ar ne, bet aš žinau, kad man reikia tik 6 000 USD per mėnesį, kur man anksčiau reikėjo 8 000 USD“. Ponas Andersonas teigia, kad kai kuriems žmonėms jis labai atsargiai apibūdina tuos žmones, tai nėra teisingas žingsnis. Tiesą sakant, jis pasisako už dar didesnių skolų prisiėmimą, kai išgyvenate pensiją. Man patinka knygos, kurios meta iššūkį mano dabartiniam mąstymui, ypač kai argumentai yra gerai parašyti. Pastebėjau, kad sutinku su juo tam tikrais klausimais ir nesutinku su kitais. Pabandysiu iliustruoti daugumą pagrindinių knygos sąvokų ir tada pateikti keletą kritikos jo idėjoms (iš kurių daugelį jis lengvai pripažįsta knygoje).

Trys skolos rūšys

Pagal autorių yra trys skolų rūšys. Pirmasis yra slegiančios minties paskolos iki atlyginimo, kreditinės kortelės paskolos, didelės paskolos automobiliams ir kt. Antroji yra veikiančios paskolų galvojimo paskolos, studentų paskolos, verslo paskolos ir kt. Tai paskolos, kurios dažnai laikomos „gera skola“, t. skola, kuri padeda jums sukurti gerovę. Trečioji rūšis yra skolų praturtinimas. Jis mano, kad tai yra skola, kurią jūs bet kada turite grąžinti. Tai turėtų būti nedidelis susidomėjimas ir puikios sąlygos. Pageidautina, kad jis būtų nereikalaujamas, nereikalautų privalomų mokėjimų, būtų atskaitytas iš mokesčių ir būtų palyginti mažas. Jo įprasti pavyzdžiai yra tik palūkanų hipoteka, paskolos už maržą pagal jūsų apmokestinamąjį portfelį ir „Turtu pagrįsta paskolos priemonė“. Jam nėra visiškai aišku, kas tai yra, tačiau, kiek galiu pasakyti, tai yra paskola iš banko, kuriame kaip užstatą siūlote tam tikrą turtą. Dažniausiai jis naudoja frazę, kuri skamba kaip marža.

Optimalus skolos santykis

Ponas Andersonas siūlo, kad žmonės turėtų savo finansinį gyvenimą valdyti labiau kaip verslas. Kartais geriausia įmonėms, kurioms reikalingas kapitalas, išleisti akcijų, o kartais prasminga išleisti obligacijas (ty skolintis pinigus), atsižvelgiant į kapitalo kainą. Tačiau labai nedaug didelių korporacijų visiškai neturi skolų. Jis siūlo, kad tarp jūsų viso turto ir skolos yra optimalus santykis (kuris, žinoma, turėtų būti mažesnis nei optimalus daugumos korporacijų santykis). Kiekvienam asmeniui, kuris yra 20 metų išėjęs į pensiją ar išėjęs į pensiją, šis santykis yra nuo 15 iki 35 %. Taigi žmogui, turinčiam 2 mln. USD turto, jis siūlo optimaliai skolintis 500 000 USD skolą. Jo santykis senstant iš esmės nedaug keičiasi.

Skola gali padėti sumažinti mokesčius

Viena iš didelių privilegijuotų skolų, o ne nuosavo kapitalo naudojimo pranašumų yra mokesčių režimas. Jūs nemokate mokesčių už pasiskolintus pinigus. Man ar daugumai šio tinklaraščio skaitytojų tai nėra ypač nauja koncepcija. Nekilnojamojo turto investuotojai žino, kad iš savo investicijų gali pasiskolinti nuosavo kapitalo be mokesčių (bet ne be palūkanų) ir išleisti bet kam, kas jiems patinka. Gyvybės draudimas grynaisiais pinigais veikia taip pat. Tačiau ši knyga yra pirmas kartas, kai matau, kad kažkas iš tikrųjų pasisako už metodą, taikantį standartiškesnį akcijų ir obligacijų portfelį. Idėja yra ta, kad skolinatės, o ne parduodate bet kurį savo turtą. Tada, kai mirsi, visa skola bus sumokėta ir tavo įpėdiniai gaus pagrindą. Taigi kapitalo prieaugio mokesčiai niekada nėra mokami. Jie visiškai pašalinti. Manau, kad ši idėja yra patraukli, ypač todėl, kad ji nėra derinama su visomis investicijų į draudimo produktus neigiamomis pusėmis, nei su sandorio išlaidomis ir vargais, susijusiais su jūsų gyvenamosios vietos ar net investicinio turto refinansavimu (ypač sunku išėjus į pensiją.) turint visą gyvybės draudimą, paskolos palūkanų norma ir sąlygos iš tikrųjų yra svarbios. Jūs vis dar prekiaujate mokesčiais už palūkanas.

Sverto rizika gali būti mažesnė už jūsų kitą riziką

Nors ponas Andersonas greitai pripažįsta, kad yra sverto rizika (daugiausia tai, kad tai veikia abiem būdais), jis tvirtai argumentuoja, kad ši rizika gali būti mažesnė už kitas rizikas, kurias investuotojas yra per daug patogus prisiimti. Jo idėja yra ta, kad jums gali būti geriau pasinaudoti portfeliu, kurio laukiama grąža yra 6%, nei turėti be portalo be portfelio, kurio grąža yra 9%.

Skola gali padėti jums išlaikyti didesnę pinigų išėmimo normą

Jis knygoje pateikia keletą argumentų, kad skolos naudojimas išėjus į pensiją iš tikrųjų gali padėti išlaikyti didesnį nei 4 proc. Tiesą sakant, jis netgi pateikia „panašų į Trejybę“ grafiką priede, kuriame teigiama, kad naudojant skolą 100% akcijų portfeliui gali būti užtikrintas 49% sėkmės procentas, naudojant 12% atsiėmimo normą. Tai nėra klaida – 12%. Tai beveik keturis kartus viršija nesportuojamo portfelio sėkmės rodiklį.

Daugelis (dauguma?) Žmonių neturėtų to daryti

BBVA Aukso lygio stipendijos rėmėjas

Viena didžiausių knygos stipriųjų pusių yra jo perspėjimai, kad ši strategija tinka ne visiems. Bene geriausias paaiškinimas, kas to neturėtų daryti, yra jo 7 taisyklėse, kaip būti geresniu skolininku

  1. Nuoširdžiai įvertinkite, ar iš viso galite tvarkyti skolą, įskaitant geresnę skolą. Kai kas gali laikyti Andersoną „Anti-Dave Ramsey“. Nemanau, kad jis būtinai yra, nors Ramsey mano, kad visos skolos yra blogos. Tačiau jie abu sutinka, kad teisingas atsakymas yra kuo greičiau atsikratyti visų savo slegiančių skolų ir kad dauguma žmonių iš tikrųjų negali saugiai tvarkyti jokių skolų.
  2. Niekada nepersitempkite, net ir dėl geresnių skolų. Andersonas tvirtintų, kad kai Ramsey bankrutavo, tai įvyko ne todėl, kad jis panaudojo skolas, o todėl, kad per daug pratęsė save.
  3. Įsitikinkite, kad bet kokia nauja jūsų prisiimta skola yra kokybiška (geresnė skola). IE žemas tarifas, lanksčios sąlygos ir galbūt tam tikri mokesčių pranašumai.
  4. Geresnę skolą prisiimkite tik apgalvoto, visapusiško, profesionaliai patikrinto plano kontekste. Kaip ir daugumoje finansų patarėjų parašytų knygų, knygoje gausu pasiūlymų išsinuomoti tą, kuris supranta šias medžiagas. Sakyčiau, jums reikia gero patarėjo, arba jūs turite tapti tiek pat nusimanantis šia tema. Asmeniškai man pasirodė, kad erzina tai, kad visi pavyzdžiai, kai jis panaudojo skolą, kad parodytų, kokie maži gali būti jūsų mokesčiai, apima mokėjimą patarėjui 20–50 tūkst. USD per metus (ir atskaitymą).
  5. Atsikratykite visų nekokybiškų ir slegiančių skolų, kai tik įmanoma tai padaryti.
  6. Nebūtinai skubėkite grąžinti esamas skolas.
  7. Jei vis dėlto prisiimate skolą, būkite konservatyvus ir moksliškas.

Sunku su juo ginčytis, kai jis pateikia tas išlygas.

Matrica, kurios reikia-nori-turi

Nors pavadinimas yra šiek tiek šmaikštus, ši knygos dalis buvo viena geresnių dalių. Tai padeda investuotojui žinoti, ar ši strategija yra skirta jam. Iš esmės kyla keturi klausimai:

Ar jums reikia prisiimti turtingesnę skolą? Jei turite pakankamai turto, kurį 3-4% išėmimo norma patenkins visus jūsų poreikius ir norus, tada sveikiname, jums nereikia pridėti skolos į mišinį. Jei jums reikia 6% išėmimo normos, turėsite prisiimti didesnę riziką, o galbūt jums geriau sverto rizika nei papildomos rinkos, mažos, vertės, pagreičio, kokybės, palūkanų normos ir kt. Rizika.

Ar norite skolos? Jei esate Dave’o Ramsey mokinys, ar jūs religiškai prieštaraujate skoloms ar net tiesiog nenorite skolų, tuomet neturėtumėte vadovautis skolos strategija išeidami į pensiją. Ponas Andersonas siūlo jums būti atviresniems, tačiau jei skola graužia jūsų sielą dešimtmečius, tai ne jums.

Ar turite skolų? Jei taip, koks jūsų santykis? Jei esate tipiškas neseniai baigęs rezidentūros studijas, jūsų skolos ir turto santykis gali būti kažkas didesnis nei Andersonui rekomenduojami 15–50 proc. Tai gali būti 20 000%, jei viskas, ko turite, yra 200 000 USD studentų paskolų ir 1 000 USD jūsų atsiskaitomojoje sąskaitoje. Idėja yra ta, kad jei jūs viršijate rekomenduojamus rodiklius, prisiimti daugiau skolų nėra protinga. Turite sumokėti slegiančią ir veikiančią skolą, nes esate per daug pralenktas, palyginti su savo turtu. Taip pat norėsite pasidomėti, ką jūsų skolos santykis greičiausiai padarys ateityje. Čia nusprendėte, kad galbūt nesumokėsite žemos palūkanų hipotekos greičiau nei reikia, kad jūsų santykis būtų optimalus.

Ar šiuo metu turite ar galite sukurti geresnę skolą? Idėja yra tokia, kad tiems, kurie jau išeina į pensiją su apmokėtais namais, kurių vienintelis kitas turtas yra pensijų sąskaitose, bus labai sunku sukurti geresnę skolą, taigi ši strategija jiems nėra pasirinkimas.

Kaip tai veikia

Taigi, praktiškai kalbant, ką Andersonas jums siūlo daryti? Jis siūlo, kad jūs turėtumėte tik palūkanų būsto paskolą savo namui, gautumėte tik palūkanų hipoteką bet kokiems perkamiems namams ir pasiskolintumėte iš savo apmokestinamosios investicinės sąskaitos (o ne ją likviduotumėte) viskam kitam (automobiliams, laivams, vaikų švietimui, pradinėms įmokoms). jūsų vaikų namams, dovanos vaikams, labdaros aukos, atostogos, įprastos išlaidos ir kt.), kol jūsų skolos santykis bus optimalus. Tačiau jis atsargiai apriboja šią skolinimosi sumą iki 1/4 apmokestinamosios sąskaitos, kad būtų išvengta maržos reikalavimo didelėje meškų rinkoje. Jis niekada neišeina ir nepasako, tačiau mažiau nei atidus skaitytojas gali pagalvoti sakydamas, kad turėtumėte praleisti galimybes maksimaliai išleisti pensijų sąskaitas, kad sukurtumėte didelę apmokestinamąją sąskaitą. Manau, kad ponas Andersonas norėtų matyti, kad jūs turite nemažas pensijų sąskaitas IR nemažas apmokestinamas sąskaitas. Taigi, išėję į pensiją, jūs gyvenate iš socialinės apsaugos, dividendų iš savo apmokestinamos sąskaitos, RMD iš atidėtų mokesčių sąskaitų ir tada skolinatės (iki minėtų ribų) iš savo apmokestinamos sąskaitos.

Kitas Didysis perlas

Aš maniau, kad dar viena puiki knygos dalis yra ta, kai jis aptaria nuomos mokestį, palyginti su antrojo namo pirkimo mįsle, nes tikrai nepamenu, kad kada nors mačiau tokio pobūdžio gaires. Jis sako, kad turėtumėte išsinuomoti, jei:

  • Jūs esate viešbutyje mažiau nei 30 naktų per …

Parašykite komentarą