Valiutos kaina užsienio valiutų rinkoje arba valiutos kursas

Valiutos kursas – terminas, kuris yra taip pat glaudžiai susijęs su viskuo, kas sukasi aplink finansus, kiek mūsų kasdienis gyvenimas yra susijęs su viskuo. Finansai nėra tik pinigų skaičiavimas, kuriuos reikia sumokėti degalinėse, parduotuvėse, prekybos centruose ir įvairiuose grožio salonuose, kad būtų galima sumokėti už gautas prekes ar paslaugas. Mes skaičiuojame pinigus, kartu su pinigų skaičiavimu buvo įvesta daugybė skirtingų normų, tam tikrų piniginių verčių. Pavyzdžiui, mūsų pačių eurų monetose yra tik 1, 2, 5, 10, 20, 50 centų monetos, po jų – tik 1 euro ir 2 eurų monetos, o didesnius nominalus perima banknotai.

Finansai yra tai, ko galima rasti beveik visur – net ir pirkdami naują transporto priemonę galvojame apie pinigus, kiek visa tai kainuos, ir apie pasirinkto automobilio degalų sąnaudas. Rūpinimasis kuro sąnaudomis yra ir finansai. Visas žmogaus gyvenimas grindžiamas tik pinigais – viskuo, ką turime ant nugaros, ką turime ir ką valgome – viskas tam tikru būdu ir tam tikru mastu kainuoja. Be pinigų, pinigų nominalai taip pat turi valiutą ir valiutos kursą, kuris lemia skirtingų šalių pinigų vertę kitos šalies pinigų atžvilgiu.

Gyvenimas prieš įstojant į Europos Sąjungą…

Anksčiau valiutos kursas buvo vienas iš dalykų, sukėlusių daug galvos skausmo asmenims, o ypač įmonėms, nes bet koks mokėjimas už paslaugą ar prekę, kuri yra importuojama į Latviją ar perkama kitoje šalyje, buvo prieinama tik tada, kai yra pinigų. konvertuojami ar keičiami keitimasis kitos šalies valiuta, nustatoma pagal skirtingus valiutų kursus. Valiutos kursas šiandien, dėka Europos Sąjungos, Latvijos egzistavimo joje ir perėjimo nuo Latvijos latų prie euro 2014 m., Yra nerimas ir skausmas, kuris mus veikia labai retais atvejais, nes Europos Sąjunga yra nepaprastai didžiulė Europa su vienu euru. Valiutos kursas tampa aktualus tik tada, kai keliaujame ar perkame daiktus iš ne Europos Sąjungos šalių.

Tai, kas šiandien reguliuoja valiutos kursą, yra pasaulinė valiutų rinka. Tai daro įtaką valiutų vertei, santykiams tarpusavyje ir kainoms bei perskaičiavimo reitingams, kuriais keičiama valiuta. Latvijos banko kursas yra vienas iš veiksnių, lemiančių pagrindines valiutų kursų vertes Latvijoje, Latvijos bankas glaudžiai bendradarbiauja su Europos Sąjunga, o Europos centrinis bankas nustato visų kitų valiutų kursus. pasaulyje.

Koks valiutos kursas?

Kalbant šiek tiek formaliau, taip pat atsigręžiant į istoriją ir visa tai, kas žinoma apie valiutos kurso kilmę, reikia pastebėti, kad valiutos kursas yra konkrečios šalies valiutos kaina, palyginti su kitos šalies valiuta. Valiutos kursą sudaro du pagrindiniai dalykai – vietinės valiutos ir tarptautinės valiutos, kurios gali būti susijusios tarpusavyje arba skirtingai, taip pat kitos valiutos. Panašiai valiutos kursas gali būti kintantis, kintamas arba fiksuotas. Kintančio valiutos kurso atveju jis nustatomas užsienio valiutų rinkoje atsižvelgiant į įvairius rinkos veiksnius ir sąlygas, turinčias įtakos tam tikrai valiutai ir jos kursui. Savo ruožtu yra šalių, kurios nori fiksuoto valiutos kurso. Tai reiškia, kad valiutos kursas kitos valiutos atžvilgiu yra pastovus. Paprastai tai daroma siekiant sumažinti didelių svyravimų riziką ir palengvinti tarptautinės rinkos valdymą. Viena iš šalių, sprendžiančių tai, yra Saudo Arabija, susiejusi savo valiutą su JAV doleriu. Daugiau informacijos rasite čia.

Kaip atsirado valiutos kursas?

Valiutos kurso ištakos siekia 1976 m., Kai, žlugus Bretton Woods sistemai, pasaulis suprato naujos valiutos sistemos poreikį. Ji nusprendė pritarti kintančiam tarptautiniam valiutos kursui, kuris buvo priimtas 1976 m. Jamaikos sutartimi. Tai reiškė, kad aukso naudojimas kaip standartas buvo panaikintas ir įvestas valiutos kursas. Taigi šalys pradėjo naudoti tris valiutų kursų rūšis:

 • Dolerizacija – situacija, kai šalis naudoja kitos šalies valiutą kaip savo nacionalinę valiutą, o ne nustato savo valiutą. Paprastai tai daro šalį geresne vieta investuoti nei kitos šalys, tačiau nacionalinis centrinis bankas neturi uždirbti pinigų ar kontroliuoti savo pinigų politikos. Dolerizacijos pavyzdžiai šiandien yra Salvadoras, Panama, Turku, Didžiosios Britanijos Mergelių salos ir Kaikoso salos.
 • Susiję tarifai – situacija, kai šalis, siekdama savo priemonės stabilumo, tiesiogiai nustato savo valiutos kurso vertę, palyginti su kitos šalies valiuta. Tai reiškia, kad nacionalinę valiutą galima iškeisti į fiksuotą ir fiksuotą valiutos kursą, kuris keičiasi tik tada, kai susieti tarifai savaime keičiasi.
 • Valdomos kintamos palūkanų normos – situacija, kai valiutos kursui leidžiama laisvai svyruoti, atsižvelgiant į pasiūlą ir paklausą. Nepaisant visiškos sistemos suteikiamos laisvės, nacionaliniai centriniai bankai dažnai įsikiša kontroliuodami ir stabilizuodami pernelyg didelius pokyčius. Kintantys kursai ne visada suteikia tokią situaciją, kai yra geriausias valiutų kursas, nes dėl įvairių sąlygų užsienio valiutų rinkoje jis gali tapti itin aukštas.

Kas veikia valiutos kursą?

Valiutos kursą veikia daug įvairių veiksnių. Pagrindiniai yra:

 • Infliacija – rinkos infliacijos lygio pokyčiai daro didelę įtaką nacionaliniams valiutų kursams. Šalių, kuriose infliacijos lygis yra žemesnis, valiutos vertė yra didesnė nei kitose šalyse, kuriose infliacija yra didesnė. Aukštos infliacijos šalys yra tos, kurių palūkanų normos ir valiutos nusidėvėjimas yra didesnis.
 • Palūkanų normos – palūkanų normų pokyčiai turi įtakos valiutos vertei ir dolerio kursui. Didesnės valiutų kursų palūkanos paprastai daro valiutą vertingesnę, kaip ir palūkanos, kurios pritraukia skolintojus ir užsienio kapitalą.
 • Vyriausybės mokėjimų balansas – mokėjimų balansas priklauso nuo eksporto, importo, skolų ir kitų rodiklių, kurie savo ruožtu turi įtakos valiutos kursui. Jei šalis išleidžia daugiau importui nei eksportui, nacionalinė valiuta tampa mažiau vertinga.
 • Vyriausybės skola – Valstybės skola yra valstybės ir valstybės skola, turinti didelį poveikį nacionalinei valiutai. Vyriausybės skola sumažina užsienio kapitalo srautus.
 • Rinkos sąlygos – visos rinkos sąlygos, ypač eksporto ir importo kainos, yra veiksniai, darantys įtaką valiutų kursams.
 • Politinis stabilumas – politinis ir ekonominis stabilumas bei rezultatai gali turėti įtakos valiutų kursui. Politiškai išsivysčiusi ir stipri šalis pritraukia daugiau užsienio investuotojų. Šalyje, kurios politinė veikla kelia abejonių, valiutų kursas svyruoja blogai.
 • Nuosmukis – situacija, kai mažėja visuomenės palūkanų normos.
 • Spekuliacija – Auganti investuotojų ir kitų suinteresuotųjų šalių paklausa padidina valiutos vertę, jei jie reikalauja daugiau, remiantis spekuliacijomis, kad nacionalinės valiutos vertė padidės.

Parašykite komentarą