Verslo skolinimas per amžius

Skaitymo laikas: 6 minučių(Paskutinį kartą atnaujinta: 2019 m. Gruodžio 18 d.)

Paskolų istorija:

Paskolų istorija prasidėjo prieš tūkstančius metų, kai ūkininkai naudojo sėklas ir grūdus skolindamiesi kapitalo ir gyvulių kaip grąžinimo galimybes. Nuo to laiko skolinimo procesas virto sudėtinga finansine procedūra, o vėliau skaitmeninėje eroje virto modernia, supaprastinta sistema.

Verslo paskolų istorija yra svarbiausia norint sužinoti, kas laukia ateityje. Čia mes apžvelgsime trumpą paskolų istoriją ir apibūdinsime pagrindinius lūžio taškus, kurie formavo šiandieninę paskolų rinką.

Ar žinojote, kad paskolų istoriją galima atsekti prieš 3000 metų !? Nuo pat civilizacijos pradžios skolinimas tykojo tam tikra forma ar forma.

Paskolų istorija parodė, kad didžiulė civilizacijos pažanga nebus tokia, kokia yra šiandien, jei paskolos nebūtų uždegimas.

Kada buvo sugalvotos paskolos?

Ankstyviausias skolinimo pavyzdys atsirado daugiau nei prieš 4000 metų Mesopotamijoje (2000 m. Pr. M. E.), Kur ūkininkai pasinaudojo pačiomis pirmosiomis paskolomis iki atlyginimo. Nesvarbu, ar paskolos egzistavo mažoje gentyje, ar nežinomoje civilizacijoje, prieš tai yra paslaptis, tačiau 2000 m. Pr. M. E. Yra pats pirmasis įrodymas, kurį užfiksavome.

Dabar, matydami, kad vieno ūkininko sėkla gali duoti augalą su šimtais sėklų, ūkininkai pradėjo skolintis išleistas sėklas už vėlesnį mokėjimą. Tai buvo naudojama panašiai kaip su gyvūnais, kai grąžinamoji išmoka buvo suteikta gimus naujam veršeliui.

Linksmas faktas: „mas“ yra šumerų žodis, kuris domina, ir tai buvo tas pats, kas žodis „veršiukas“. Šiandien hebrajų kalba „mas“ yra žodis, vartojamas kaip „mokestis“.

Verslo paskolų istorijos infografika

1754 m. Pr. M. E. Mesopotamija – pirmosios palūkanų normos

Šumerų šventyklos iš tikrųjų veikė ne tik kaip garbinimo vietos, bet ir kaip krantai tai yra ten, kur labai pirmosios didelio masto paskolų sistemos ir prasidėjo kreditas. Augant miestui, didėjo ir žmonių poreikių bei skolinimo sutarčių sudėtingumas, todėl buvo plėtojama idėja mokėti palūkanas. Sidabras šiuo metu pradėjo populiarėti, tačiau, skirtingai nei veršeliai ir grūdai, natūraliai nesulaukė susidomėjimo.

Čia atsirado Hammurabio kodeksas (kurį išleido 6-asis Babilonijos karalius), apibrėžiantis sidabro kainą ir kaip turėjo būti reguliuojamos palūkanos už sidabro paskolas.

Linksmas faktas: „Hammurabi“ kodas yra vienas seniausių iššifruotų tokio ilgio raštų pasaulyje! Jis išgraviruotas ant didelio daugiau nei 2 metrų aukščio akmens ir šiandien randamas Paryžiaus Luvro muziejuje.

321 m. Pr. M. Pr.: Indija – pirmasis vekselis

Vienas iš anksčiausių kada nors užfiksuotų vekselių pavyzdžių buvo Indijoje. Vekselis apima rašytinį pavedimą, kuris naudojamas vienam asmeniui susieti su kitu nurodymu sumokėti fiksuotą pinigų sumą iš anksto nustatytą dieną.

Maurya dinastijoje didelių miestų pirkliai vienas kitam duodavo akredityvų, kurie taip pat padėdavo išrašyti vekselius užsienio valstybėms už jūrų gabenamą prekybą.

Linksmas faktas: Buvo naudojamas instrumentas, vadinamas „adesha“. Tai buvo bankininko nurodymas sumokėti pinigus trečiajam asmeniui.


~ 400 m. Pr. M. E.: Senovės Graikija – pirmosios paskolos iki atlyginimo

Vieną seniausių skolinimo būdų galima rasti Senovės Graikijoje, kur lombardai skolino pinigus rinkdami paskolos gavėjo užstatą ir sumažindami skolintojo riziką. Tai yra dalykas, kurį mes vis dar naudojame šiandien, kai kalbame apie užtikrintas verslo paskolas. Jei ieškote paskolos ir nenorite naudoti įkaito, turėtumėte naudoti neužtikrinta verslo paskola.

~ 1400 m. Po Kristaus (viduramžiai) – skolinimas uždraustas

Šiuo laikotarpiu didžiausią autoriteto formą suteikė religija, ar tai būtų krikščioniškoji Biblija visoje Europoje, ar Koranas Viduriniuose Rytuose. Abi religijos uždraudė skolinti (arba skolinti tiesiogiai su palūkanomis), tačiau žydų Tora leido skolinti, nors palūkanas leido skaičiuoti tik ne žydams.

Žydams leidus skolinti pinigus, jie netrukus įgijo gana nemalonią reputaciją, kuri, be abejo, ir paskatino juos persekioti. Tai tęsėsi ir XVIII amžiuje, o laikui bėgant didžiulė ekonominė skolinimo nauda pamažu buvo suvokiama. Dėl to sumažėjo apribojimai ir tradicinės bankų funkcijos, kurias šiandien žinome ir vertiname.

Linksmas faktas: terminas „bankrotas“ kilęs iš italų ir lotynų kalbos žodžio, kuris reiškia sulaužytą suolą („banca“ italų kalba yra „suolas“, o lotynų kalba „rupt“ – „sulaužytas“). Italijoje žydams nebuvo leidžiama laikyti žemės, todėl jie skolindavo pinigus iš „suolų“. Kai pinigų prekiautojui pritrūkdavo pinigų, jo suolas bus sulaužytas, taigi terminas „sulaužytas suolas“ arba „bankrotas“.

Ar suolelis ar stalas buvo sulaužytas iš įniršio, ar vien tik norint parodyti, kad jis nebeveikia, paslaptis.

XVIII a. Vidurys: Pramonės revoliucija – tarptautinių finansų gimimas

XVIII amžiuje skolintojai vis dar naudojo užstatą, tačiau buvo labai pereita prie paskolų su įkeitimu. Taikant šią praktiką, turtingieji skolino vargšams, o skolininkas turėjo padengti savo skolas.

Klestėjus tarptautinei prekybai, bankų pasaulis turėjo ką nors pasivyti. Reikėjo didesnės kontrolės, o Mayer Amschel Rothschild iš esmės atsakingas už novatorišką tarptautinį finansavimą steigiant centralizuotus bankus. Jis sumaniai išsiuntė savo sūnus po didžiuosius to meto Europos miestus (Frankfurte, Neapolyje, Vienoje, Prancūzijoje ir Londone), kad kiekviename mieste įsteigtų bankus.

1800-ieji pradėjo naują skolinimo erą, kad paskolos būtų plačiau prieinamos vidutiniam Joe (ačiū Dievui!). 1816 m Filadelfijos taupomojo fondo draugija JAV atvėrė duris kaip paskolos šaltinis ir tapo pirmuoju taupymo banku JAV.


XX amžiaus vidurio paskolos: Kortelės yra naujas sidabras

XX a. Viduryje įvyko dar vienas šiuolaikinių paskolų poslinkis, tačiau šį kartą – finansiniai duomenys. 1950 m. Frankas McNamara padarė istoriją, kai sumokėjo restorano sąskaitą kartonine kortele, dabar vadinama „Diners Club® Card“. Po kelerių metų Amerikos bankas pradėjo išleisti „BankAmericard“ – seną gerą madą „Visa“. Iki 1959 m. FICO balai buvo plačiai paplitę ir skolintojai juos panaudojo vertindami hipotekines paskolas.

Paraštės užrašas: Jei trūksta jūsų kredito balo, galite sukurti kreditines korteles. Žinoma, tam reikia atsakingo išlaidų įpročio ir nemažos kantrybės.

Kaip finansuoti naują verslą kreditinėmis kortelėmis

1980-ieji: gimsta skolinimas internetu

Skaičiuojant ir tvarkant paskolas kartu su didėjančiu gyventojų skaičiumi ir paskolų poreikiu, šimtai valandų atliekant dokumentus, kompiuteriai į pagalbą atėjo laiku. Tobulėjant kompiuterio ir elektroniniams duomenims, skolinimo būdai taip pat keitėsi.

„Quicken Loans“ Detroite drastiškai pagreitino skolinimo procesą 1985 m. (Tai yra vardas), daugumą jų paraiškų teikimo ir peržiūros proceso siūlant internetu. Pereiti į 1999 m., O internetinė bankininkystė yra dalykas, o paskolos gavėjams nebereikia žengti už savo namų ribų ar net bendrauti socialiai, norint kreiptis dėl paskolos (nurodant nutukimo ir socialinio nepatogumo atsiradimą).

Alternatyvus skolinimas internetu

Šis didžiulis technologijų šuolis pašalino milžinišką popierių kiekį ir tradicinių paskolų galvos skausmą, leidžiantį visiškai naujai skolinimo internetu erai.

„Prospa“ laikoma alternatyvių paskolų pradininke, pradėjusia veikti 2006 m., Tai leido skolininkams visiškai praleisti banką ir gauti paskolas iš internetinių skolintojų. Jų „tarpusavio“ skolinimo sistema leidžia paprastam žmogui tiek investuoti, tiek skolinti. Tai ne tik labai pagreitino procesą, bet ir atvėrė didžiulį galimybių langą. Kitos kompanijos, tokios kaip „OnDeck“ ir daugelis kitų, įsisąmonino šią idėją, o štai mes šiandien.

Šiandien Tapk turi daugiau nei 50 skolinimo partnerių (įskaitant „Prospa“ ir „OnDeck“). Mūsų internetinė skolinimo rinka leidžia įmonėms rasti unikalių atitikmenų su geriausiais verslo finansavimas patenkinti jų poreikius.

Paskolos paraiška internetu

Paskolų ateitis

Paskolų ateitis yra DABAR, ačiū Dievui, kad gyvename laikais, kai viduramžių praktika yra pro langą. Dabar visi ir visi gali lengvai palyginti paskolos galimybes internete ir sužinokite, kurie paskolos produktai siūlo geriausią pasiūlymą.

Tikimės, kad jums patiko keliauti kartu su mumis, neįtikėtina matyti, kaip paskolos davė naudos civilizacijai ir ekonomikai! Dabar technologijos keičia skolinimą visiškai nauja linkme, sekite antrąją šio tinklaraščio dalį, kurioje aptarsime, kokia bus skolinimo ateitis.

Alternatyvus verslo finansavimas

Atsakomybės apribojimas: šiame straipsnyje pateikiama informacija teikiama tik informaciniais tikslais, ji neturėtų būti suprantama kaip teisinė konsultacija bet kokiu klausimu ir ja neturėtų būti remiamasi. Autorius neprisiima atsakomybės už bet kokias pasekmes, atsirandančias dėl tokios informacijos naudojimo.

Parašykite komentarą