Viskas apie čekių grąžinimo pramonę

Asmeniui, neturinčiam sąskaitos banke ar kredito unijoje, gali būti apmaudu būti čekio gale. Įveskite čekio grąžinimą, kur čekių kasininkai padeda jums pasiekti pinigus, tačiau už tai mokama.

Kas yra čekių grąžinimas?

Tikrai taip skamba čekių gryninimas: žmonės atsineša čekius, kuriuos reikia nedelsiant išgryninti, ir po penkių minučių išeina su savo pinigais. Čekius grąžinanti įmonė nusiima jūsų pinigų sumą iš viršaus (užmaskuota kaip apdorojimo mokestis) ir jums nereikia jaudintis dėl sulaikymo laiko.

Kokio tipo čekiai apdorojami?

Paprastai čekius priima ir apdoroja čekių gryninimo tarnybos. Darbo užmokesčio čekius, valstybinius čekius, smulkių įmonių čekius, asmeninius čekius, patikrinimus po datos, JAV dolerių čekius, draudimo čekius ir pinigų perlaidas galima sumokėti. Turėkite omenyje, kad yra vietų, kuriose nepriimami asmeniniai čekiai, siekiant apsisaugoti nuo pinigų praradimo, jei čekis atšoka arba yra apgaulingas.

Kuo ji skiriasi nuo paskolos iki atlyginimo?

Grynųjų pinigų gavimas skiriasi nuo paskolos iki atlyginimo, nes čekių gryninimo paslauga suteikia jums pačių pinigų (jie tiesiog juos sumažina). Paskolos iki atlyginimo yra avansiniai pinigai, kurių dar neturite, bet netrukus gausite – paprastai per dvi savaites. Paskola iki atlyginimo yra tokia pati kaip įprasta paskola, tai reiškia, kad jūs galite ją nevykdyti ir kaupti palūkanas taip pat, kaip ir su bet kokio kito tipo kreditais.

Kai grąžinate čekį, jūsų verslas baigiamas iškart, kai išeinate pro duris, ir jie pašalina procentą nuo viršaus. Palūkanų ar sumos, kurias reikia grąžinti vėliau, nėra.

Kiek tai kainuoja?

Dauguma įmonių atsiskaito pagal normą, kuri sujungia fiksuoto dydžio mokestį už sandorį (arba sandorio mokestį) su papildomu mokesčiu, pagrįstu tam tikra grynųjų pinigų suma. Procentiniai mokesčiai paprastai svyruoja nuo 2% iki 4,9%, priklausomai nuo to, kur einate (su daugeliu grynųjų pinigų gavimo paslaugų, siūlančių 2,99% tarifą). Atminkite, kad kai kurioms įmonėms, kurios siūlo čekių gryninimo paslaugas didesne norma, gali būti netaikomas papildomas daiktų mokestis, o toms, kurių palūkanos yra mažesnės, daiktų mokestis dažnai yra toks pats arba šiek tiek didesnis nei procentinis mokestis.

Kodėl žmonės naudojasi čekių išgryninimo paslaugomis?

Yra keletas priežasčių, kodėl žmonės naudojasi čekių gryninimo paslaugomis. Kai kuriais atvejais asmuo, kuriam reikia išgryninto čekio, gali neturėti sąskaitos savo banke ar kredito unijoje (arba jei taip turi, gali būti skolingas savo banke ir bijo, kad čekio lėšos bus areštuotos, kai tik bandys jį deponuoti).

Kartais čekiai yra per dideli, kad būtų galima juos išgryninti banke, arba kartais klientui reikalingos lėšos nedelsiant ir jis neturi laiko laukti, kol čekis sulaikomas. Kitas įprastas scenarijus įvyksta tada, kai žmonėms reikia, kad čekis būtų išgrynintas tuo metu, kai jų bankas yra uždarytas (arba uždarytas kasos kasos aparatas, paliekant jiems nebelieka nieko kito, kaip juos įnešti bankomate, kur jie bus priversti laukti, kol sulaikymo laikotarpis yra aukštyn).

Ekonomiškos alternatyvos

Nors čekių gryninimas gali atrodyti patogus ir be rūpesčių, ilgainiui tai taip pat kainuoja daug pinigų. Tarkime, jūs turite kasmet per metus gryninti 800 USD čekį. Tai lygi 9600 USD per 12 mėnesių laikotarpį. Jei grąžinate čekį banke, gausite visą sumą.

Jei einate į čekių gryninimo paslaugą, kuri siūlo prekės mokestis 2 USD už čekį (kuris, vieną kartą per mėnesį, yra 24 USD per metus) ir 3% procentinė norma (kuri lygi 23,94 USD už 800 USD po prekės mokestis buvo atskaityta), tada jūs galiausiai prarasite 311,28 USD per metus! Dabar įsivaizduokite, kad turite sumokėti čekį kas dvi savaites. Tai sumuoja (ir greitai).

Jei galite, visada geriau gryninti savo čekį tiesiogiai banke. Jei nerimaujate dėl sulaikymo laikotarpio, pabandykite kreiptis tiesiai į kasą, o ne atidėkite čekį į bankomatą. Teikėjai dažnai gali sutrumpinti arba net visiškai panaikinti jūsų sulaikymo laiką (atsižvelgiant į patikrinimo tipą).

Jei grąžinate darbuotojų ar darbo užmokesčio čekius, patikrinkite, ar jūsų viršininkas gali jus įtraukti į tiesioginio indėlio sistemą, kad jūsų pinigai būtų rodomi tiesiogiai jūsų sąskaitoje. Tiesioginis indėlis yra dar viena galimybė, taikoma vyriausybės čekiams, kad būtų lengviau ir efektyviau naudotis savo lėšomis.

Jei esate skolingi savo bankui ir nerimaujate, kad jie sulaikys jūsų pinigus tą akimirką, kai bandysite juos įnešti, pabandykite atidaryti naują sąskaitą kitame banke. Priklausomai nuo čekio dydžio, galbūt norėsite bet kuriuo atveju pabandyti jį pervesti į banką, kuriam esate skolingi (jie teisiškai turi leisti jums laikyti pirmuosius 100 dolerių).

Jei turite asmeninį ar verslo čekį, pabandykite kreiptis į finansų įstaigą, kurioje buvo ištrauktas čekis, su asmens dokumentu. Jie gali patikrinti, ar sąskaitoje, kurią turi asmuo ar įmonė, turi pakankamai lėšų, ir nedelsdami duoti jums pinigus (kartais už nedidelį mokestį).

Parašykite komentarą