Viskas, ką reikia žinoti apie bekontaktes mokėjimo korteles

Jau kurį laiką Latvijoje galima įsigyti bekontaktes mokėjimo korteles, tačiau pastaruoju metu jos sulaukia daugiau žmonių dėmesio ir sulaukia vis daugiau populiarumo. Jie skiriasi nuo paprastų mokėjimo kortelių tuo, kad tam tikrose prekybos vietose už nedidelius pirkinius už jas galima atsiskaityti neįdėjus kortelės į kortelių terminalą ir neįvedus PIN kodo, o tiesiog pyptelėjus įdėjus į kortelių terminalą. Šio tipo kortelės tampa vis populiaresnės ir bankai teigia, kad iki 2020 m. Visose mokėjimo kortelėse gali būti bekontakčių mokėjimo funkcijų. Kadangi bekontaktės kortelės netrukus gali tapti mūsų kasdienybe, būtų naudinga žinoti apie jas absoliučiai viską.

Taigi, kaip jau minėta, bekontaktė mokėjimo kortelė iš esmės yra ta pati mokėjimo kortelė, kaip ir visos kitos, tik už nedidelius pirkinius galima atsiskaityti daug greičiau ir paprasčiau. Latvijoje kol kas bekontaktėmis kortelėmis tokiu būdu galima atsiskaityti už pirkinius, kurie neviršija 10 EUR. Kitose šalyse didžiausia atsiskaitymo suma gali skirtis. Daugumoje Europos šalių jie siekia 14 EUR. Be abejo, bekontaktėmis kortelėmis galima atsiskaityti už didesnius pirkinius, tačiau tuomet kortelė turi būti naudojama taip pat, kaip ir bet kuri kita mokėjimo kortelė, t. Y. Turite įvesti kortelę kortelių terminale ir įvesti kortelės PIN kodą.

Bekontakčiai mokėjimai nėra naujiena pasaulyje ir yra labai populiarūs. Jie ypač paplitę Vakarų Europoje, JAV, Kanadoje, Brazilijoje, Australijoje, Indijoje, Kinijoje ir kt. Baltijos šalyse šis mokėjimo būdas dar nėra toks populiarus kaip kitur pasaulyje, tačiau bekontaktių kortelių priėmimas leis tampa vis plačiau prieinamos. Bankai daro viską, kad bekontakčiai mokėjimai būtų vis labiau prieinami ir populiarūs tiek prekybininkų, tiek vartotojų požiūriu.

* REKLAMA

Deja, bekontakčio mokėjimo funkcija negalima visose tose pačiose prekybos vietose, kur galima naudoti įprastas mokėjimo korteles. Šiai funkcijai atlikti reikalingas specialus kortelių terminalas. Paprastai parduotuvėse ir kitose prekybos vietose, kur yra ši funkcija, bekontakčio atsiskaitymo simbolis rodomas ant durų ar prie kasos. Kadangi šios kortelės į Latviją atkeliavo palyginti neseniai, tokius bekontaktę funkciją turinčius kortelių terminalus galima įsigyti tik apie 13% visų prekybos vietų, tačiau jų skaičius gana sparčiai auga. Ši mokėjimo rūšis yra daug populiaresnė užsienyje.

Kadangi bekontaktės mokėjimo kortelės yra naujas produktas, nenuostabu, kad žmonės jas vertina gana skeptiškai ir yra įvairių mitų apie jų naudojimą. Pavyzdžiui, manoma, kad mokėjimo kortelėmis galima atsiskaityti netyčia pravažiuojant kortelių terminalą, arba mokėti du kartus, per ilgai laikant kortelę terminale. Tai netiesa, nes norėdamas tokiu būdu atsiskaityti už pirkinį, prekybininkas pirmiausia turi patvirtinti mokėjimą už pirkinį, o kortelė turi būti padėta maždaug 2 cm atstumu nuo kortelių terminalo, kad įvyktų operacija. Taip pat niekada nemokėkite du kartus už vieną operaciją, nes tada prekybininkas turėtų patvirtinti mokėjimą už pirkinį du kartus. Šiuo požiūriu bekontaktės mokėjimo kortelės yra visiškai saugios.

Kitas rūpestis yra tai, kad pavogus ar pametus tokio tipo mokėjimo korteles, bet kas gali ja atsiskaityti, nes norint įsigyti mažesnių pirkinių nereikia žinoti PIN kodo. Taigi kiekvienas gali atlikti nedidelius pirkinius iki 10 EUR, jei kortelėje nebėra pinigų. Žinoma, jei sužinosite apie kortelės vagystę ar pametimą, turėtumėte nedelsdami susisiekti su banku ir užblokuoti kortelę, kad nebūtų galima nusipirkti, tačiau kol faktas nenustatytas, vagis ar kortelės savininkas gali atlikti nedidelius pirkinius. Vienintelė saugumo priemonė yra būtinybė kartkartėmis įvesti PIN kodą, kad bankas ir prekybininkas galėtų būti tikri, jog tikrasis kortelės savininkas mokės juo, tačiau rizika, kad pinigai bus išleisti bekontaktėms mokėjimo kortelėms, yra tikrai didesnė nei įprastoms mokėjimo kortelėms.

Kol kas bankai savo klientams siūlo ir bekontaktes mokėjimo korteles, ir tradicines mokėjimo korteles be bekontakčių funkcijų. Perėjimas prie bekontaktių kortelių nėra privalomas, tačiau banko atstovai teigia, kad labai greitai ar net visos mokėjimo kortelės netrukus atliks tokią bekontaktę funkciją, kad mokėjimai būtų atliekami kuo paprasčiau ir patogiau kasdien.

Taigi bekontaktės mokėjimo kortelės savo pobūdžiu labai nesiskiria nuo įprastų mokėjimo kortelių, kuriomis iki šiol naudojomės visi. Jų naudojimas yra beveik vienodas, išskyrus šią vieną papildomą funkciją, kuri palengvina atsiskaitymą už pirkinius. Perėjimas prie bekontaktių mokėjimo kortelių yra daugiau iššūkis prekybininkams ir bankams nei vartotojams. Tik mažiau reikia pasirūpinti, kad bekontaktės kortelės negalėtų naudoti nepageidaujami asmenys.

Parašykite komentarą