Ar galite kreiptis į kalėjimą nemokėdami kredito kortelės skolos?

Skolininkų kalėjimas

1833 m. JAV Kongresas panaikino skolininkų kalėjimus. Tai reiškė, kad asmuo nebegalėjo būti įkalintas už tai, kad nesumokėjo „civilinės skolos“, tokios kaip kredito kortelė, paskolos iki atlyginimo, paskolos studentams, sąskaitos už komunalines paslaugas ar medicininė sąskaita. Tačiau 2018 m. Vasario mėn. Amerikos piliečių laisvių sąjungos (ACLU) ataskaitoje nustatyta, kad skolų išieškotojai naudoja teisinės sistemos spragas, kad areštuotų Amerikos vartotojus už negrąžintas skolas.

Prieš gilindamiesi į žemiau pateiktas smulkmenas, norime pabrėžti, kad šiame straipsnyje aptariama, ar atskirą vartotoją galima sulaikyti už nemokėjimą civilinis visų pirma skolos.

Atkreipkite dėmesį, kad yra dviejų rūšių skolos, kurių teisėtai galite areštuoti už nemokėjimą.

  1. Pirmasis yra nemokėjimas mokesčių, paprastai vadinamas mokesčių slėpimu ar mokestiniu sukčiavimu.
  2. Kita negrąžintų skolų rūšis, dėl kurios galite atsidurti už grotų, yra nemokėjimas vaiko išlaikymui.

Grįžtame prie civilinių skolų …

Teisinė vartotojų apsauga

Pagal 1977 m. Sąžiningų skolų išieškojimo praktikos įstatymą skolų išieškotojams draudžiama grasinti ar klaidinti vartotojus, įskaitant grasinimus areštu. Federalinei prekybos komisijai (FTC) ir Vartotojų finansinės apsaugos biurui (CFPB) pavesta prižiūrėti, kad kreditoriai laikytųsi šio įstatymo.

Kai Kongresas priėmė sąžiningų skolų išieškojimo praktikos įstatymą, įstatymų leidybos institucija pripažino, kad dauguma vartotojų ketina sumokėti skolas ir kad dauguma pradelstų skolų nėra tyčiniai. Konkrečiai kongresas pažymėjo: „Kai įvyksta įsipareigojimų nevykdymas, tai beveik visada lemia nenumatytas įvykis, pvz., Nedarbas, per didelis pratęsimas, sunkios ligos, santuokiniai sunkumai ar skyrybos“.

„Pew Charitable Trusts“ atliktas tyrimas parodė, kad kas trečia amerikiečių šeima visiškai neturėjo santaupų ir kad 41 proc. Namų ūkių neturėjo 2000 USD, kad padengtų avarines išlaidas. Sutaupytų lėšų ir finansinio turto trūkumas, kad krizė ištiktų šeimą, yra dar didesnė jaunų žmonių ir rasinių bei etninių mažumų problema.

Skolos epidemija

„Urban Institute“ duomenimis, maždaug kas trečias JAV suaugęs žmogus arba maždaug 77 milijonai amerikiečių turi skolą, kuri perduodama vienai iš daugiau nei 6000 JAV veikiančių skolų išieškojimo įmonių.

Pasak ACLU, vidutinė nemedicininės skolos suma kolekcijose yra 366 USD, o vidutinė medicininė skola – 207 USD.

Nepaisant to, kad vidutinė skolų išieškojimo suma yra mažesnė nei 375 USD, o kai kurios siekia tik 28 USD, ACLU nustatė, kad 44 JAV valstijose skolų išieškojimo įmonės bendradarbiavo su vietos teismais ir prokuratūromis, kad bandytų priversti grąžinti pinigus.

Visų pirma, ACLU aptiko arešto orderius, išduodamus beveik visoms vartotojų skoloms ar paskoloms: medicinos sąskaitoms; federalinės ir privačios studentų paskolos; nuomos mokėjimai ir nesumokėti būsto savininkų bendrijos mokesčiai; hipotekos apribojimo trūkumai; neapmokėtos šildymo remonto sąskaitos, neapmokėtos komunalinių paslaugų sąskaitos ir likutys, priklausantys nuo baldų pirkimo įsigyjant kreditą; pretenzijos dėl automobilių ir sąskaitos už degalus; paskolos su dideliu palūkanomis iki atlyginimo ir paskolos automobiliams; mažo verslo komercinės paskolos ir įrangos finansavimas; Kreditinės kortelės skolos; sporto salės mokesčiai; atnaujinamos skolų sąskaitos mažmeninės prekybos parduotuvėse; dienos priežiūros centro mokesčiai; internetiniai švietimo kursai iš pelno siekiančių kolegijų; ir mokyklinių vadovėlių mokesčiai.

Tarp medicininių skolų, dėl kurių buvo areštuota, buvo mokesčiai radiologijos kabinetams, chirurgijos centrams, moterų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjams, odontologams, skubios medicinos pagalbos teikėjams, vaikų klinikoms, reabilitacijos tarnyboms, vaistinėms, priklausomybės ligų ir greitosios pagalbos tarnyboms.

“Mūsų įrašai rodo, kad skolų išieškojimo pramonė visiškai pasirinko teismus”, – sakė Jennifer Turner, knygos “A Pound of Flesh: The Criminalization of Private Debt” autorė ir pagrindinė žmogaus teisių tyrėja ACLU. – Tai tikrai nešventi partnerystės ryšiai.

Konstitucijos nuostatomis ar įstatais kiekviena valstybė šiuo metu draudžia laisvės atėmimą už civilinių skolų nemokėjimą. Tačiau teismai gali apeiti šiuos draudimus naudodamiesi savo įgaliojimais laikyti skolininkus paniekintais dėl to, kad nevykdo įsakymų, priimtų po teismo sprendimo vykdymo, pvz., Ekspertizės teisme, išaiškinimo dėl įsakymo ar, kai kuriais atvejais, teismo nurodytų įmokų planų.

Konkrečiai tai, ką rado ACLU:

  • Jei gyvenate valstybėje, kurioje tai leidžiama, kai nesilaikote teismo nurodymo atvykti į posėdį ar sumokėti, galite būti civiliai paniekinti teismui.
  • Maždaug trečdalyje JAV valstijų kreditoriai pareikš ieškinį vartotojui dėl apmokėjimo. Kai skolininkas negali sumokėti, jis areštuojamas už teismo sprendimo nevykdymą. Užstatas paprastai nustatomas pagal skolingą sumą.
  • Mokėjimo dienos skolintojai siekia ar grasina areštuoti, jei atšaukia vartotojo mokėjimo čekį, teigdami, kad buvo sukčiauta tyčia.
  • Baldų nuomos nuosavoms įmonėms gali būti taikomas areštas, jei vartotojas nesumoka ir atsisako grąžinti baldus.

„Jei nepriekaištingi skolų išieškotojai imsis tokių triukų, kad paverstų civilines bylas baudžiamosiomis, tuomet reikia pakeisti įstatymus, kad būtų pašalintos spragos, dėl kurių darbščioms šeimoms gresia kalėjimo laikas“, – sakė Gary Herman, „Consolidated Credit“ prezidentas. „Be jokios abejonės, žmonės turėtų dėti visas pastangas, kad sumokėtų už tai, ką turi, tačiau, jei prarandate darbą ir negalite grąžinti skolos, neturėtumėte bijoti, kad jus įkalins kartu su užkietėjusiais nusikaltėliais.“

Žinok savo teises

Kasmet JAV paduodama šimtai tūkstančių civilinių ieškinių dėl negrąžintos skolos. Kadangi šiuose ieškiniuose dažnai pateikiama nedaug informacijos, nurodančios, kiek ir kas yra skolingas, daugelis vartotojų net nesupranta, kad jiems pareikšti ieškiniai, todėl neatvyksta į teismą.

Tiems vartotojams, kurie atsiliepia į ieškinį, mažiau nei 10 proc. Atstovauja advokatas, o tai padeda paaiškinti, kodėl daugiau nei 95 proc. Skolų išieškojimo bylų baigiasi išieškojimo agentūros naudai.

„Privačių skolų išieškojimo pramonė naudoja prokurorus ir teisėjus kaip ginklą prieš milijonus amerikiečių, kurie negali sau leisti sumokėti sąskaitų“, – sakė Turneris. „Vartotojai turi mažai šansų į teisingumą, kai mūsų teismai beveik visais atvejais pasisako už išieškotojų pusę – net iki įsakymo kalėti žmonėms, kol jie susimoka“.

CANY Teisės mokyklos vartotojų teisės profesorius Alanas White’as sutinka su Turneriu. „Jei faktiškai žmonės yra kalinami, kol nesumoka užstato, o užstatas naudojamas jų skoloms sumokėti, tada jie yra kalinami sumokėti savo skolas“.

Patarimai:

  • Jei gaunate teismo pranešimą ar įsakymą, neignoruokite jo. Į šiuos pranešimus žiūrėkite rimtai.
  • Pasitarkite su vietiniu vartotojų advokatu arba savo valstybės generalinio prokuroro vartotojų skyriumi.
  • Kreipkitės į vartotojų apsaugos agentūras: FTC arba CFPB.

Parašykite komentarą