10 finansinių patarimų jauniems suaugusiesiems

Būti jaunu suaugusiu gali būti sunku. Jūs bandote sukurti karjerą, naršyti besikeičiančiuose santykiuose ir įsitvirtinti norimo gyvenimo būdo. Be viso to, jūs turite galvoti ir apie pinigus. cashasap.co.uk parengė dešimt finansinių patarimų jauniems suaugusiesiems, kurie padės pajusti savo finansų kontrolę net ir greitai besikeičiančio ir dažnai besikeičiančio gyvenimo viduryje.

Jauni suaugusieji ir finansai

Remiantis „The Money Advice Service“ tyrimu, vienas iš penkių jaunų suaugusių žmonių nesitiki tvarkydamas savo pinigų, o 85 proc. Teigia norintys, kad mokykloje ar universitete jiems būtų daugiau mokyta apie pinigų valdymą.

Gali būti tikrai sunku išlaikyti pinigus ir jaustis kontroliuojamiems. Kartais tai susiję su savikontrole, tačiau tai nėra vienintelis būdas valdyti savo finansus: planavimas, mokėjimų automatizavimas ir kainų palyginimas yra tik keletas būdų, padedančių jaustis finansiškai labiau kontroliuojamiems.

10 finansinių patarimų

Šie dešimt geriausių finansinių patarimų jauniems suaugusiesiems padės jums tvarkyti savo pinigus ir pasitikėti savo finansais. Daugelis jų yra susiję tiek su ateities planavimu, tiek su pasitikėjimu kas mėnesį.

1. Biudžetas

Tai gali atrodyti elementaru, tačiau negalima pervertinti sėdėjimo ir biudžeto sudarymo svarbos. Yra daugybė skirtingų būdų planuoti biudžetą, tačiau visi jie yra susiję su tuo, kiek reikia atsižvelgti į tai, kiek pinigų turite ir kiek galite sau leisti išleisti skirtingoms savo gyvenimo sritims.

Tai yra absoliučiai būtina pinigų valdymui ir finansiniam stabilumui užtikrinti. Daugelis žmonių naudojasi „50/30/20“ metodu: 50 proc. – būtiniausiems daiktams, tokiems kaip nuoma, sąskaitos ir maisto prekės, 30 proc. – gyvenimo būdo išlaidoms, pavyzdžiui, drabužiams, maitinimui ir panašiai, ir 20 proc. Šis metodas tikrai nėra vienintelis, kurį galėtumėte pasirinkti, tačiau tai gali būti gera vieta pradėti.

Kai kuriate savo biudžetą, būkite realistiški savo pajamoms ir išmintingai paskirstykite juos, kad visada galėtumėte sau leisti būtiniausius daiktus, tuo pačiu turėdami pinigų, kuriuos galėtumėte išleisti įdomiems dalykams ir papildyti savo santaupas.

2. Sukurkite skubios pagalbos fondą

Gerai pradėti kaupti pagalbos fondui, kurio neišleidžiate, nebent to turite. Idealiu atveju tai bus lygi vieno mėnesio darbo užmokesčiui, todėl jei atsiras staiga ir netikėta, turite pinigų jai padengti.

Gali būti gera idėja sutaupyti skubios pagalbos fondui, kai pirmą kartą pradėsite uždirbti. Kai tai bus nustatyta, sutaupykite pinigų atskiroje sąskaitoje, kad netyčia nenaudotumėte savo pagalbos fondo atostogoms!

3. Stebėkite savo išlaidas

Stebėkite, kaip leidžiate pinigus. Gali būti lengva pamesti, ką išleidote, pažiūrėti į savo banko sąskaitą mėnesio pabaigoje ir būti šokiruota, kas liko!

Yra daugybė būdų, kuriais galite sekti savo išlaidas. „Monzo“ yra populiarus pasirinkimas. Tai bankas, turintis programą, kuri rūšiuoja jūsų išlaidas į kategorijas, kad galėtumėte lengvai pamatyti, kam išleidote pinigus. Yra daugybė kitų programų, kurios galėtų padėti. Savaitės pradžioje taip pat galite išsigryninti grynuosius pinigus ir tai išleisti, o ne naudoti savo kortelę, kad galėtumėte lengviau sekti, ką likote ir ką panaudojote.

jaunų suaugusiųjų, naudojančių finansų programą

4. Suplanuokite savo patiekalus

Nustebtumėte, kaip tai veikia jūsų finansus. Tikriausiai pastebėsite, kad didelė jūsų biudžeto dalis tenka maisto prekių pirkimui. Iš anksto suplanavę maistą reiškia, kad perkant tik tai, ko jums reikia, sumažinsite atliekų kiekį ir sumažinsite nereikalingas išlaidas. Tai taip pat reiškia, kad savaitės parduotuvę galite nusipirkti didesniame prekybos centre vienu ypu, o ne brangesnę vietinę savitarnos parduotuvę visą savaitę.

5. Palyginkite kainas

Būkite išmintingas, su kuo leidžiate pinigus; daugeliu atvejų galbūt pavyks susitvarkyti su kuo nors kitu. Palyginkite skirtingas sąskaitas už elektrą ir dujas, automobilio ir namo draudimą ir net ten, kur perkate savo maisto prekes. Dažnai galite sutaupyti daug pinigų perėję į kitą paslaugų teikėją arba į kitą parduotuvę!

6. Gaukite kreditinę kortelę, tačiau naudokite ją protingai

Geras finansinis patarimas jauniems suaugusiesiems yra anksti pradėti kurti savo kredito balą. Geram kredito balui surinkti reikia laiko, todėl tai bus taip naudinga, kai ateityje norėsite gauti hipoteką ar pirkti automobilį iš finansų.

Geriausias būdas tai padaryti dažnai yra gauti kreditinę kortelę. Tačiau jūs norite tai naudoti protingai, kad nepatektumėte į nereikalingas skolas. Išleiskite pinigus tik kreditui, kurį jau žinote, tada pabandykite juos sumokėti iki mėnesio pabaigos, kad jums nereikėtų mokėti jokių palūkanų. Perskaitykite daugiau patarimų apie geriausius kredito kortelės naudojimo būdus!

7. Pirmiausia sumokėkite didelių palūkanų skolą

Daugybė jaunų suaugusiųjų mano, kad turi skolų dėl įvairių priežasčių. Tai gali būti viskas, pradedant studentų sąskaitos pereikvojimu ir baigiant paskolomis iki atlyginimo, tačiau, kai reikia ją grąžinti, išties svarbu teikti pirmenybę. Pirmiausia visada turėtumėte sumokėti paskolas su didelėmis palūkanomis. Jei gavote panašų į atlyginimo dieną ar trumpalaikę išsimokėtiną paskolą, pirmiausia turėtumėte jas sumokėti pirmiausia.

Planuojamiems overdraftams dažnai taikomos mažos palūkanų normos, todėl galite palaukti, kol sumokėsite aukštesnio prioriteto paskolas. Studentų paskolos yra visiškai kitoks dalykas; mokate jį pagal tai, kiek uždirbate – ir šiuo metu nepradėkite jo mokėti, kol neuždirbsite mažiausiai 25 tūkst. svarų. Negalima teikti pirmenybės studentų paskolos skolų mokėjimui, kol neuždirbate reikiamos sumos, ir net tada paprastai patartina nemokėti jokių papildomų lėšų.

8. Venkite bendro pasirašymo

Kiek įmanoma venkite užmegzti finansinius santykius, pradedant bendru pasirašymu, padedant blogą kreditą turinčiam draugui, baigiant bendromis sąskaitų apmokėjimais. Išimtis yra akivaizdu, kad tokiose situacijose, kaip gauti hipoteką su sutuoktiniu!

Jei kartu pasirašote paskolą, kad padėtumėte blogą kreditą turinčiam draugui, tai reiškia, kad esate atsakingas, jei jis negali sumokėti. Kai prisiimate bendrą finansinį įsipareigojimą su kitu asmeniu, jo kredito balas ir mokėjimai paveiks jūsų pačių. Geriau viską laikyti atskirai, jei galite.

9. Atšaukite nenaudojamas prenumeratas

Nesvarbu, ar tai sporto klubo narystė, nepaisant to, kad esate tik kartą, ar ta „Amazon Prime“ prenumerata, kurios vos naudojatės, abonementų atšaukimas gali sutaupyti daug pinigų be didelių pastangų. Tada tuos pinigus galite panaudoti kitiems reikalams arba įsidėti į savo santaupas.

10. Ateities planavimas yra svarbus

Nenuvertinkite taupymo svarbos ateičiai. Pasak Pinigų patarimų tarnybos, didžioji dauguma jaunų suaugusiųjų svarsto tik trumpalaikį taupymą ir neplanuoja daugiau nei 12 mėnesių.

Jūsų neatidėliotinos pagalbos fondas yra to dalis, tačiau taip pat yra pensijų kaupimas ar ilgalaikių ISA atidarymas, kurie bus subrendę ilgą laiką. Kai jums sukaks 22 metai, tam tikra jūsų uždarbio dalis turėtų automatiškai patekti į pensijų fondą. Tai pateiks jūsų darbo užmokestį, tikriausiai pavadinus pensijų organizacija, kurią naudoja jūsų darbo vieta. Jūs turite teisę pakeisti šią sumą susisiekę su organizacija, tačiau tikrai gera idėja jos nemažinti.

Galite išskaidyti savo santaupas. Galbūt kai kuriuos atidėkite trumpalaikėms santaupoms, pavyzdžiui, atostogoms metų pabaigoje, o kai kurias – ilgalaikėms santaupoms, pavyzdžiui, ISA. Jei esate vedęs arba turite ilgalaikių santykių, galite savo santaupas padalinti į skirtingas vietas skirtingiems tikslams.

Būdamas jaunas suaugęs, valdyti pinigus gali būti sunku, tačiau šie finansiniai patarimai gali padėti labiau pasitikėti biudžetu ir galvoti apie savo finansinę ateitį.

Parašykite komentarą