APR – metinė palūkanų norma

Balandis arba metinė mokesčio normayra bendra vartojimo kredito kaina, išreikšta metine visos suteiktos kredito sumos procentine dalimi. Į metinę palūkanų normą įeina ne tik palūkanų mokėjimai, bet ir tokios išlaidos kaip komisiniai, mokesčiai ir kiti mokėjimai, kuriuos skolininkas turi sumokėti sudarydamas kredito sutartį. Skaičiuojant metinę procentinę normą nustatoma dabartinių ir būsimų įsipareigojimų dabartinė vertė. Metinė palūkanų norma tiek bankiniame, tiek ne bankiniame sektoriuje apskaičiuojama pagal specialią formulę. Ši formulė arba pagrindinė lygtis buvo sukurta remiantis Latvijos Respublikos ministrų kabineto nuostatais Nr. 1219. nuo 2010 m. Gruodžio 28 d. Metinę procentinės įmokos normos formulę sudaro šie kintamieji: paskutinio išmokėjimo skaičius, išmokų skaičius, paimta suma, intervalas tarp metų nuo pirmojo išmokėjimo iki kiekvieno vėlesnio išmokėjimo datos, paskutinio mokėjimo ar išmokėjimo skaičius, mokėjimas ar išmokėjimas. mokėjimo suma, intervalas, išreikštas metais arba metų dalimis nuo pirmo išmokėjimo iki kiekvieno mokėjimo ar išmokėjimo dienos. Kadangi metinė palūkanų norma yra svarbiausias rodiklis renkantis skolintoją ir paskolos rūšį, privaloma ją nurodyti ir kredito sutartyje, ir reklamoje. Šią palūkanų normą nustato kiekvienas skolintojas atskirai, todėl prieš priimant sprendimą svarbu jas palyginti. Metinė kredito procentinė norma yra rodiklis, padedantis žmonėms palyginti kreditorių pasiūlymus, tačiau, lyginant bankų ir nebankinių kreditorių pasiūlymus, reikėtų atsiminti šiuos dalykus. Iš pradžių buvo nustatyta metinė palūkanų norma, skirta tik banko paskolų davėjų pasiūlymams palyginti. Kaip žinote, lygiagrečiai su bankų sektoriumi, taip pat plėtojosi ne bankų sektorius, kuris taip pat siūlo skolinimo paslaugas. Ta pati APR formulė vis dar aklai naudojama abiejuose sektoriuose, nors tai nėra teisinga: bankai teikia ilgalaikes paslaugas, kurių terminas yra ilgesnis nei vieneri metai, o ne bankų kreditoriai teikia trumpalaikes paslaugas, kurių terminas yra trumpesnis nei vieneri metai metus. Kaip rodo pats formulės pavadinimas, galiausiai apskaičiuojama metinė palūkanų norma, todėl metinės trumpalaikių paskolų nebankiniams kreditoriams metinės palūkanų normos yra tokios astronomiškai aukštos, nes jos didėja, nes paskolos terminas ir apimtis mažinti. Lyginant abiejų sektorių pasiūlymus, reikia prisiminti šį niuansą ir tikėtis, kad bus sukurta formulė, skirta apskaičiuoti ir palyginti ne bankinių paslaugų sąnaudas.

Parašykite komentarą