Finansinis raštingumas tarp tūkstantmečių

Remiantis „PricewaterhouseCoopers“ (PwC) apklausa, kurioje dalyvavo 5500 tūkstantmečių, visi gimę nuo devintojo dešimtmečio pradžios iki 1990-ųjų vidurio, tik 24 procentai respondentų parodė pakankamas finansines žinias. Beveik 30 proc. Tūkstantmečių žmonių pervedė savo einamąsias sąskaitas, tai rodo finansinį pažeidžiamumą, o daugiau nei 80 proc. Turi vieną ar daugiau ilgalaikių skolų.

PwC ataskaita rodo, kad tūkstantmečiai turi mažiau finansinio raštingumo nei ankstesnės kartos. Nors šio nuosmukio priežastys nėra aiškios, PWC nurodo, kad šios amžiaus grupės žmonės nėra patenkinti savo dabartine finansine padėtimi, todėl finansinis raštingumas yra toks svarbus. Kai dirbate siekdami apskaitos bakalauro laipsnio internete, tai yra svarbi karta, kurią reikia suprasti. Tūkstantmečio žmonės tampa ir jūsų bendradarbiais, ir klientais (galite būti net tūkstantmečiai), ir jų įpročiai greičiausiai turės įtakos jūsų darbui ir gyvenimui.

Tūkstantmečiai gali pakenkti jų ateičiai, jei neišmoks valdyti pinigų, protingai investuoti ir kaupti ateičiai.

Logika prieš emocijas

Finansinis raštingumas prasideda nuo supratimo, kaip valdyti pinigus. Pasak „The Mint“ kalbintos asmeninių finansų ekspertės „LaTisha Styles“, daugelis jaunų investuotojų gali priimti emocinius sprendimus, užuot pasikliavę logika. Jie gali susijaudinti, kai jų akcijų rinkimai sekasi, tačiau praradę pinigus gali jaustis pralaimėję. Pasak Styleso, investicijos turėtų atspindėti logiškus sprendimus, „pagrįstus rizika ir potencialia grąža“.

Styles taip pat pasisakė už finansinių priemonių naudojimą, tačiau pažymėjo, kad ji naudoja tik tas priemones, kurios „supaprastina [her] gyvenimą “. Kai kurios priemonės, pavyzdžiui, tos, kurios gali padėti tūkstantmečiams planuoti ateitį ir tvarkyti jų biudžetus, gali pasirodyti naudingos. Tačiau PwC praneša, kad 42 procentai tūkstantmečių pasikliauja alternatyviais finansiniais ištekliais, tokiais kaip darbo užmokesčio ir nuosavybės paskolos, lombardai ir nuomos sau paslaugos. Nors atrodo, kad šios priemonės yra strateginės, jos gali padidinti skolas ir sukelti finansinį nusileidimą.

Taupumas ir ekstravagancija

Stebint stilių pastebėjimus, PwC ataskaitoje teigiama, kad tūkstantmečiai ateities uždarbį dažnai naudoja šiandieniniams norams patenkinti. Pavyzdžiui, įdėti naujos televizijos kainą į kreditinę kortelę ir sumokėti per kelis mėnesius yra mažiau prasmės nei sutaupyti televizoriui per kelis mėnesius, o tada nusipirkti televizorių grynaisiais.

Rašydamas „Motley Fool“, Toddas Campbellas patarė tūkstantmečiams atsiskaityti grynaisiais pinigais, užuot pasikliavęs kreditu. Jis tvirtino, kad vienas neigiamas įvykis, pvz., Darbo praradimas ar neatidėliotina medicinos pagalba, gali trukdyti vartotojams laiku sumokėti skolas. Mokėjimas grynaisiais gali padėti tūkstantmečiams geriau planuoti savo finansus.

Taip pat gali padėti papildomas finansinis išsilavinimas. Darbas su buhalteriais gali padėti tūkstantmečiams geriau suprasti jų finansus ir taupiau išleisti.

Nesvarbu, ar esate tūkstantmetis, ar kitos kartos dalis, taip pat galite pasirinkti kursinį darbą, kad pagerintumėte savo finansinį išsilavinimą. Tada šias žinias galite pritaikyti siekdami karjeros, kurioje galėsite padėti kitiems pagerinti jų finansinį supratimą. JAV darbo statistikos biuras (BLS) tikisi, kad buhalterių ir auditorių darbo vietų skaičius iki 2024 m. Padidės 11 proc., O tai reiškia daugiau nei 140 000 naujų darbo vietų rinkoje.

Geri finansiniai įpročiai, palyginti su laiku

Skirtingai nuo švietimo pasirinkimo, kai kurie finansiniai klausimai ne visada priklauso vartotojams. Tūkstantmečio kreditai gali būti nepalankūs vienu atžvilgiu. Campbellas pranešė, kad kredito balai įtakoja kredito istorijos trukmę. Kadangi niekas negali kontroliuoti laiko, jis teigė, kad tūkstantmečiai turi padidinti savo kredito balus kitose kategorijose, įskaitant:

• Mokėjimų istorija
• Likučių ir kredito limitų santykis
• Kreditų rūšių derinys
• Kredito paklausimai

Nors tūkstantmečiai negali išplėsti savo kredito istorijos, jie vis tiek gali sukurti tvirtą kredito profilį. Pavyzdžiui, įsiskolinimas kredito kortelėmis gali tapti pavojingas, tačiau turint namą ar automobilį, jūs galite sukurti turtą. Geras kreditas gali reikšti pritarimą būsto paskoloms ar paskoloms gauti.

Taupymas, palyginti su išlaidomis

PWC ataskaita atskleidžia, kad tik 36 procentai tūkstantmečių turi pensijų sąskaitas. 17 procentų apklausos dalyvių prisipažino, kad ima paskolas iš savo pensijų sąskaitos, ir tik 27 procentai kreipėsi į finansinę pagalbą taupymui ir pensijai.

Tūkstantmečiai be pagalbos gali nežinoti, kokią žalą jie gali padaryti savo finansinei ateičiai, neatidarydami pensijų sąskaitų ar skolindamiesi pinigų iš tų sąskaitų. „Bankrate“ pastebėjo keletą tūkstantmečių finansinių klaidų, o taupymo sąskaitos nebuvimas buvo viena iš svarbiausių sričių.

Visų rūšių santaupos – nuo pensijų sąskaitų iki lietingų dienų fondų – gali padėti finansiškai apsaugoti tūkstantmečius. Tūkstantmečiai taip pat gali bendradarbiauti su investicijų ir finansų patarėjais, kad tinkamai planuotų savo ateitį.

Straipsnyje „Investopedia“ atestuotas finansų planuotojas Markas P. Cussenas pasiūlė, kad 2008 m. Finansų krizė galėjo išvesti tūkstantmečius nuo taupymo ir investicinių sąskaitų. Pasak Cusseno, tūkstantmečiai gali rečiau pasitikėti akcijomis ir obligacijomis, pirmenybę teikdami savo grynųjų pinigų laikymui tikrinamosiose sąskaitose. Daugelis gali nepasitikėti investicinių bankininkų ar jų tėvų patarimais; tam tikra prasme tūkstantmečiai dažnai labiau linkę sekti savo bendraamžius, o ne vyresniuosius.

Cussenas taip pat atskleidė, kad investavimo problemą dar labiau apsunkina tūkstantmečių noras įsigyti prekių, dėl kurių jie gali išleisti daugiau nei išgalės.

Pokyčiai ir ateitis

Nors šios išvados gali nupiešti tam tikrą tūkstantmečių vaizdą, ši amžiaus grupė gali turėti daugiau pranašumų, nei jie mano. Jeffas Reevesas, rašydamas „USA Today“, tvirtino, kad nors „kaladė sukrauta prieš tūkstantmečius“, jie paprasčiausiai tvarko savo pinigus kitaip nei ankstesnės kartos. Reevesas pažymėjo, kad daugelis tūkstantmečių pasirenka nenaudoti kreditinių kortelių ir rūpinasi savo finansine ateitimi.

Nors tūkstantmečiai gali susidurti su keletu iššūkių, kai įgyja finansinį raštingumą, pagalbos suteikimas tiems iššūkiams yra puikus pirmasis žingsnis. Jei jus domina darbas apskaitos srityje, siekiant padėti žmonėms efektyviau tvarkyti savo finansus, apsvarstykite galimybę pradėti nuo internetinio apskaitos bakalauro laipsnio. Sužinokite daugiau apie Maryville universiteto internetinę buhalterijos bakalauro programą, kad pagerintumėte savo finansinį raštingumą ir gebėjimą padėti kitiems tobulėti.

Šaltiniai

PWC.com – Tūkstantmečiai ir finansinis raštingumas – kova su asmeniniais finansais (6, 8, 13, 14 puslapiai)

Kalykla – 7 piniginiai žingsniai iki 2021 m

JAV darbo statistikos biuras: profesinės perspektyvos vadovas – buhalteriai ir auditoriai

Marga kvailys – asmeninių finansų patarimai tūkstantmečiams

Bankratas – 5 blogiausi pinigų suklydimai, kuriuos padarė tūkstantmečiai

„Investopedia“ – tūkstantmečių pinigų įpročiai

„USA Today“ – „Deck“ sukrauta prieš tūkstantmečio taupytojus: štai kaip pavyks

Parašykite komentarą