Gyvenimas iš mažo biudžeto? 10 geriausių taupaus gyvenimo patarimų

Griežtas biudžeto sudarymas

Kai biudžetas yra nedidelis, būtina tinkamai jį valdyti. Tai labai svarbu norint jaustis užtikrintai ir kontroliuoti, net jei neturite daug erdvės. Šis pirmasis patarimų rinkinys skirtas padėti jums gerai valdyti griežtą biudžetą.

1. Organizuokite ir nustatykite prioritetus

Svarbiausia, kai biudžetas yra ribotas, būti gerai organizuotam. Turite žinoti, kiek turite pinigų ir kaip juos reikia paskirstyti, kad sėkmingai gyventumėte iš mažo biudžeto.

Tai neįmanoma paspaudus pirštus: turėsite atsisėsti ir viską surinkti. Jei jums tai tikrai sunku, pasitarkite su draugu ar net profesionaliu patarėju ir sužinokite, ar jie gali padėti jums susitvarkyti reikalus.

Kas jums svarbu?

Tada galėsite pasidomėti, kokie yra jūsų prioritetai: kam turite leisti pinigus, ką galėtumėte sumažinti, kad galėtumėte išleisti daugiau kažkam kitam. Kai kurie iš jų bus sveikas protas, pavyzdžiui, maistas visada bus prioritetas. Tačiau turėsite užduoti tokius klausimus: kas man yra svarbiau, ar telefone turėti duomenų, ar skanesnis maistas?

Tai priklausys nuo jūsų asmeninių išlaidų įpročių ir biudžeto, kokių klausimų turėsite užduoti, tačiau išsiaiškinę prioritetus, galėsite sužinoti, kaip norite paskirstyti biudžetą. Pavyzdžiui, galite išleisti mažiau mobilaus telefono sutarčiai, bet gauti geresnio maisto valgio metu – arba atvirkščiai.

Naudokite biudžeto sudarymo lapus

Internete lengvai rasite paruoštus biudžeto planavimo lapus, kurie padės valdyti biudžetą. Tai puikus būdas sutvarkyti visus savo finansus. Įsitikinkite, kad viską padėjote ant lapo, kad nieko nepraleistumėte – labai svarbu būti kruopščiam.

2. Internetinė bankininkystė

Būti tvarkingam yra daug lengviau, jei turite greitą prieigą prie savo banko sąskaitos, kad galėtumėte lengvai pamatyti, kiek turite pinigų, ir pažvelgti į savo ataskaitą.

Visi pirmaujantys bankai turi internetinės bankininkystės sistemas ir mobiliosios bankininkystės programas, todėl daug lengviau jaustis kontroliuojamiems. Išnaudokite visas šias ar kitas panašias programas, kurios padės sekti jūsų išlaidas.

Pavyzdžiui, „Monzo“ yra populiarėjanti mobiliosios bankininkystės rūšis. Pagal tai kategorizuojamos jūsų išlaidos ir sekama, kam panaudojote pinigus. Jame taip pat yra automatinio tvarkymo parinkčių, kad galėtumėte lengviau sutaupyti likusių pinigų. Tai puikus naudoti, jei jūsų biudžetas yra ribotas.

3. Pinigų skolinimasis

Skolinimasis yra vienas iš būdų kompensuoti griežtą biudžetą, ypač kai atsiranda kažkas, ko negalėjai numatyti, pavyzdžiui, avarinis remontas.

Trumpalaikės paskolos, pavyzdžiui, paskolos iki atlyginimo ar išsimokėtinai, leidžia pasiskolinti konkrečias pinigų sumas trumpam laikotarpiui – vos dienai ir iki trijų mėnesių (su išsimokėtinėmis paskolomis). Tai gali būti tikrai naudinga, jei staiga atsiras išlaidų, kurias reikia nedelsiant atsipirkti.

Svarbu, jei nuspręsite skolintis pinigų, taip pat į savo biudžetą įtraukite grąžinimus. Turėsite grąžinti tą pačią pinigų sumą ir palūkanas. Prieš gaudami paskolą, visada pažiūrėkite, kiek iš viso turėsite grąžinti, ir nuspręskite, ar galite sau leisti ją grąžinti. Niekada neturėtumėte imti paskolos, jei nesate tikri, kad galite grąžinti pinigus.

Jei norite gauti daugiau informacijos apie trumpalaikes paskolas, apsilankykite cashasap.co.uk svetainėje. Mes esame tiesioginiai skolintojai, teikiantys paskolą iki atlyginimo dienos ir dalimis.

4. Planuok į priekį

Kai gyvenate iš mažo biudžeto, ne visada lengva planuoti iš anksto. Tačiau svarbu žinoti, kas iškyla jūsų dienoraštyje. Kada bus tavo kita darbo diena? Kada bus kitas šeimos gimtadienis? Kada atnaujins jūsų automobilio draudimą? Galbūt norėsite vengti šių klausimų, nes juos apsvarstyti gali būti baisu, tačiau žinodami, kas laukia, galėsite tiksliau planuoti biudžetą ir išvengti problemų ateityje.

Taip pat gerai apsvarstyti, kada gali pasikeisti jūsų biudžetas. Pvz., Jei žinote, kad netrukus gausite paaukštinimą arba, jei darbe bus ramesnis laikotarpis, kai jums bus mokama mažiau.

Sutaupykite pinigų iš griežto biudžeto

Taip pat turėsite apsvarstyti, kiek pinigų galite sutaupyti, jei tokių yra. Tai gali būti sunku, jei turite labai mažą biudžetą, tačiau jei galite ką nors atidėti į šalį, tai gali būti labai naudinga ateityje, nesvarbu, ar tai būtų jūsų vaiko gimtadienio dovanos, ar šeimos kelionė į pajūrį.

Net maža suma kiekvieną savaitę gali padaryti didelį skirtumą …

taupyti pinigus banke

5. Maži dalykai

Kartais gyventi iš mažo biudžeto reiškia pakeisti savo mąstyseną. Čia ir ten gali būti lengva išleisti kelis svarus, tačiau dažnai tai daro didelę įtaką. Atminkite, kad maži dalykai yra svarbūs.

Mažas maisto parduotuvės taupymas, „ne“ kavos pakeliui į darbą ar poros svarų atidėjimas per savaitę gali būti didelis skirtumas.

Taupus gyvenimas

Pirmoje mūsų geriausių patarimų pusėje buvo viskas, kaip susitvarkyti atsižvelgiant į jūsų biudžetą. Antroji pusė yra praktiniai patarimai, kaip taupyti pinigus kasdieniame gyvenime taupiai gyvenant.

6. Maistas su nuolaida

Maistas visada bus prioritetas, tačiau suma, kurią žmogus išleidžia maistui, labai skirsis. Yra būdų, kuriais vis tiek galite valgyti gerai, taupydami pinigus ir gyvenate iš sunkaus biudžeto.

Nuolaidų parduotuvės

Kai kurios parduotuvės yra žinomos dėl maisto produktų su nuolaida. Kartais tai bus „mėgstamos“ prekės ženklo versijos, o kitu metu tai gali būti parduotuvės, kurios sumažina atliekų kiekį parduodamos maisto produktus, kurie netrukus išnyks. Yra daugybė tokių parduotuvių kaip „Aldi“, „Lidl“, „Fulton Foods“, „CostCutter“, „Nisa“, „Farm Foods“ ir kt.

Apsipirkinėjimas aplink

Nebijokite apsipirkti keliose skirtingose ​​vietose, kad rastumėte geriausius pasiūlymus. Tai gali užtrukti šiek tiek ilgiau, tačiau tai yra geras būdas taupyti pinigus.

Sumažintas maistas

Beveik kiekviename prekybos centre bus sumažintas skyrius, kuriame maistas, kurį reikia naudoti tą dieną arba per kitas porą dienų, yra labai nuolaidus. Dažnai jų galite rasti, jei einate vėliau dieną.

7. Sąskaitos ir mėnesio išlaidos

Sukūrę biudžeto sudarymo lapą, galėsite pamatyti, kiek šiuo metu išleidžiate sąskaitoms ir panašioms mėnesinėms išlaidoms, pvz., Savo telefonui. Skirkite šiek tiek laiko palygindami skirtingų dujų ir elektros tiekėjų kainas, kad sužinotumėte, ar galėtumėte pereiti, kad gautumėte pigesnę kainą. Tai galėtų būti tikrai naudingas būdas sutaupyti pinigų, kai gyvenama iš griežtesnio biudžeto.

Tą patį galite padaryti su savo telefono sąskaita, nebent esate susieti su sutartimi. Yra daugybė prekių krepšiams, kurie yra geras pasirinkimas, jei jums nereikia naujo telefono.

Gyvenimas iš mažo biudžeto reiškia, kad jums gali tekti aukotis dėl kai kurių dalykų, kad pasitikėtumėte savo pinigų valdymu. Pavyzdžiui, ar galėtumėte susidoroti su mažiau duomenų ir dėl to gauti pigesnį telefoną? O gal galėtumėte sužinoti, ar yra būdų, kaip sumažinti savo elektros ar vandens naudojimą namuose, pavyzdžiui, trumpesnių dušų vartojimas.

8. Naminės dovanos

Kai gyvenate iš mažo biudžeto, gimtadieniai gali būti sunkūs, ypač jei jums patinka dovanoti žmonėms. Iš anksto sutaupyti per gimtadienius tai padės, tačiau kartais neįmanoma sutaupyti tiek pinigų, kad būtų galima nusipirkti dovanų žmonėms.

Namų dovanos yra puiki alternatyva ir žmonėms dažnai reiškia daugiau, nes jūs praleidote laiką patys kurdami jiems ką nors. Yra daugybė naminių dovanų idėjų, kurias įkvėpimui galėsite rasti internete!

biudžeto sudarymas su namų mezgimu

9. Pigi veikla

Kai pinigai yra nedideli, tai nereiškia, kad negalite linksmintis; tai tiesiog reiškia, kad turite būti kūrybiškesni! Gerai surasti ar išrasti pigius užsiėmimus yra tikrai naudinga – nesvarbu, ar tai jūsų vaikams, ar pasimatymui

Tai gali apimti muziejų lankymą (kurie dažnai būna nemokami), kliūčių ruožo sukūrimą savo sode ar futbolo žaidimą parke. Būkite kūrybingi naudodamiesi savo idėjomis ir vis tiek galėsite smagiai praleisti laiką neišleisdami daug pinigų.

10. Nešvaistyk, nenori

Venkite švaistymo ir sutaupysite daug pinigų. Tai taikoma viskam, ką galite išmesti valgydami maisto likučius, ir įsitikinkite, kad naudojate visą butelyje esantį šampūną.

Maistas

Pabandykite nusipirkti ir išvirti tik tiek maisto, kiek suvalgysite. Tai padaryti tikrai gali būti naudinga kuriant savaitės maitinimo planą. Taip pat gali būti naudinga gaminti maistą dideliais kiekiais, o tada atsargines porcijas dėti į šaldiklį. Įdėkite juos į tinkamo dydžio porcijas, kad juos būtų lengva patiekti nieko nešvaistant.

Jei gaminate daugiau nei jums reikia, įdėkite jį į šaldytuvą ar šaldiklį ir valgykite pietums ar vakarienei vėliau per savaitę. Vieną kartą per savaitę visada galite turėti nakties likučių, kad sunaudotumėte likusį maistą.

Vonia

Vonioje turėtumėte laikytis panašios pozicijos. Kai jūsų biudžetas yra ribotas, pirkite tik jums reikalingus ir naudojamus produktus ir būtinai naudokite tinkamas sumas. Daug…

Parašykite komentarą