Kas yra tiltinė paskola?

Laikina paskola yra speciali kredito rūšis, naudojama tada, kai reikia nedelsiant gauti finansavimą. Pagrindinis jos išskirtinumas yra laikinas pobūdis, nes ji suteikiama tik tol, kol bus įforminta galutinė paskola, jei tik skolininkas užtikrina būsimas pajamas. Tai yra, skolininkas turi pasiūlyti būsimų pajamų garantiją, užtikrinančią kredito grąžinimą. Be šios paramos finansų įstaiga kredito nesuteiks.

Kaip tiltas yra konstrukcija, leidžianti mums išsaugoti geografinę avariją ir pasiekti kitą pusę, tiltinė paskola leidžia pareiškėjui pereiti iš vienos ekonominės padėties (greito finansavimo poreikio) į kitą (ateityje gauti didesnį finansavimą netoliese). ), kad pasiektumėte savo tikslą (pavyzdžiui, nusipirktų namą). Tai yra trumpalaikis finansavimas, atsirandantis tarp dviejų ilgalaikių paskolų apdorojimo.

Tiltinės paskolos charakteristikos

Nors verslo projektams galima prašyti pereinamojo laikotarpio paskolos, dažniausia jos paskirtis yra galimybė įsigyti naują būstą nereikalaujant greitai ir nepalankiomis sąlygomis parduoti esamą turtą. Tarp pagrindinių jo savybių yra šios:

  • Pagrindinis jo tikslas yra įsigyti naują būstą, už kurį reikia sumokėti tam tikrą avansą. Tai reiškia, kad a neatidėliotinas finansavimo poreikis ir mes norime turėti pakankamai laiko dabartiniam namui parduoti, nereikėdami jo greitai parduoti.
  • Tai paskola iš laikinas pobūdis, nes tai yra laikinas finansavimas, kol bus įformintas galutinis kreditas. Tiesą sakant, dauguma subjektų suteikia nuo dvejų iki penkerių metų terminą, kuris, jų manymu, yra pakankama marža, kad pagrindiniai namai „neparduotų“ žemiau nei žemiau rinkos nustatyta kaina.
  • Paprastai jie reikalauja griežtesnius apdovanojimo reikalavimus, kadangi tai yra finansinis produktas, kuris skolinančiam subjektui kelia didesnę riziką (kad skolininkas negali parduoti namo ir neturi finansinių galimybių grąžinti paskolą). Taigi pareiškėjas turi pateikti mokumo ar būsimų pajamų garantiją, užtikrinančią kredito grąžinimą. Be šios garantijos finansų įstaiga kredito nesuteiks.

Privalumai norint gauti tiltinę paskolą

Kaip matėme ankstesnėse eilutėse, tokio tipo finansavimas dažniausiai naudojamas būstui įsigyti, o dabartinis yra parduodamas, todėl finansinėje aplinkoje jis taip pat žinomas kaip tiltinė hipoteka.

Prašymo suteikti tiltinę paskolą privalumas yra tas, kad dėl įmokos galima susitarti taip, kad ji būtų sumokėta stokojant kapitalo, tai yra, amortizuojamas nėra kapitalas ir mokamos tik palūkanos. Taip pat galite derėtis dėl specialios sumažintos įmokos, mažesnės už tą, kuri bus sumokėta pasirašius hipoteką, kad klientui būtų patogu tuo metu, kai pradinis namas nebuvo parduotas.

Tačiau pasibaigus turto pardavimo terminui, jei jo dar nėra, trūkumas (arba, kai tinkama, specialioji įmoka) pasibaigs, ir kreditas taps įprasta hipotekos paskola, kuriai taikoma įprasta hipotekos paskola. amortizacija. Jei, priešingai, pardavimas buvo veiksmingas, gautus pinigus galima panaudoti grąžinant negrąžintą pirmosios paskolos ir laikinosios paskolos sumą.

Tiltinės paskolos mokėjimo būdai

Asmeninėms paskoloms ar hipotekoms mokant pagrindinę sumą (arba pagrindinę sumą) ir palūkanas, per dvejus ar penkerius tiltinės paskolos metus jos įmokas galima sumokėti trimis skirtingais būdais:

  • Kvota be kapitalo: mokamos tik paskolos palūkanos, amortizuojant kapitalą iki grąžinimo.
  • Sumažintas specialus mokestis: mokamas mažesnis mokestis nei tas, kuris atitiks pardavus dabartinį būstą. Taigi kiekvieną mėnesį įmokėtas mokestis pirmiausia naudojamas palūkanoms mokėti.
  • Normalus mokestis: Kaip įprasta šio tipo finansiniuose produktuose, kapitalas ir palūkanos amortizuojami.

Tilto paskolos trūkumai

Dėl krizės, kurią sukėlė nekilnojamojo turto burbulas mūsų šalyje, neapibrėžtumas yra dienos tvarka namų pirkimo ir pardavimo rinkoje. Taigi, nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad penkeri metai yra daugiau nei pakankamas laikotarpis mūsų namui parduoti, mes galime nesugebėti įforminti sandorio sutartu laiku. Čia prasideda problemos. Būtent pagrindinis šio finansinio produkto trūkumas atsiranda tada, kai pasibaigia malonės laikotarpis. Taigi, jei mums nepavyko parduoti savo namų, turėsime grąžinti visą paskolą, tai yra pagrindinę sumą ir palūkanas.

Be to, dėl dvigubos rizikos, kurią jie prisiima, tradicinėms finansų įstaigoms reikalingos garantijos ir patvirtinimai, kad užtikrintų operaciją. Tokiu būdu kiekvieno atvejo tyrimas paprastai yra lėtas ir sudėtingas ir yra skirtas tik labai konkretiems banko klientams.

Todėl mes rekomenduojame tokio tipo finansavimą tik tada, kai neturite kitos alternatyvos ir įsitikinote, kad mūsų ekonominis augimas ar nekilnojamojo turto rinkos stabilumas.

Kitas variantas yra kreiptis dėl asmeninių paskolų ar greitųjų paskolų. „Creditea“ sukūrėme pirmąją kredito liniją asmenims, siūlančią iki 5000 eurų, kurią galite grąžinti patogiomis mėnesio įmokomis ne ilgiau kaip trejus metus, be valdymo, atidarymo ar atšaukimo mokesčių. Tokiu būdu, jei jums reikia nedidelės likvidumo injekcijos, kad gautumėte signalą perkant butą, automobilį ar steigiant savo MVĮ, tai greičiausias ir lanksčiausias būdas gauti pinigų.

Apibendrinant, mūsų patarimas yra toks: kad ir kokį finansavimo būdą pasirinktumėte, visada įsitikinkite, kad turite sveiką ekonomiką, kad susidurtumėte su įmokų mokėjimu ar bet kokiu kitu atveju, kuris gali atsirasti paskolos laikotarpiu. Jokiu būdu nepatartina įsigyti finansinio produkto, kuris neatitinka dabartinės ar būsimos situacijos.

Parašykite komentarą