Mokykite vaikus apie pinigus: 2 dalis

Mūsų greito vadovo mokyti vaikus apie pinigus 1 dalyje daugiausia dėmesio skyrėme mažiems vaikams ir paaugliams. Nors tai puiki amžiaus grupė pradėti diskusijas apie pinigus, jūsų vaikams tai gali atrodyti siurrealistiškai, nes jie nebūtinai turės su kuo susieti. Kai jūsų vaikai sensta ir gauna pirmąjį darbą, išvyksta į universitetą ir net išvyksta, pokalbiai apie pinigus turės šiek tiek papildomo svorio. Pinigų valdymas ir finansinė gerovė yra dar svarbiau, kai jūsų vaikai, dabar jau jauni, tampa savarankiškesni.

16-18 metų paaugliai

Paaugliams tapus paaugliais, jie greičiausiai pradės domėtis banko sąskaitomis. Galbūt jie nori darbo, kuriame nebus mokama grynaisiais, o gal jie tiesiog nori jaustis kiek subrendę. Bet kokiu atveju jūsų vaikas, klausiantis apie banko sąskaitas, yra gera proga pasiūlyti atidaryti ir taupomąją sąskaitą. Net jei jie neuždirba daug pinigų, sąmoningumas, kad jie turi atskirą galimybę taupyti pinigus, gali būti visa motyvacija, reikalinga įdėti šiek tiek grynųjų.

Jei jie turi darbą ar uždirba pinigų, atkreipkite dėmesį į tai, kaip kiekvieną mėnesį iš jų einamosios sąskaitos sudaryti nuolatinį pavedimą. Jums nereikia tai daryti jiems, bet parodykite, kaip, jei jie dar nežino, jie įpranta patys naudotis mobiliojo ar internetinės bankininkystės paslaugomis. Jaunesniosios kartos bus labiau pritaikytos naudoti technologijas ir jos greičiau įsisavins naujas funkcijas ir paslaugas nei vyresnės kartos. Galų gale jie net išmokys kelių dalykų!

Jauni suaugusieji ir universitetas, 18 metų ir vyresni

Šiame amžiuje jūsų vaikas norės pademonstruoti savo nepriklausomybę, ir jūs galite pastebėti, kad jis atbaido ar uždaro bet kokius pokalbius, kuriuos bandote su jais bendrauti apie pinigus. Tai nėra asmeninis dalykas, jie tiesiog mano, kad viską jau žino (mes visi ten buvome). Užuot bandę „išmokyti“ savo vaikus finansinio supratimo šiame amžiuje, apsvarstykite galimybę pateikti tik atsitiktinius komentarus ar pasiūlymus. Paskolink ausį ir užduok klausimų, kad jie galėtų papasakoti, kaip tvarko savo pinigus, ir žinos, kad esi ten, jei jiems reikia patarimo. Kartais gali pakakti ką nors pakalbėti per ką nors, kad padėtų suprasti, ar tai gera idėja, ar ne. Tokiu būdu jie turėtų įvertinti, kad jūs domitės jais, nebandydami jų suvaldyti.

Jei jie išvyksta į universitetą, jie turi nustatyti studentų finansus ir studento banko sąskaitą. Jie tikriausiai gaus patarimų apie tai iš mokyklos, tačiau nepakenks parodyti jūsų palaikymą, jei jie bandys tai padaryti patys.

Tėvas ir dukra aptarinėja finansus

Kai jūsų vaikai virsta suaugusiais ir pradeda dirbti visą darbo dieną bei ieško nuomos ar hipotekos, jums tereikia parodyti, kad esate jiems palaikyti. Gali būti, kad nesate visiškai išprusęs finansiškai, tiesą sakant, galbūt ir ieškote padidinti savo finansinį raštingumą, bet turėsite perteikti kelerių metų patirtį ir jie įvertins bet kokius mažus išminties fragmentus, kuriuos galite perduoti, net jei tuo metu jie neparodys savo dėkingumo!

Svarbu, kad vaikai nestresuotų dėl pinigų. Dažnai dėl streso ir neigiamų emocijų gali būti daug sunkiau susitvarkyti su savo finansais. Kaip tauta esame labai privatūs dėl savo finansinių reikalų, dėl kurių žmonės gali jaustis vieniši ar izoliuoti, jei susiduria su finansiniais sunkumais. Vaikų mokymas apie pinigus nuo mažų dienų ne tik padeda pasiruošti finansiniams gyvenimo iššūkiams, bet ir parodo, kad pinigai nėra tabu ar bauginanti tema ir kad vien tik aptarinėjant subtilius dalykus jų įtaka dažnai gali sumažėti perpus.

Savo tinklaraštyje turime daugybę puikių straipsnių, jei norite sužinoti daugiau apie pinigus ar įvairius finansinius produktus. Niekada negali būti per senas ar išmintingas, kad sužinotum ką nors naujo!

Parašykite komentarą