Žingsniai, leidžiantys sulaužyti paskolos ciklo darbo dieną ir išsivaduoti iš skolų

Žingsniai, leidžiantys sulaužyti paskolos ciklo darbo dieną ir išsivaduoti iš skolų

Paskolų iki atlyginimo populiarumas Kanadoje yra suprantama problema, kai kažkur nuo 7 iki 10 procentų gyventojų turi naudoti paskolą iki atlyginimo, kad galėtų paprasčiausiai susitvarkyti kasdien. Be to, maždaug 1 iš 10 bankrotą pateikusių kanadiečių turi ne tik paskolą iki atlyginimo, bet ir paprastai turi daugiau nei visą mėnesį, o ne tik vieną savaitę, kaip įprasta manyti.

Situacija paprastai būna tokia: nuomą reikia sumokėti iš karto, bet jūs neturite pinigų, šią savaitę dar nepirkote maisto produktų, tada jūsų automobilis sugenda arba jums reikia į jį įpilti dujų, bet, žinoma, jūsų kita mokėjimų aikštelė ateis ne ilgiau kaip savaitę. Deja, po viso to paskola iki atlyginimo atrodo tobulas sprendimas. Iš karto galėsite gauti nedidelę grynųjų pinigų sumą, reikalingą nuomos, automobilio ir maisto išlaidoms padengti, o tada grąžinti paskolą, kai gausite kitą atlyginimą. Niekas jums nesako, kad paėmę vieną paskolą iki mokėjimo neišvengiamai priversite kitą savaitę imti kitą paskolą ir netrukus būsite paskolos iki atlyginimo cikle, iš kurio gali būti labai sunku išsisukti.

Kai jūs einate į paskolos mokėjimo dieną, gali atrodyti, kad pabaigos nėra, bet mes norime padėti jums nutraukti ciklą, gauti pagalbos ir pradėti kurti sveiką finansinį gyvenimą.

10 klausimų, kuriuos turėtumėte užduoti prieš imant paskolą iki atlyginimo, paspauskite čia.

Veiksmai pašalinant jūsų pasitikėjimą

Jei esate įstrigęs paskolos iki atlyginimo cikle ir nusprendėte, kad pirmiausia turite išeiti, jei ne, visiškai pašalinsite savo pasitikėjimą paskolomis. Štai keli žingsniai, kuriuos turėtumėte atlikti:

 1. Neimkite naujos paskolos iki atlyginimo kiekvieną savaitę; jūs niekada negalėsite jų sumokėti, o jūsų išlaidos bus daugiau nei finansinės.
 2. Jei jūsų pinigų problemos kyla dėl per didelių išlaidų ar nežinojimo, kur viskas vyksta, turite sudaryti biudžetą arba bent jau nurašyti arba sekti visas savo išlaidas. Kiekvieną mėnesį matydami, kur eina visi jūsų pinigai, galėsite sužinoti, kur galite pradėti taupyti.
 3. Pradėkite taupyti ateičiai ar kritinei situacijai. Jei turite šiek tiek sutaupytų pinigų, greičiausiai nesusigundysite imti papildomų paskolų iki atlyginimo.

Alternatyvūs skolintojai – asmeninė paskola

Asmenims ir šeimoms, kuriems reikia pagalbos, kad būtų galima susitvarkyti, yra kitų sprendimų. Asmeninės paskolos dažnai gali būti geras sprendimas siekiant palengvinti laikinas finansines krizes. Skirtingai nuo paskolos iki atlyginimo, kuriai dažnai taikomos nepadoriai didelės palūkanos, asmeninių paskolų kainos yra prieinamesnės. Kai kurių paskolų, mokamų iki atlyginimo, metinė norma yra 500% ar daugiau. Tai reiškia, kad po metų 1000 USD paskola sukaups 6 000 USD palūkanas. Nors daugumos paskolų terminas yra dvi savaitės, o ne visi metai, tai vis tiek yra milžiniški papildomi 230 USD, mokėtini virš paskolos likutio.

Asmeninės paskolos palūkanos bus žymiai pagrįstesnės. Be to, dauguma asmeninių paskolų turi ilgesnes sąlygas, paprastai 1–3 metus, o tai reiškia, kad šeimos turi daugiau laiko sumokėti už visą sumą ir nereikės patirti finansinės įtampos, kad sumokėtų visą likutį vienu dideliu mokėjimu.

Jei labai norėtumėte pinigų sumokėti savo nuomos mokestį ar ką nors panašaus, raskite alternatyvų skolintoją. Asmeninė privataus skolintojo paskola grąžinti dalimis ir paskirstyti per ilgesnį laikotarpį yra vienas geriausių variantų.

Apsvarstykite galimybę konsoliduoti savo skolą

Jei turite keletą paskolų iki atlyginimo, taip pat turite kitų skolų, tada visų jų konsolidavimas gali būti būtent tai, ko jums reikia norint nutraukti paskolos iki atlyginimo ciklą ir tapti be skolų. Jei konsoliduosite skolas, turėsite atlikti tik vieną (galbūt mažesnę) mėnesinę įmoką, užuot mokėję daug skirtingų mokėjimų daugeliui skirtingų bendrovių.

Deja, jei pasirinksite įsiskolinimo valdymo programą, padedančią sumokėti skolas, dauguma, jei ne visi paskolų davėjai, atsisakantys atlyginimo, atsisakys joje dalyvauti. Taigi, jei nuspręsite konsoliduoti savo skolą, jums bus paliktos šios dvi galimybės:

 • Vartotojo pasiūlymas. Kaip alternatyva bankrotui, dirbsite su licencijuotu nemokumo patikėtiniu, kuris derėsis su kreditoriais jūsų vardu. Ši sutartis yra teisiškai įpareigojanti, apsauganti jus nuo skolų išieškotojų ir sakanti, kad dalį savo skolos grąžinsite per mėnesinius mokėjimus.
 • Bankrotas. Jei nusprendėte, kad jums nėra kitų galimybių, bankroto bylos iškėlimas gali būti geriausias pasirinkimas, tiesiog įsitikinkite, kad išnaudojote visas kitas galimybes ir esate pasirengęs kovoti su pasekmėmis.

Žinok savo teises

Nepaprastai svarbu žinoti ir visiškai suprasti savo teises, jei šiuo metu turite arba ketinate imti paskolą iki atlyginimo.

 • Tradicinius skolintojus reglamentuoja Kanados baudžiamasis kodeksas, kuriame teigiama, kad palūkanų normos turi būti mažesnės nei 60% per metus, tačiau skolintojus iki atlyginimo reguliuoja provincijos vyriausybės.
 • Kiekvienoje Kanados provincijoje galioja savi įstatymai, reglamentuojantys paskolų, mokamų iki atlyginimo, todėl atlikdami tyrimą įsitikinkite, kad rasite informacijos, susijusios su provincija, kurioje gyvenate. Pavyzdžiui, paskolos iki atlyginimo yra visiškai draudžiamos Kvebeko provincijoje, tačiau Ontarijuje Ontarijo mieste Darbo dienos paskolos įstatymas juos reguliuoja.

Mokėjimo dienos paskolos taisyklės ir nuostatai, kuriuos turėtumėte žinoti

 • Perkėlimas yra neteisėtas. Kol nebus sumokėta pirmoji, jums nebus suteikta kita paskola iš to paties teikėjo.
 • Jums turi būti suteiktas 2 dienų lengvatinis laikotarpis, per kurį jums leidžiama apsigalvoti, galite grąžinti pinigus ir nebūti apmokestinti.
 • Sutartis, kurioje nurodomos bendros skolinimosi išlaidos. Tai apima pinigų sumą, kurią pasiskolinote, termino trukmę ir visus su paskola susijusius mokesčius.
 • Paskolos davėjas iki atlyginimo dienos turi nedelsdamas pateikti visą pinigų sumą.
 • Jūs negalite būti priversti atlikti mokėjimus iki nustatytos datos.

Gali atrodyti, kad paskolos iki atlyginimo ciklo neįmanoma nutraukti, tačiau taip nėra. Pirmiausia turite nutraukti pasitikėjimą jais ir tada kuo greičiau kreiptis pagalbos. Tai gali užtrukti ir sunkaus darbo, bet jūs galite ir nutrauksite ciklą ir vėl tapsite finansiškai laisvi.

Apatinė eilutė

Nors daugelis šeimų tikisi išgyventi gyvenimą nereikalaudami finansinės paramos, kartais pagalbos ieškoti neišvengiama. Asmeninė paskola gali būti sprendimas kanadiečiams, susidūrusiems su pirmą kartą kylančia pinigų krize, arba tiems, kurie įstrigo paskolų iki atlyginimo dienos. Esant ilgesnėms sąlygoms ir žemoms palūkanų normoms, asmeninės paskolos gali būti išmokėtos laikui bėgant pagal tvarkaraštį, o ne iš karto už padidintas išlaidas. Jei atsiduriate sunkiuose ekonominiuose vandenyse, neturėdami jokių galimybių patekti į paviršių, galvokite apie asmeninę paskolą, o ne paskolą iki atlyginimo.

Parašykite komentarą