Ar ISA yra prieinamos? „Lambda“ mokyklos ISA analizė rodo numatomą 87% palūkanų normą – „Class Central“

„Buzzy“ koduojanti „bootcamp“ „Lambda“ mokykla buvo įtikinta kaip pajamų finansavimo sutarčių (ISA) – švietimo finansavimo rūšis – pradininkė, kai studentai sutinka mokėti procentą savo būsimų pajamų mainais už mokslą šiandien. Tačiau „Lambda“ ISA kainuoja studentams: apskaičiuota 87% palūkanų norma studentams, kurie baigę darbą įsidarbina.

Žmonių užtikrintos skolos prievolės:

„Lambda“ mokyklos ISA turi dvi sudedamąsias dalis: „Lambda“ mokyklos ir mokinių sutartis bei „Lambda“ mokyklos ir jos finansavimo partnerių sutartis. ISA studentų pusė yra gana paprasta. Studentai sutinka mokėti 17% savo pajamų per mėnesius, kai jie uždirba daugiau nei 4167 USD per mėnesį, bet ne daugiau kaip 24 mėnesius. Bendra studentų mokama suma negali viršyti 30 000 USD, o sutartis galioja penkerius metus (jei studentas eina penkerius metus uždirbdamas mažiau nei 4 167 USD per mėnesį, jis nieko neturi skolingas). Nors terminai yra šiek tiek supainioti, pagrindinė idėja yra gana paprasta (sumokėkite 17% savo pajamų), o tai leidžia „Lambda“ mokyklai naudoti savo ISA kaip rinkodaros priemonę.

Tačiau iki tol, kol žiniasklaida neatskleidė, „Lambda“ mokyklos ir jos finansavimo partnerių susitarimai buvo labai neskaidri. „Lambda“ mokykla pateikė labai bendrus teiginius apie tai, kaip veikia jos ISA, pvz., „Mes mokame tik tada, kai jūs tai darote“, tačiau atsisakė išsamiai aprašyti savo finansavimo susitarimus su tokiomis organizacijomis kaip „Leif“. Dėl puikių „New York Magazine“ pranešimų dabar yra įrodymų, kad „dar 2018 m. Rugpjūčio mėn. Rizikos draudimo fondas sumokėjo 10 tūkst. USD už ISA, kad įsigytų pusę„ Lambda “mokyklos ISA“, o tai akivaizdžiai prieštarauja daugeliui teiginių, apie kuriuos „Lambda School“ pateikė būti finansiškai skatinami sudaryti savo studentus gerai apmokamiems technologijų darbams.

Atsakydama į „New York Magazine“ straipsnį „Lambda School“ paskelbė apie žymiai sudėtingesnį finansavimo sandorį su „Edly“. Skelbimas buvo stebėtinai nuolaidus – autorius teigė, kad skelbime buvo pateikta daugiau informacijos „nei studentams reikia suprasti“, tačiau taip pat abejotina, ar aprašyta finansavimo tvarka iš esmės skiriasi nuo ISA pardavimo. Vienas finansų apžvalgininkas Mattas Levine’as, išnagrinėjęs „Lambda“ ir „Edly“ sandorio detales, rašė, kad „neigiamu atveju atrodo, kad„ Lambda “tiesiog parduoda ISA“.

Tačiau susirūpinimas dėl paskatų derinimo yra šiek tiek raudonos silkės. „Lambda“ mokykla gyvuoja nuo 2017 m. Ir atrodo, kad apie 50% jos mokinių įsidarbina. Jei „Lambda“ sugebėjo pagerinti savo studentų rezultatus, tai jau turėjo atsitikti. Ar „Lambda“ yra finansiškai skatinama įdarbinti daugiau absolventų, be to, jei „Lambda“ neturi galimybių to padaryti.

„Lambda-Edly“ sandorio modeliavimas:

Remiantis vidiniais „Edly“ dokumentais (apie kuriuos pirmą kartą pranešė „Bloomberg“), 54% ISA turinčių „Lambda“ studentų gaus darbą, kur vidutiniškai uždirbs 75 000 USD per metus. Studentai, kurie nuolat atnaujina savo ISA mokėjimus, dvejus metus mokės 17 proc. 75 000 USD, tai yra 12 750 USD per metus arba 25 000 USD iš viso. Šie mokėjimai galiausiai padalijami į keturis skirtingus segmentus. Dalis 12 750 USD bus skirta mokėti investuotojams į „Lambda“ mokyklos ISA, dalis bus skirta studentams, kurie neįvykdė savo ISA (ty praleido mokėjimus), dalis bus skirta mokėti už studentų, kurie to nedaro, mokėjimą. įsidarbinti (kurie pagal ISA neatlieka mokėjimų), o dalis bus skirta studentų, kurie gauna darbą ir iš tikrųjų moka ISA, švietimui.

Atsižvelgiant į nemokančius mokinius, už vidutinį mokinį vidutiniais metais „Lambda“ mokykla dvejus metus uždirbs 6293 USD. (6 293 USD suma gaunama padauginus 12 750 USD iš 0,53 [the probability that students will get jobs] ir iki 0,086 [the default rate, which Edly defines as “total $ overdue uncollected payments divided by total $ of payments owed from ISAs on the Lambda School balance sheet”].) Tada „Lambda“ mokykla siekia finansuoti šį pinigų srautą, susiedama ISA sutartis į dalis ir tada gaudama pinigų už dalis per „Edly“.

„Lambda“ sandoris su Edly susideda iš trijų dalių. Pirma, „Lambda“ gauna „koreguotą pagal našumą avansą“, kurio sumos „Lambda“ neatskleidžia visuomenei. Tada „Lambda“ grąžina investuotojams grąžą ir palūkanas, kurios pagal vidinius „Edly“ dokumentus yra 13 proc. Galiausiai, jei ISA veikia geriau nei tikėtasi, „Lambda“ paskirsto pajamas po 13% palūkanų investuotojams 60–40.

Avansas, kurį „Lambda“ gauna už ISA, nebus žymiai didesnė nei maždaug 10 497 USD. Kadangi „Lambda“ mokyklos ISA vidutiniškai uždirba 6 293 USD per metus, 10 497 USD avansas suteikia ISA 13% IRR (1 pav.). Jei „Lambda“ gautų avansą, viršijantį 10 497 USD, „Lambda“ greičiausiai negalėtų sumokėti savo investuotojams 13% palūkanų normos, jau nekalbant apie 40% visų likusių pajamų. Praktiškai „Lambda“ avansas greičiausiai yra mažesnis nei 10 497 USD, kad apsisaugotų nuo to, kad ISA grąža būtų mažesnė nei tikėtasi. Bet kadangi nei „Lambda“, nei „Edly“ nepateikė daug skaidrumo apie tai, kaip apskaičiuojamas avansas, 10 497 USD veikia kaip etalonas.

1 paveikslas: „Lambda“ mokyklos ISA pinigų srautų analizė

Numatoma 87% palūkanų norma:

Gavęs mažiau nei 10 497 USD avansą, „Lambda School“ ISA tampa nepanašus į paskolą iki atlyginimo: grobuoniškos paskolos, kurioms naudojamos didelės palūkanų normos, leidžiančios sulaikyti skolininkus skurdo metu. Daugelis skolininkų nemoka (46 proc. „Lambda“ studentų negauna darbo, o daugelis tų, kurie nemoka ISA mokėjimų). Tačiau 54% skolininkų, kurie gauna darbą, vidutiniškai uždirba 75 000 USD per metus, dvejus metus mokės 12 750 USD per metus. Tai yra 87% IRR (1 pav.), O tai reiškia, kad „Lambda School ISA“ paėmimas yra lygiavertis paskolos su 87% palūkanų paėmimu. Kadangi 10 497 USD avanso sąmata yra viršutinė riba, tikroji „Lambda“ mokyklos ISA palūkanų norma greičiausiai bus didesnė. Kalbant apie kontekstą, 87% palūkanų norma yra žymiai didesnė nei federalinės studentų paskolos palūkanų norma (4,53%) arba privačių studentų paskolų, skirtų „bootcamps“, palūkanų norma („Thinkful Skills Fund“ paskolos metinė norma yra 11,16%).

„Lambda“ mokykla dėjo daug pastangų, kad neskatintų jos ISA ir paskolų. „Lambda“ mokyklos DUK „Lambda School“ teigia, kad „pajamų dalies sutartis neturi palūkanų“, o „Lambda“ mokyklos svetainėje pateiktame ISA pavyzdyje studentams sakoma, kad „ši sutartis nėra paskola“. Ar „Lambda“ mokyklos ISA yra paskola, teisiškai neaišku, ir „Lambda“ mokykla turi visas paskatas vengti paskolų ir ISA palyginimo. Kai kurie reguliuotojai, pavyzdžiui, BPPE, reguliuojanti pelno siekiančias mokyklas Kalifornijoje, nurodė, kad jei ISA būtų laikoma paskola, tai pažeistų pagrindinius vartotojų apsaugos įstatymus. Būsimiems studentams „Lambda“ teiginys, kad jos ISA neturi palūkanų normos, apsunkina, o gal net neįmanoma palyginti ISA įperkamumą su studentų paskolų įperkamumu. Atsižvelgiant į apskaičiuotą „Lambda“ mokyklos ISA palūkanų normą, kuri atrodo nepaprastai aukšta, reguliavimo institucijoms yra pakankamai pagrindo atidžiau pažvelgti į ISA ir panašius produktus, ypač atsižvelgiant į tai, ar ISA turėtų būti reguliuojami taip pat, kaip ir paskolos.

Apskaičiuota avanso vertė – 10 497 USD – kelia svarbių klausimų, kiek verta „Lambda“ edukacija. „Lambda“ mokyklos svetainėje reklamuojamas išankstinis mokestis – 30 000 USD – yra tokia pati suma, kaip ir „Lambda“ mokyklos ISA viršutinė riba. Kalbant apie kontekstą, vidutinis „bootcamp“ mokestis yra 11 900 USD. Vienas iš 30 000 USD dydžio išankstinių studijų pranašumų yra tas, kad ISA atrodo palyginus pagrįstai, nes studentai, turintys ISA, mokės mažiau arba tiek pat, kiek studentai, mokantys iš anksto. Tačiau dėl didelės išankstinio mokymo kainos, palyginti su apskaičiuotu avansu, kurį „Lambda“ gauna už savo ISA, mažai tikėtina, kad išankstinis mokymas atspindi tikrąją „Lambda“ švietimo vertę.

Ar ISA yra geras sandoris investuotojams?

Investuotojai turėtų būti atsargūs dėl „Lambda“ mokyklos ISA pasiūlymų dėl daugelio priežasčių. Teigiama, kad „Lambda“ mokykla apgaule išpūtė savo mokinius, matydama metriką, o tai kelia abejonių dėl „Lambda“ mokyklos rengiamų metrikų. „Lambda“ mokykla taip pat pateko į spaudos didelį dėmesį, todėl viešųjų ryšių požiūriu investuoti į „Lambda“ mokyklą yra rizikinga. „Lambda“ mokykla veikia be Kalifornijos valstijos pritarimo, o tai kelia teisinių veiksmų perspektyvą.

Vis dėlto didžiausia rizika yra mokinių nemokumo galimybė. „Lambda“ mokykla dažnai išleidžia studentus iš savo ISA, o tai labai neįprasta pelno siekiančiai mokyklai. Atsižvelgiant į ISA reguliavimo trūkumą, kyla klausimų apie „Lambda“ mokyklos galimybes vykdyti sutartis, jei mokiniai atsisako mokėti. Jei nėra aiškaus atsakymo į klausimą, kokie mechanizmai galimi tais atvejais, kai studentai nemoka ISA mokėjimų, bet kokios investicijos į „Lambda“ mokyklos ISA yra nepaprastai rizikingos.

Ar ISA yra geras pasiūlymas studentams?

Bet kuri paskola, kurios palūkanų norma yra 87% ir už kurią nemoka bent 46% skolininkų, būtų laikoma grobuoniškai. „Lambda“ mokyklos ISA yra daug pigesnė nei palyginamos paskolos, pavyzdžiui, „Thinkful Skills Fund“ paskola, kurios balandis yra 11,16%. „Lambda“ mokykla dažnai vaizduoja savo ISA kaip būdą „pašalinti riziką“ studentams, ir tiesa, kad jei tik 54% studentų gauna darbą, yra didelė rizika lankyti „Lambda“ mokyklą. Iš esmės, jei „Lambda“ švietimo kokybė būtų geresnė, nereikėtų „rizikuoti“ naudojant ISA. Neseniai tikrinami ISA, kuriuos pateikė kandidatė į prezidentus senatorė Elizabeth Warren, yra vilčių teikianti. Kai D.Trumpo administracija siekia, kad ISA būtų plačiai prieinama, reikia skubiai didinti reguliavimo institucijų vartotojų teisių gynėjų ISA patikrą.

Norite sužinoti daugiau apie „bootcamp“ ir ISA? Pažvelkite į „Class Central“ išsamią pramonės ataskaitą.

Parašykite komentarą