Ar verta mokytis užsienio kalbų?

Praktiškai visi sutinkame su teiginiu, kad mokytis užsienio kalbų verta. Tokiu būdu mes ne tik keliame savo profesinę kvalifikaciją, bet ir sugebame daug efektyviau bendrauti. Kokie kiti privalumai mokantis užsienio kalbų? O kokių kalbų verta mokytis?

Remiantis „IBRiS“ atliktais tyrimais, lenkai žino, kad užsienio kalbų mokėjimas gali suteikti geresnį darbą. Net 86% respondentų laikėsi nuomonės, kad kitos nei anglų kalbos žinios tikrai palengvins gerai apmokamo darbo paiešką. Tuo pačiu metu tik 3% iš mūsų mokosi kitų kalbų nei pirmiau minėta. Taigi, kodėl mes nemokame kitų kalbų nei anglų? Ar geresnio darbo perspektyva nėra pakankamas motyvatorius? Apie kokius dar užsienio kalbų mokymosi pranašumus galime paminėti?

Privalumai mokantis užsienio kalbų

mokytis užsienio kalbųUžsienio kalbų mokymosi nauda yra ne tik geresnio darbo perspektyvos. Taip pat yra ir kitų privalumų, kurie tikrai turėtų paskatinti mus mokytis kalbų. Ką tiksliai turime omenyje?

Visų pirma, išmokdami naują kalbą, smegenys daug stimuliuojasi. Smegenims, kaip ir bet kuriems organams, reikia stimulo, kad galėtų sportuoti, kad galėtų efektyviai funkcionuoti ir vystytis. Net valanda intensyvių studijų per dieną gali aiškiai pagerinti intelektą. Ar tai skamba patraukliai? Antra, kalbos mokymasis yra pratimas pačiai mūsų atminčiai gerinti. Judant toliau, mokymosi proceso metu išsiskiria endorfinai arba laimės hormonai. Bet tai dar ne viskas.

Amerikos mokslininkų tyrimai parodė, kad dvikalbiams žmonėms yra daug lengviau priimti gerus sprendimus. Paskutinė užsienio kalbų mokymosi nauda yra gebėjimo susikaupti tobulinimas. Visi aukščiau paminėti privalumai, susiję su kalbos mokymusi, aiškiai rodo, kad tokiu būdu mes atliekame didelę paslaugą savo smegenims ir sau. Todėl kalbų kursai ir net individualus mokymasis ne tik prisidės prie geresnio darbo paieškos, bet ir prie savęs tobulinimo. Į tai visada yra pelninga investuoti.

Kokių užsienio kalbų verta mokytis?

AnglųKadangi jau žinome, kad užsienio kalbos mokymasis gali atnešti daug naudos, taip pat verta pagalvoti, kurias kalbas verta mokytis. Mes juk nenorėtume, kad naujai įgytas įgūdis pasirodytų visiškai nenaudingas. Taigi, kokiomis kalbomis verta paįvairinti savo CV?

Sunku ginčytis, kad anglų kalba yra viena populiariausių kalbų pasaulyje. Didžiausias dėmesys skiriamas šios užsienio kalbos mokymuisi. Neabejotina, kad turėtume mokėti anglų kalbą. Kita užsienio kalba, į kurią verta atsižvelgti, yra vokiečių. Pagal populiarumą jis užima antrą vietą Europoje ir trečią vietą pasaulyje. Daugelis vokiškai kalbančių įmonių yra įsikūrusios Lenkijoje, todėl išmokti šią kalbą gali pasirodyti tikrai geras žingsnis.

Kita kalba, kuri gali praversti, yra ispanų. Ypač jei dirbame ar planuojame dirbti prekyboje. Šios kalbos žinios ateityje tikrai gali duoti vaisių. Kinai ir rusai taip pat tampa vis populiaresni. Išmokti pastarąjį yra geras žingsnis dėl to, kad esame tiesiogiai gretimi su Rusija. Tačiau tai nėra vienintelė priežastis kalbos naudai. Rusija įgauna vis didesnę svarbą ir puikiai mokėdami šią kalbą, mes įgyjame galimybę ne tik dirbti, bet ir užmegzti vertingus ryšius.

Kiek kainuoja kalbos kursai?

Kitas klausimas, kurį verta paminėti, yra išlaidos, susijusios su užsienio kalbų mokymusi. Šiuo metu galime pabandyti išmokti kalbos patys, tačiau tai tikrai ilgesnis procesas nei dalyvavimas tam skirtose klasėse. Dėl paprastos priežasties – dėl to mes turime galimybę kalbėtis ta kalba, kurią norėtume išmokti.

Kalbos kursų kaina skiriasi. Jie priklauso ir nuo kalbos, ir nuo miesto, kuriame norėtume ją išmokti. Svarbus ir pasirinktas mokymosi metodas bei grupė, kurioje dalyvausime užsiėmimuose. Kol kas brangiausias variantas yra individualūs kalbos kursai, jie gali kainuoti iki maždaug 5 000 PLN. Pigiausias variantas yra mokymasis grupėse, tai kainuoja apie 2 000 zlotų.

Jei ilgai galvojome apie dalyvavimą kalbos kursuose ir ką tik susidūrėme su puikia paaukštinimu, tai tikrai verta pasinaudoti. Net ir tokioje situacijoje, kai mūsų sąskaita šiuo metu tuščia. Tada tikrai verta kreiptis dėl trumpalaikės paskolos internetu, pavyzdžiui, pozyczkaplus.pl. Tada galėsime įgyvendinti šią svajonę, be to, už mažesnę kainą. Priešingu atveju galime norėti, kad praleidome šią galimybę.

Parašykite komentarą