Aštuonios „Isa“ taupymo strategijos jūsų bankui padidinti – kuri? žinios

Liko vos kelios savaitės, kad galėtumėte panaudoti tai, kas liko iš jūsų 20 000 svarų vertės „Isa“ išmokos 2020–21 mokestiniams metams, prieš tai prasidedant 2021 m. Balandžio 6 d.

Nors jūsų „Isa“ pašalpa bus atnaujinta iš naujo – 20 000 svarų, prarasite viską, ko neišnaudojote prieš metus.

Jei dar nesate taupę „Isa“, gali būti sunku žinoti, ką daryti su savo grynaisiais pinigais. Investicijos gali atrodyti per daug rizikingos, o grynųjų pinigų taupymo normos ir toliau mažėja.

Čia, kuri? atskleidžia aštuonis patarimus, kaip panaudoti visas „Isa“ pašalpas, kad jos galėtų išnaudoti visas galimybes ir kaip padidinti savo taupomąjį indą.

1. Pasirinkite lengvą prieigą, kad sutaupytumėte kritiniais atvejais

Jei neturite brangių skolų, tokių kaip paskolos iki atlyginimo ar brangios kreditinės kortelės, atsarginiai pinigai turėtų būti panaudoti bet kokiems atsarginiams pinigams.

Turėtumėte stengtis sutaupyti pakankamai avarinių situacijų, kad padengtumėte bent tris mėnesius būtinų išlaidų – tai apima jūsų nuomos ar hipotekos mokėjimus, sąskaitas ir maisto išlaidas.

Šie pinigai turėtų būti saugomi sąskaitoje, iš kurios galite išsigryninti kada panorėję, todėl idealiausia būtų pasinaudoti grynaisiais pinigais Isa. Tačiau jei sumokėsite į grynuosius pinigus „Isa“ už savo sutaupytas lėšas, per tuos pačius mokestinius metus negalėsite sumokėti į jokius kitus grynuosius pinigus.

Kuris?  Pinigų tinklalaidė

2. Užtikrinkite didesnę palūkanų normos obligacijomis

Jei jau turite skubios pagalbos sąskaitą ir dar nesate sumokėję į grynuosius pinigus „Isa“ 2020–21 m., Galite apsvarstyti galimybę užfiksuoti šiek tiek grynųjų į fiksuoto dydžio sąskaitą, kad užtikrintumėte didesnę palūkanų normą.

Fiksuotų palūkanų sandoriai gali trukti nuo vienerių iki penkerių metų ir paprastai siūlo didelius tarifus nei tiesioginės prieigos sąskaitos. Pavyzdžiui, aukščiausia penkerių metų fiksuotų palūkanų grynųjų pinigų norma Isa yra 1,15% AER, o didžiausia greito prisijungimo sandorio norma yra 0,5%.

Nors palūkanų normos jau kurį laiką krinta ir tikimasi, kad jos tam tikru metu vėl padidės, dabartinė tendencija rodo, kad jos vis tiek galėtų mažėti. Pavyzdžiui, vienerių metų fiksuoto dydžio grynųjų pinigų Isa vidutinė norma vien per pastarąjį mėnesį sumažėjo 0,04%, nuo 0,42% vasario mėn. Iki 0,38% kovo mėn., Rodo „Moneyfacts“ duomenys.

Jei dabar užsiregistruosite fiksuoto tarifo sąskaitoje, apsisaugosite nuo bet kokių kitų palūkanų kritimo per ateinančius mėnesius.

3. Patikrinkite, ar turite teisę naudotis išskirtinėmis „Isa“ sąskaitomis

Priklausomai nuo jūsų banko ar taupymo paslaugų teikėjo, galbūt galėsite pasiekti sąskaitas su geresniais tarifais, kurie rezervuoti tik esamiems nariams.

Pavyzdžiui, „Nationwide“ neseniai išleido naują grynųjų pinigų „Isa“, skirtą tik esamiems nariams, už geriausią rinkos kainą ir 50 svarų sterlingų, jei pervedate daugiau nei 10 000 svarų į naują sąskaitą.

18 mėnesių fiksuota palūkanų norma „Isa“ moka 0,75% AER, o pretenduoti gauti asmenys 2021 m. Kovo 16 d. Turėjo būti šalies mastu – ty turėti visos šalies einamąją sąskaitą, taupomąją sąskaitą ar hipoteką.

4. Paįvairinkite atsargomis ir dalinkitės Isa

Akcijos ir akcijos „Isas“ siūlo dar vieną jūsų „Isa“ išmokos panaudojimą.

Galite sumokėti į atsargas ir akcijas „Isa“ tais pačiais mokestiniais metais, kaip ir mokėdami į grynuosius „Isa“, o „Isa“ pašalpos naudojimas dviejų sąskaitų derinyje gali būti geras būdas padidinti savo grąžą.

Kalbant apie jūsų investicijas, patartina įsitikinti, kad jūsų portfelis yra kuo įvairesnis, ir patikrinti, ar jis atitinka jums patogų rizikos lygį.

Turėtumėte siekti, kad turėtumėte įvairius turtus, esančius skirtinguose regionuose, idealiu atveju pas skirtingus fondų valdytojus.

5. Pabandykite lašinti grynuosius pinigus į atsargas ir dalintis Isa

Investavimas mažai ir dažnai reiškia, kad galite lengviau pašalinti bet kokius rinkos svyravimus; jūs reguliariai perkate turtą skirtingomis kainomis, o ne perkate tik už vieną kainą su vienkartine investicija.

Reguliarus mokėjimo planas taip pat yra gera idėja, kai reikia išsiaiškinti, kaip panaudoti savo „Isa“ išmoką 2021–22. Tai prilygsta 1 666,66 svarui per mėnesį, arba galite atlikti mažesnius įprastus mokėjimus ir papildyti juos vienkartine suma, kai tik galite tai pasigailėti.

Tačiau jei planuojate taupyti tik grynaisiais „Isa“, tuo daugiau galite sumokėti mokestinių metų pradžioje, tuo geriau, nes jūsų pinigai turės daugiau laiko pasinaudoti sudėtinėmis palūkanomis.

6. Išsaugokite pakeitimą, net išleisdami kortelę

Jei stengiatės taupyti ir nemanote, kad turite pakankamai atsarginių pinigų, kad kiekvieną mėnesį būtų galima sutaupyti vienkartines sumas, tada jums gali pasitarnauti puodo kūrimas naudojant naujas „išsaugoti pokyčius“ funkcijas.

Daugelis bankų ir finansų programų siūlo šią paslaugą, kai visos operacijos, kurias atliekate savo kortelėje, suapvalinamos iki artimiausio svaro, o skirtumas atidedamas taupomojoje sąskaitoje arba grynuosiuose „Isa“, arba kai kuriais atvejais „Isa“ akcijose ir akcijose.

Taigi tarkime, kad nusipirkote kavos už 2,50 svaro, programa iš jūsų sąskaitos paims 3 svarus, o papildomus 50 tūkst. Tikėtina, kad nepraleisite šio papildomo 50 p., Tačiau netrukus jis gali ilgainiui susikaupti ir galiausiai sukurti sveikesnį taupymo puodą.

Jei jūsų apvalinimas yra susietas su akcijomis ir akcijomis „Isa“, nedaug ir dažnai į jūsų sąskaitą pridedant grynųjų pinigų taip pat yra dvigubas maitinimas.

7. Apsvarstykite viso gyvenimo Isa už 25% premiją

Vienas iš paprasčiausių būdų gauti deramą premiją už savo santaupas yra viso gyvenimo Isa atidarymas. Kiekvienais mokestiniais metais galite sumokėti iki 4 000 svarų, o tai gauna 25% vyriausybės premiją, bet ne daugiau kaip 1 000 svarų, kuri mokama kas mėnesį.

Taigi, jei visą gyvenimą atidarysite „Isa“ iki 2021 m. Balandžio 6 d., Galėsite sumokėti 4 000 svarų sterlingų, o po balandžio 6 dienos dar 4 000 svarų, o per kelias dienas padidinsite savo santaupas 2 000 svarų sterlingų – ir tai dar nėra prieš palūkanas. arba investicijų augimas.

Galite rinktis grynuosius pinigus ar akcijas ir akcijas, kurių galiojimo laikas yra „Isa“, ir jūs galite sumokėti į vieną iš šių pinigų tais pačiais mokestiniais metais kaip ir kitus pinigus arba „Isas“ akcijas ir akcijas.

Tačiau yra keletas įspėjimų su tokia sąskaita. Pirma, jūs galite atidaryti viso gyvenimo „Isa“ tik tada, jei esate 18–39 metų amžiaus.

Antra, vyriausybės premiją galėsite išsaugoti tik tuo atveju, jei sutaupytus pinigus naudosite pirmuosius namus įsigydami arba sulaukus 60 metų – galite sužinoti daugiau apie baudas, kurios jums gresia už pinigų atsiėmimą už kitą. priežastis.

8. Saugokitės mokesčių ir baudų

Jei neturite tiesioginės prieigos sąskaitos, leidžiančios neribotą pinigų išėmimą, tikėtina, kad už pinigų išėmimą iš „Isas“ reikės sumokėti tam tikrą baudą ar kitą mokestį, į kurį turėtumėte atsižvelgti.

Visų pirma, jei pasirinkote fiksuoto tarifo „Isa“, turėtumėte siekti palaukti, kol pasibaigs terminas, prieš naudodamiesi savo grynaisiais. Jei bandysite išimti pinigus anksčiau, gausite baudą nuo 30 iki 365 dienų palūkanų.

Pervedimai iš akcijų ir akcijų „Isa“ gali reikšti sumokėti išėjimo mokesčius – kiek sumokėsite, priklausys nuo to, ar pasirinksite „specifinį“ pervedimą (investicijų perkėlimas į naują tiekėją) ar „grynųjų pinigų pervedimą“ ( parduoti savo investicijas ir pervesti pajamas naujam teikėjui). Tikėtina, kad už pasitraukimą bus mokami išėjimo mokesčiai.

Galiausiai turėtumėte apsvarstyti viso gyvenimo nutraukimo „Isa“ nuobaudą. Tai imama, jei iš sąskaitos atsiimate dėl kokių nors priežasčių, išskyrus pirmojo būsto pirkimą, kai esate vyresnis nei 60 metų arba jums diagnozuota mirtina liga.

Nuo balandžio 6 d. Ši bauda grįš iki 25 proc., Kuri nuo 2020 m. Kovo 6 d. Buvo laikinai sumažinta iki 20 proc. 25 proc. Tai reiškia, kad taupytojai praranda ne tik 20 proc. Vyriausybės premiją, sumokėtą už savo santaupas, bet ir papildomus 6,25 proc. iš savo pinigų.

Parašykite komentarą