Aukojimas – viskas, ką reikia žinoti apie tai

Nors paaukoti gali atrodyti paprasta, niekas negali būti toliau nuo tiesos. Aukojimas susijęs ne tik su tam tikrais formalumais, bet ir su jo gavimu. Ką turite padaryti, kad netyčia nepatektumėte į bėdą? Mes patariame!

Pačioje pradžioje verta paaiškinti, ką galime laikyti „auka“. Lenkijos įstatymai tai apibrėžia kaip pinigų, kilnojamojo ir nekilnojamojo turto perdavimą kitam asmeniui. Įdomu tai, kad aukojimas taip pat yra teisių, tokių kaip nuosavybės teisės į patalpas, perdavimas. Aukoti turėtume laikydamiesi įstatymų, kurie nustato skirtingus kelius, priklausomai nuo aukos objekto. Tai reiškia, kad turi būti atlikti tam tikri formalumai, o kai kuriais atvejais – ir mokesčiai. Jei ieškote patarimo kitais nuosavybės klausimais, žr. Mūsų straipsnį apie lytinius santykius.

Paaukota – kokius formalumus reikėtų atlikti?

aukos mokestisAtlikti formalumai priklauso nuo aukos dalyko. Jei planuojame dovanoti nekilnojamąjį turtą, dalyvaujant notarui būtina sudaryti dovanojimo sutartį, t. Y. Notarinį dovanojimo aktą. Taip pat svarbu, kad pas notarą dalyvautų abi šalys, kitaip procedūra gali būti užginčyta. Be to, jei turtas turi žemės ir hipotekos registrą, jis turi būti įrašytas į jį. Nekilnojamojo turto dovanojimo atveju – neprivalome apie tai pranešti biurui, nes notaras tai padarys už mus.

Panašiai yra ir dovanojant kilnojamąjį turtą – taip pat turėtume surašyti notaro aktą. Arba bent jau tokia teorija. Tačiau praktiškai mes galime jį paruošti nedalyvaujant notarui. Tačiau tokioje situacijoje turi būti realus, pavyzdžiui, automobilio perdavimas naujam savininkui. Todėl svarbu praktiškai įvykdyti sutarties sąlygas. Tačiau reikia atsiminti, kad jei sutartis sudaroma nedalyvaujant notarui, apie auką turime patys pranešti mokesčių inspekcijai.

Kalbant apie piniginę auką, turime dvi galimybes – padaryti notarinį aktą ar ne. Antroje situacijoje turėtume apie tai pranešti mokesčių inspekcijai, o aukojimas įvyksta pervedus pinigus. Tačiau dažnai pasirodo geresnis sprendimas sudaryti sutartį, nes tokiu būdu išvengsite abejonių. Tai gali pasireikšti, pavyzdžiui, susituokusiose porose – tuomet verta išsiaiškinti, ar aukojimas yra bendro, ar asmeninio turto dalis. Tai gali turėti kitokių pasekmių.

Ar auka yra apmokestinama?

auka is tevuMes galime gauti auką tiek iš artimiausių, tiek iš šeimos narių. Daugelis iš mūsų taip pat žino, kad auka artimajai šeimai nėra apmokestinama. Tačiau tai, kad tam tikromis sąlygomis taip yra, jau nėra taip akivaizdu. Aukojant gali būti visiškai neapmokestinamas paveldėjimo ir aukojimo mokestis 0 mokesčių grupės atveju, kuriai priklauso: sutuoktinis, sūnus, dukra, anūkai, proanūkiai, broliai ir seserys, patėvis ar pamotė. Šioje grupėje visos aukos, neatsižvelgiant į jų vertę, yra neapmokestinamos. Tačiau tam reikia pranešti kompetentingam mokesčių inspekcijos vadovui. Turime tai padaryti per 6 mėnesius nuo aukos gavimo.

O aukos iš gausios šeimos auka? Likusiems giminystės laipsniams buvo apibrėžtos 3 mokesčių grupės. Kiekvienam iš jų priskiriama neapmokestinama suma. Jei aukos suma viršija šią sumą, tuomet reikia sumokėti mokestį. Taip pat turime prisiminti, kad to paties asmens aukos sumos viršija 5 metus. Taigi, jei, pavyzdžiui, jau per pirmąją auką, mes viršysime šią sumą, kitos bus apmokestinamos.

Parašykite komentarą