Gryna kredito istorija – svarbi finansiniam stabilumui

Klaidų pasitaiko visiems, tačiau kai kurios klaidos rimtai veikia būsimą gyvenimą. Laiku neįvykdžiusių kredito įsipareigojimų, gali kilti labai nemalonių pasekmių – tokiems žmonėms ateityje gali tekti gyventi su sugadinta kredito istorija. Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip neapmokėta grynųjų pinigų paskola gali sukelti tokį rezultatą, kokias problemas tai sukelia ir kaip išvalyti savo kredito istoriją, jei jau tapote skolinga!

2-grynaisiais-paskola-1024x683

Kas turi įtakos kredito istorijai?

Kredito istorija formuojama ilgą laiką ir susideda iš įvykdytų ir neįvykdytų įsipareigojimų skolintojams. Be to, informacija keičiamasi ne tik tarp bankų ir nebankinių skolintojų, bet ir tarp paslaugų teikėjų. Taigi kredito istorijoje pateikiama informacija apie įvairiausius įsipareigojimus, tokius kaip:

  • Vartojimo kreditas ir trumpalaikiai įsipareigojimai;
  • Naudotos kreditinės kortelės;
  • Studijų ir studentų paskolos;
  • Automobilių nuoma;
  • Hipotekos paskolos;
  • Įmonių, kurių nariu esate, skolos;
  • Seniai pradelsti sąskaitų apmokėjimai paslaugų teikėjams.

Prieš išduodamas naują grynųjų pinigų paskolą, bet kuris paskolos davėjas peržiūri duomenų bazėse esančią informaciją apie konkretų asmenį, be to, kuo didesnė grynųjų pinigų paskola, tuo daugiau tiriama kredito istorija. Jei norite sužinoti, kokia yra jūsų kredito istorija skolintojo akyse, galite prisijungti prie savo interneto banko svetainėje manakreditvesture.lv ir nemokamai peržiūrėti savo duomenis du kartus per metus. Tai parodys jūsų aktyvius ir istorinius įsipareigojimus, taip pat informaciją apie praeities vėlavimus. Žinoma, jei kada nors pamiršote sumokėti sąskaitą už kelias dienas, ji ten nebus matoma, tačiau ilgesni vėlavimai bus.

Išsamiausią ir tiksliausią informaciją apie Latvijos gyventojų kreditų istoriją galima gauti Latvijos banke svetainėje entrust.bank.lv, tačiau norint prisijungti prie šios sistemos reikės eID kortelės ir jos skaitytuvo.

Kas atsitiks, jei mano kredito istorija bus pažeista?

Kreditų istorijos vėlavimo ir paskolų vengimo pasekmės yra sunkios. Geriausiu atveju skolintojai ir toliau skolins labai nepalankiomis sąlygomis, pavyzdžiui, jei asmens, turinčio gerą kredito istoriją, metinė palūkanų norma būtų 19%, „nešvarios“ kredito istorijos asmeniui būtų tokia pati palūkanų norma. pinigų paskola būtų siūloma 40 proc. per metus. Tai reiškia, kad skolinantis gali tekti permokėti du kartus. Taip pat galite pirkti produktą išsimokėtinai, tačiau, skirtingai nei kiti klientai, jūsų gali paprašyti sumokėti pradinį įnašą. Kita vertus, žmonės, turintys „nešvarią“ kredito istoriją, gali net nežiūrėti į beprocentę lizingą.

Bet blogiausiu atveju paskolos grynaisiais pinigais asmeniui, kurio kredito istorija yra pažeista, paprasčiausiai nebebus. Pašalintojams neįdomu dirbti su žmonėmis, kurie neįrodė, kad gali rimtai žiūrėti į savo įsipareigojimus. Tai ypač pasakytina apie trumpalaikius skolintojus, kuriems nereikia nei užstato, nei laiduotojo. O juk niekas nenori gauti automobilio ar hipotekos paskolos atsisakymo vien todėl, kad neapdairiai prieš keletą metų suvokė negrąžintą greitą paskolą.

Taip pat visada reikia atsiminti, kad už asmens finansinių įsipareigojimų nevykdymą galima kreiptis į teismą. Tuo atveju, jei ieškovas laimės teismą, jam gali tekti sumokėti ne tik skolą, bet ir išlaidas.

Nuotrauka: Pexels.com

Kaip išvalyti kredito istoriją?

Sugadinta kredito istorija nėra visai šešėlis, kuris išliks visą gyvenimą, nes praėjus tam tikram laikotarpiui pavėluotų mokėjimų įrašai yra ištrinami. Latvijoje yra dvi skirtingos galimybės:

  1. Grąžinant visus pradelstus mokėjimus, kredito istorija „išvaloma“ po penkerių metų;
  2. Jei jie neįvykdys savo kredito įsipareigojimų, jie nebebus rodomi skolintojams praėjus 10 metų nuo pirmo pavėluoto mokėjimo.

Taigi, geriausias būdas gauti švarią kredito istoriją yra sumokėti visus įsiskolinimus ir atsakingai vertinti bet kokią sąskaitą penkerius metus. Tokiu būdu praktiškai bet kokia paskola grynaisiais pinigais bus vėl gauta po penkerių metų, tai įrodo jūsų sugebėjimą atsakingai vykdyti finansinius įsipareigojimus. Svarbu nesivelti į kai kurių fiktyvių darbuotojų pažadus sutvarkyti savo kredito istoriją už tam tikrą mokestį, nes šie klausimai yra reguliuojami įstatymų ir labai atidžiai stebimi kredito įstaigų. Skolos grąžinimas ir laikas yra vienintelis sprendimas kelyje į gyvenimą „iš balto puslapio“.

3-piniginė-paskola-1024x683

Vykdykite tai, kad piniginė paskola nepakenktų jūsų kredito istorijai!

Kad nereikėtų jaudintis išvalius kredito istoriją, turite vadovautis keletu atsakingo finansinio raštingumo principų.

Pasiskolinkite tiek, kiek galite grąžinti

Norėdami suprasti, kiek galite saugiai pasiskolinti, turite objektyviai įvertinti savo mėnesines pajamas ir išlaidas, tam tikrą biudžeto dalį paskirstydami nenumatytoms išlaidoms. Pavyzdžiui, jei jūsų atlyginimas yra 800 eurų, visos numatomos mėnesio išlaidos – pragyvenimas, telekomunikacijos, transportas, maistas ir namų apyvokos daiktai – išskaičiuojamos ir bent trečdalis likusios sumos lieka nenumatytoms išlaidoms padengti. Likusi suma bus didžiausia, kurią galite išleisti grąžinant paskolą grynaisiais. Jei manote, kad paskola grynaisiais pinigais yra didesnė už laisvas lėšas, pasirinkite galimybę ją grąžinti palaipsniui, o ne iš karto.

Venkite bendravimo su skolintoju

Jei jau esate tokioje situacijoje, kai grynoji paskola yra didesnė už dabartines jūsų finansines galimybes, nesislėpkite nuo skolintojo. Atviras pokalbis visada bus geresnis nei vengimas bendrauti su tuo, kuo esate skolingas. Gali būti, kad paskolą grynaisiais pinigais galima suskirstyti į mažesnius mokėjimus, o tai nesukels jums tokių didelių problemų. Jei grynaisiais pinigais paskola nėra viena, tačiau turite keletą paskolų, kurios sukelia problemų, jas galima sujungti ir sukurti jums patogesnį grąžinimo grafiką. Bet kuriuo atveju skolintojų atstovai taip pat yra žmonės ir su jais galima rasti sprendimus, kad jie gautų savo pinigus, tačiau klientas nėra įtrauktas į skolininkų sąrašą.

Nesvarbu, kokią paskolos rūšį pasirinksite, visada nepamirškite skolintis atsakingai, vertindami savo galimybes grąžinti paskolą!

Parašykite komentarą