Automobilio pirkimas kuo skiriasi?

Automobilio pirkimas yra ypatingas įvykis beveik visiems. Perkant naują automobilį, jis tampa savininko gyvenimo dalimi – kažkam transporto priemonė reiškia ką nors mažiau, bet kažkam – naujas ir vertingas galimybes. Jei vienas neabejingas, nes automobilis laikomas tik galimybe patekti iš taško A į tašką B, tai kitam jis gali suteikti geresnių darbo galimybių, aplankyti šeimą ar draugus, taip pat keliauti šalia ir toli bei praleisti laiką Laisvalaikis.

Tačiau perkant naują automobilį neišvengiamai reikia mokėti. Ką daryti, jei pačių dabartinių finansų tikrai nepakanka norint nusipirkti transporto priemonę, kurios širdis labiausiai trokšta? Viena iš rūšių yra veiklos nuoma. Kuo ši nuomos rūšis skiriasi nuo finansinės nuomos ir į ką reikėtų atsižvelgti perkant automobilį tokiu būdu? Skaitykite apie tai ir sužinokite vėliau šiame straipsnyje!

Automobilio lizingas – kas tai?

Automobilių lizingas suteikia naujų galimybių – nusipirkti taip patinkantį automobilį, jei nepakanka nuosavų lėšų! Šiais laikais ši paskolų rūšis yra labai populiari būtent dėl ​​to, kad žmonėms dažnai trūksta lėšų automobiliui įsigyti, kurį būtų galima iš karto panaudoti perkant automobilį. Kas apibūdina tokią paskolą?

  1. Automobilių lizingas suteikia galimybę įsigyti ir naują, ir naudotą automobilį nedelsdamas grąžindamas paskolą kredito įstaigai per ilgesnį laikotarpį.
  2. Tokia paskola išduodama įkeitimo pagrindu – o įkeistas objektas yra pats automobilis. Tai nereiškia, kad negalėsite vairuoti automobilio – visai ne! Grąžindamas paskolą nuomininkas gali pats naudotis automobiliu.
  3. Automobilių lizingo atveju automobilis priklauso kredito įstaigai. Kol bus atliktas paskutinis – paskutinis – mokėjimas, automobilis liks nuomotojo nuosavybe.

Tačiau negalima vienareikšmiškai apibūdinti automobilių lizingo teikiamų pranašumų, nes yra dvi lizingo rūšys – lengvųjų automobilių lizingo ir finansinės nuomos. Taigi, kas iš tikrųjų išskiria tokias nuomos rūšis? Skaitykite apačioje!

Veiklos nuoma VS finansinė nuoma

Visų pirma šios nuomos rūšys skiriasi savo pobūdžiu:

  • veiklos nuoma veikia kaip ilgalaikė nuoma. Tai reiškia, kad perkant automobilį pagal nuomos sutartį, reikia sumokėti kas mėnesį. Pasibaigus lizingo terminui, kredito įstaiga nustato lizingo objekto – šiuo atveju automobilio – likutinę vertę, nes sutarties galiojimo metu klientas padengė tik dalį visos automobilio vertės. Pasibaigus šiai sutarčiai, nuomininkas turi galimybę išpirkti automobilį, sumokėdamas likusią vertės kainą, arba palikti automobilį skolintojui;
  • finansinis lizingas yra kitoks. Šiuo atveju, grąžinant lizingo sumą, automobilis, panašiai kaip ir antroji nuoma, taip pat priklauso skolintojams, kurie išduoda naudojimo teisę klientui – nuomininkui. Tačiau yra vienas svarbus skirtumas – sumokėjus paskutinę sutartyje numatytą įmoką, sumokama visa automobilio vertė, o tai reiškia, kad po šio apmokėjimo automobilis perduodamas klientui ir jis gali disponuoti automobiliu pas save savo nuožiūra – parduoti, toliau vairuoti ar atiduoti žmonai.

Kokie yra veiklos nuomos privalumai?

Šio tipo lizingas turi keletą privalumų, pavyzdžiui:

  • galite pasirinkti naują ir naudotą automobilį. Yra ir eksploatacijos nuoma naudotam automobiliui, ir visiškai nauja transporto priemonė. Tai reiškia, kad galite nusipirkti ir pigesnį automobilį;
  • veiklos nuomos įmokos kiekvieną mėnesį bus mažesnės nei finansinės nuomos atveju. Tai galima tiesiogiai paaiškinti lizingo rūšių skirtumais, nes galutinė vertė netaikoma veiklos lizingui, kuris turi būti padengtas, jei norite įsigyti automobilį iš kredito įstaigos pasibaigus sutarčiai;
  • tai galimybė dažniau keisti automobilius. Jei esate žmogus, kuris greitai pavargsta, arba nerimaujate, kad naujas, įsigytas automobilis po kelerių metų nebus pakankamai saugus – nesijaudinkite! Atsižvelgiant į tai, kad pasibaigus sutarčiai automobilis vis dar yra kredito įstaigos žinioje, jo nereikia iškart laikyti.

Kurie skolintojai išleidžia tokias nuomos sutartis? Sužinokite apie tai žemiau – straipsnio pabaigoje!

Kas išduoda tokią nuomą?

Norint išsirinkti tinkamiausią skolintoją, kuris siūlytų veiklos nuomą jūsų naujam automobiliui įsigyti, būtina palyginti pasiūlymus. Viena iš galimybių, žinoma, yra vaikščioti iš visų bankų ir ne bankų skolintojų, kad suprastų, kuriame pasiūlyme yra tokia paslauga, bet kam leisti laiką ten, kur galima sutaupyti? Tam nėra jokios priežasties! Todėl rekomenduojame palyginti pasiūlymus vienoje vietoje – mūsų palyginimo portale. Mes turime operatyvinio lizingo skaičiuoklę, kuri leidžia labai greitai ir lengvai rasti pageidaujamus skolintojus, išsiaiškinti, kur galima paskolinti automobilį.

Operatyvinė išperkamoji nuoma yra patogus ir pelningas būdas įsigyti norimą automobilį, mokant už jį ilgesnį laiką! Nelaukite – pažvelkite į pasiūlymą važiuoti savo svajonių automobiliu labai greitai!

Parašykite komentarą