Pirmasis automobilis su paskola

Pirmasis automobilis be problemų – pagrindiniai patarimai perkant

Išlaikėte vairavimo egzaminą ir jau svajojate apie pirmąją savarankišką kelionę kaip vairuotojas? Galbūt pagaliau sukaupėte ir pinigų, ir patirties ir nebenorite vairuoti nuomojamo ar sutuoktinio automobilio? Abiem atvejais pirmasis automobilio pirkimas yra jaudinanti patirtis, tačiau eidami į automobilio saloną nepasikliaukite emocijomis – pirkdami naują automobilį turite išlaikyti šaltą protą. Pateikiame svarbiausių patarimų, kurie tikrai pravers ieškant pirmosios transporto priemonės, rinkinį – skaitykite ir užkiškite jį už ausies!

Pirmasis žingsnis – nustatyti biudžetą

Asmeninis automobilis ne visada yra brangus malonumas, tačiau automobilio pirkimas neabejotinai padidins jūsų išlaidas. Prieš eidami apžiūrėti įvairių automobilių salone ar automobilių stovėjimo aikštelėje, paskaičiuokite, kiek jums kainuos pirmasis automobilis. Sudėkite išlaidas:

  1. degalus;
  2. aptarnavimo paslaugas;
  3. automobilių stovėjimo aikštelė;
  4. automobilio mokestis;
  5. kredito įmokos, jei reikalinga automobilio paskola .

Gera žinia ta, kad daugumą šių išlaidų galima apskaičiuoti prieš perkant automobilį. Žinoma, tokiu būdu negalėsite pasakyti tikslios išlaidų sumos, tačiau jau turėsite įsivaizdavimą, kiek jūsų naujasis keturratis draugas išleis kiekvieną mėnesį. Išsiaiškinę, kiek galite sau leisti, galite pereiti prie kito svarbaus klausimo – pirkti naują ar naudotą automobilį?

Naujas automobilis ir naudotas automobilis

Jei vis tiek negalite sau leisti įsigyti naujo automobilio, šį skyrių galite drąsiai praleisti. Tačiau jei jūsų pajamos yra pakankamai didelės, kad galėtumėte įsigyti naują automobilį, perskaitykite ekspertų patarimus ir įspėjimus!

Naujas automobilis turi ne vieną privalumą – jis gražus, techniškai nepriekaištingas, modernus – trumpai tariant, naujas. Tačiau ne visada naujas blizgantis automobilis iš firminio salono bus geriausias pasirinkimas pirmajam automobiliui. Gerai pagalvokite, ar tikrai tiks naujas, brangus automobilis:

tobulinti savo vadovavimo įgūdžius. Jei ką tik išlaikėte vairavimo egzaminą, naujai įgytus vairavimo įgūdžius geriau įtvirtinkite naudotu automobiliu. Automobilius perkate ne visam gyvenimui, o po kelerių metų galėsite persėsti į savo svajonių automobilį;

dažnam važinėjimui užmiesčio keliais. Žinoma, kiekvienai kelio rūšiai galite rasti tinkamą automobilį, tačiau džipo pirkimas judėjimui po Latvijos kaimus nėra ekonomiškai pagrįstas pasirinkimas. Jei planuojate automobilį naudoti ne tik kelionėms švariais ir lygiais miesto keliais, verta pagalvoti apie mažai naudoto automobilio įsigijimą.

Kaip mokėsite už naują automobilį? Pasirinkite vieną iš trijų variantų

Yra trys būdai, kaip sumokėti už automobilio pirkimą: sumokėti pardavėjui visą sumą arba kreiptis dėl paskolos automobiliui įsigyti ar automobilio nuomos. Ką rinktis jums? Tai priklauso nuo to, kokį automobilį norite įsigyti:

naudotą ir pigų – galima įsigyti už kelis tūkstančius eurų, kuriuos galima sutaupyti ir nesikreipti dėl paskolos. Reikėtų pažymėti, kad labai pigios mašinos paprastai tarnauja neilgai ir labai dažnai reikalauja brangaus ir dažno remonto;

mažai naudotą, vidutinės kainos segmente – tokiam pirkiniui gali būti naudinga paskola automobiliui arba vartojimo paskola. Paslauga gali pasinaudoti asmenys, gaunantys nuolatines pajamas ir turintys pakankamą mokumą;

naujas – čia klasikinis sprendimas yra automobilio lizingas su pirmąja įmoka, kuris šiandien gali būti išduodamas ir bankuose, ir daugelyje nebankinių kredito įstaigų. Išlaidų požiūriu tai yra brangiausias variantas, todėl jis tinka tik pakankamas pajamas turintiems asmenims.

O ką dar reikėtų apsvarstyti?

Tiek naujų, tiek naudotų mašinų asortimentas yra labai didelis, tačiau ne kiekviena mašina tiks kiekvienam vairuotojui. Norėdami išsirinkti tinkamus modelius, taip pat atkreipkite dėmesį į tokius parametrus, pvz:

dydį – tai ypač svarbu jauniems, mažai vairavimo patirties turintiems vairuotojams. Kuo mažesnis pirmas automobilis, tuo lengviau jį bus vairuoti;

Kilmė – privalomas bandymo etapas visiems naudotų automobilių pirkėjams. Rekomenduojame naudotis duomenų bazėmis, kuriose galima sužinoti mašinos istoriją.

Kaip matote, pirmojo automobilio pirkimas neapsiriboja gamintojo ir modelio pasirinkimu. Jei pirkiniui reikia finansinės paramos, pasidomėkite Vivus.lv paskolų pasiūlymu – siūlome vartojimo paskolas , kurias taip pat galima panaudoti automobiliui įsigyti*.

* paslauga teikiama asmenims, gaunantiems nuolatines pajamas ir turintiems pakankamą mokumą

 

Parašykite komentarą