Debeto kortelė | compeuro.lv


Debeto kortelės, kaip ir kreditinės kortelės, yra elektroninės mokėjimo kortelės arba banko mokėjimo kortelės, kurios gali būti naudojamos grynųjų pinigų operacijoms atlikti atsiskaitant už prekes ir paslaugas. Taip pat galima atsiskaityti naudojantis banko kasos terminalais, internetu ar bankomatu, jei reikia išgryninti grynuosius pinigus ar įnešti į banko sąskaitą. Debetinėms kortelėms, skirtingai nei kreditinėms kortelėms, kredito limitas netaikomas. Atsiskaitant debeto kortelėmis, išleidžiamos tik asmeninės asmens banko sąskaitos lėšos, todėl, jei sąskaitoje nėra sąskaitos, mokėti negalima – atsisakoma, nurodant, kad asmens sąskaitoje nepakanka lėšų. Statistika rodo, kad debeto ir kreditinės kortelės yra maždaug vienodo skaičiaus, tačiau debeto kortelės yra labiau paplitusios ir populiaresnės dėl jų santykinai mažesnių metinių ar mėnesinių priežiūros mokesčių. Kita vertus, kredito kortelių metinis priežiūros mokestis yra beveik dešimt kartų didesnis už debeto korteles, nes jų paslaugos yra brangios, tiksliau, jos brangiai kainuoja bankui. Debetinės kortelės taip pat išpopuliarėjo dėl jų prieinamumo – nei asmens kredito istorija, nei kreditingumas nėra įvertinamas prieš jas išduodant, nes debeto kortelės su kreditais, žinoma, nėra susijusios. Mokant debeto kortele, mokėjimas asmens banko sąskaitoje yra rezervuojamas arba siunčiamas tiesiai į banką – tai priklauso nuo asmens atliekamų mokėjimų tipo ir to, kas yra gavėjas. Todėl mokėjimo gavimo greitis priklauso nuo tų pačių veiksnių. Mokant debeto kortele, kortelė yra tam tikras tarpininkas, galintis sulėtinti mokėjimus, todėl dažnai galima greičiau atsiskaityti grynaisiais, nes nėra tarpininko. Daugelis debeto kortelių neveikia užsienyje, nes daugelis šalių įveda savo, individualią debeto kortelių sistemą. Dėl tos pačios priežasties debeto kortelėms labai retai taikoma nuolaidų kortelių funkcija. Tačiau norint išspręsti šias situacijas, buvo priimti reglamentai, kurie taip pat numato bendrą debetinių kortelių, o ne tik kreditinių kortelių, sistemą visame pasaulyje, kad žmonės galėtų be problemų mokėti bet kurioje pasaulio vietoje. Kaip ir bet kuris dalykas ar reiškinys, debetinės kortelės turi savo privalumų ir trūkumų, tačiau panašu, kad bet kokio tipo elektroninės kortelės turi daugiau privalumų nei grynieji pinigai, todėl šiais laikais žmonės vis intensyviau naudojasi kreditinių kortelių teikiamomis galimybėmis.

Parašykite komentarą