Intercyza – kas tai ir ar verta užsirašyti?

Tikriausiai dauguma iš mūsų yra girdėję apie turto atskyrimą. Nors toks sutuoktinių sprendimas nėra pats populiariausias, jis vis tiek kelia didelį susidomėjimą. Kas iš tikrųjų yra lytinis aktas ir ką verta žinoti apie šį dokumentą?

Pagal Lenkijos įstatymus sutuoktiniams po santuokos taikoma vadinamoji įstatymuose numatytos jungtinės nuosavybės teisės. Tai reiškia, kad visas turtas, kuris bus sukauptas po vedybų, yra bendras. Tai apima butą, žemės sklypą, automobilį arba už darbą gautą atlygį – abu gaunamus iš verslo veiklos. Paprastai tariant, viskas, ką gauname ir perkame po vedybų, yra teisiškai įprasta. Tai netaikoma turtui, kurį mes turėjome prieš vestuves.

Kas yra lytinis aktas?

turto atskyrimas po santuokos„Intercyza“ yra notarinis aktas, pakeičiantis įstatymų nustatytų jungtinės nuosavybės teisių taisykles. Šis dokumentas suteikia jums keletą galimybių, kai kalbama apie turto padalijimą, ir mes patys turime nuspręsti, kokią formą pasirinksime. Pirmasis yra bendros nuosavybės ribojimas, o antrasis susijęs su šio bendro turto išplėtimu, įskaitant asmeninį turtą į bendrą turtą. Tačiau dažniausiai susiejimą siejame su pirmąja forma – sutuoktinių turto atskyrimu. Kai yra surašomas toks dokumentas, bendra nuosavybė neatsiranda arba nustoja egzistuoti. Esant tokiai situacijai, vyras ir žmona asmeniškai disponuoja savo turtu.

Privalumai ir trūkumai apriboti nuosavybės bendriją

Lytinio akto rašymas neabejotinai turi savo privalumų. Mes sprendžiame ne tik dėl savo turto – neprivalome su niekuo konsultuotis dėl investavimo sprendimų. Tokiu būdu mes įgyjame finansinę nepriklausomybę. Tai taip pat suteikia tam tikrą saugumo jausmą. Nes tokioje situacijoje mes galime kreiptis, pavyzdžiui, į greitą paskolą internetu, o tuo pačiu grąžinimo pareiga tenka tik mums. Mes taip pat neprisiimame jokios atsakomybės už sutuoktinio prisiimtus įsipareigojimus ir galime apsisaugoti nuo nemalonių vyro ar žmonos sprendimų padarinių. Taip pat verta prisiminti, kad, priešingai nei vyrauja įsitikinimai, lytinis aktas neatmeta palikimo, kai miršta vienas iš sutuoktinių.

Tačiau taip pat reikėtų paminėti, kad toks sprendimas taip pat turi neigiamą poveikį. Tarp jų pirmiausia reikėtų paminėti, kad lytinis aktas turi įtakos mūsų kreditingumui. Užrašę, mes negalime kreiptis dėl hipotekos kartu su sutuoktiniu. Mes taip pat neturime teisės kartu deklaruoti pajamų mokesčio.

Kaip atliekamas tarpininkavimas?

bendrą turtąDažniausiai girdime, kad tarpuvandenys visada daromas prieš vestuves. Tuo tarpu tai gali būti užrašyta ir po vestuvių. Tada dėl to, kad lytinis aktas yra notaro dokumentas, turėtumėte kreiptis į notaro biurą. Neturint notaro, mūsų susitarimai negalios ir nebus privalomi pagal įstatymą. Taip pat svarbu, kad abi šalys – tiek vyras, tiek žmona – turi sutikti su lytiniame akte esančiais įrašais.

Jei prieš vestuves užsirašome prieš vestuvę, mums reikia tik pasiimti asmens tapatybės korteles. Tačiau jei mūsų vizitas vyks po vestuvių, jums taip pat reikės santuokos liudijimo. Taip pat turite atsižvelgti į tai, kad notaras negali laisvai užrašyti lytinių santykių užrašų. Maksimalus notaro mokestis už jo pasirašymą prieš vestuves yra 400 PLN, taip pat mokame mokestį už civilinės teisės sandorius, taigi bendra suma yra apie 550 PLN. Tačiau kai mes nusprendžiame dėl lytinių santykių po santuokos, gali būti, kad jo nurašymas yra brangesnis dalykas – priklausomai nuo bendro turto vertės. Dėl šios priežasties pelningesnis sprendimas tikrai bus jį užrašyti prieš tuokiantis.

Parašykite komentarą