Jaunimas imasi veiksmų – Minesotos moterų spauda

„Ecolution“ pranešimus teikia Aarono „Green Cleaning“ – vietinė darbuotojo valymo paslauga, naudojanti netoksiškus, biologiškai skaidžius produktus.

Soni Shah ir Kathleen Bacigalupi: Mes visi esame liudininkai

“KO NORIME?” Megafonas rankoje, tupėdamas ant laiptelių, aš garsiai šaukiau, kai tūkstančiai balsų griaudėjo: „Klimato teisingumas!“ Jaučiausi įgalinta. Mano balsas buvo girdėtas. Žmonės išklausė mano atsakymą ir į jį atsakė. Jie taip pat brangino mūsų kraštą kartu su jame gyvenančiais augalais, gyvūnais ir žmonėmis. Tai yra be galo daugiau nei baltųjų lokių taupymas, sakiau jiems. Žmonės visame pasaulyje kvėpuoja nuodingomis cheminėmis medžiagomis arba ieško prieglobsčio po katastrofiškų audrų. Labai apmaudu matyti, kad už mano lango sutampa intensyvūs potvyniai, sutampantys su kelių aplinkos sąskaitų atmetimu, – šaukiau aš.

Žygiuodamas 2019 m. Rugsėjo mėn. Su daugiau nei 8000 aplinkosaugos aktyvistų, turėjau garbės vadovauti mūsų giesmėms. Aš patyriau gilų vienybės jausmą ir bendrą prasmingų pokyčių troškimą: ne tik tai, kad mums to reikia, bet ir tai, kad esame pajėgūs pasiekti, kad šie pokyčiai įvyktų. [Yet Americans are] atsilieka. Mes tylime, laikydami klimato krizę tolima problema.

Mes matome žmonių, esančių šalia elektrinių, šiukšlių deginimo įrenginių ir naftos perdirbimo gamyklų, kvėpuojančius užterštą orą ir kenčiančius nuo sveikatos padarinių. Mes matome neveikimą ir kovą įstatymų leidybos organuose ir Kongrese. Perskaitėme naujausius mokslininkų pranešimus apie klimato pokyčių pablogėjimą ir suprantame, kad trūksta laiko.

Nesvarbu, kas mes esame: juoda, balta ar ruda; jie, jis ar ji; turtingas ar vargšas; gyvena mieste ar šalyje; devynerių ar devyniasdešimt devynerių metų, mes visi esame liudininkai.

Zaria Elisha Romero: „Šiukšlių pokalbis“

Zaria Romero (Marge Fynbo nuotrauka)

2017-aisiais atsitiktinai patyriau „YouTube“ vaizdo įrašą pavadinimu „Ketveri metai šiukšlių: vienas indelis“, kuriame Lauren Singer ir jos ketverių metų šiukšliadėžė buvo pristatyta 16 uncijų masono indelyje. Buvau visiškai nustebęs ir pasidomėjau, kaip tai įmanoma. Sužinojau, kad Lauren gyvena „be atliekų“ gyvenimo būdas – filosofija, skatinanti beveik viską pakartotinai naudoti, turint tikslą neišleisti atliekų į sąvartynus.

Žiūrėjau visus jos vaizdo įrašus, kuriuose buvo rodomos be atliekų alternatyvos žmonėms kasdien naudojamiems produktams, kurie sukuria didžiulį kiekį atliekų. Mane įkvėpė. Niekada nesupratau, kaip netvariai gyvename savo gyvenimą ir kaip lengva atlikti keletą pakeitimų, kurie labai sumažina atliekų kiekį.

Aš nusprendžiau pats išbandyti gyvenimą be atliekų. Daugelis žmonių, įskaitant mano šeimą iš pradžių, buvo skeptiški ir man pasakė, kad tai, ką darau, buvo tik lašas kibire. Bet man taip nebuvo. Kiekvienas mano žingsnis suteikė pasitikėjimo savimi.

Kai padariau kažką neįprasto, sulaukiau įdomių žvilgsnių ar klausimų, kodėl, pavyzdžiui, rankas nusausinu daugkartiniu audiniu, o ne popieriniais rankšluosčiais. Pasakysiu žmonėms, kurie paklausė, kad stengiuosi gyventi tvariau ir sumažinti savo atliekas.

Vienas dalykas, kurį sužinojau, yra tai, kad dauguma žmonių nori elgtis teisingai, tačiau dažnai nesuvokia, kaip juos veikia klimato kaita ir kad yra dalykų, kuriuos galime padaryti.

Munira Berhe: atmerkiu akis

Anksčiau niekada nebuvau pagalvojusi apie klimato pokyčius. Tai atrodė didelė užduotis – ką palikti politikams. Aš buvau tik paauglė.

Pirmųjų metų vidurinėje mokykloje vasarą aplankiau savo šeimą Etiopijoje ir Somalyje. Man netapo, kad mano šeima kovojo finansiškai, neturėdama pakankamai pinigų sau nusipirkti maisto ar drabužių. Mano teta skerdė ožkas ir avis ir gamino mums šventinius valgius, skirtus tik ypatingoms progoms. Nepaisant to, kad mano šeima turėjo labai mažai, vis tiek buvau labai dėkinga už visa, ką turėjo.

Praėjus dvejiems metams po mano vizito, Somalį ištiko sausra. Nuo 2017 metų sausra paveikė daugiau nei 2,9 milijono žmonių. Buvo badas, žuvo dauguma gyvulių, įskaitant visus mano šeimos gyvūnus. Nebuvo ko valgyti, tik gerti nešvarų vandenį, pradėjo plisti tokios ligos kaip tymai ir cholera. Mano žmonės mirė.

Negaliu sakyti, kad ši sausra atsirado dėl klimato pokyčių. Bet aš žinau, kad klimato kaita suvaidino įtakingą orų ekstremalumą. Dėl mūsų iškastinio kuro visuomenės bus daugiau sausrų, daugiau potvynių, daugiau uraganų – ne tik kitose pasaulio vietose, bet ir Minesotoje.

Supratau, kad smulkmenos, kurias darau, yra svarbios, pavyzdžiui, kalbu su draugais apie klimato pokyčius. Aš taip pat galiu nuveikti didelius dalykus. 2018 m. Padėjau surengti 100 jaunimo aukščiausiojo lygio susitikimą susitikti su gubernatoriumi ir įstatymų leidėjais, paraginti juos kovoti už klimato teisingumą.

Klimato pokyčiai yra reikšmingi mūsų gyvenime, nesvarbu, ar tai suvokiame, ar ne. Atėjo laikas atverti akis kitų kančioms ir suprasti tikrovės, su kuria susiduriame visi, svorį. Neužtenka užuojautos; taip pat turi būti veiksmas.

Izzy Laderman: Pamiršta

Izzy Laderman (Galeno Razi nuotr.)

Man 16 metų. Aš gyvenu Dulute ir esu neįgalus.

Dėl klimato krizės kyla pavojus mano kartos ateičiai. Mano karta turės susidoroti su dujomis ir tarša, pumpuojama į atmosferą ir sunaikinančia Žemę. Visuotinis atšilimas didina stichinių nelaimių dažnumą ir sunkumą, ir šios nelaimės neproporcingai kenkia neįgaliesiems.

Klimato krizės judėjimas turi būti kryžminis. Pernelyg dažnai neįgalieji paliekami nuošalyje. Tapome tuo, ką vienas rašytojas vadina „tikėtinais nuostoliais“ arba „neįmanoma išvengti nuostolių“, net krizę kovojantys žmonės dažnai mūsų neprisimena. Mes tapome fono personažais judėjime, kuris paliks mus ypač pažeidžiamus.

Pasak „The Guardian“, iki 2050 m. Klimato krizė paliks mažiausiai 200 milijonų žmonių. Iš jų 18 milijonų bus žmonės su negalia. Tikimasi, kad šis skaičius padidės, nes katastrofos neleidžia daugiau žmonių.

Minesota ir ypač mano gimtasis miestas Duluthas jau reklamuojamas kaip aplinkos pabėgėlių centras. Žmonės čia kraustysis, o kai kurie iš šių žmonių turės negalią.

Ar mūsų federalinė vyriausybė, kuri darė tiek mažai, kad sušvelnintų krizę, ketina jiems padėti? Vyriausybei jau trūksta pagalbos, kurią teikia neįgaliems žmonėms. Ji turi pradėti planuoti, kaip ji dabar galėtų geriausiai suteikti pagalbą. Tačiau nereikia pradėti nuo nulio. Vyriausybė gali kreiptis į puikų darbą, kurį jau atliko tokios organizacijos kaip Pasaulio neįgaliųjų institutas.

Uragano „Katrina“ metu moteris nuskendo savo namuose, nes negalėjo išsisukti pabėgti. Į sankryžos judėjimą turi patekti neįgalieji, o vyriausybė turi suteikti pagalbą. Labai dažnai mes esame ignoruojami ar atstumiami.

Mes netylėsime. Netylėsiu.

„Yordanose Solomone“: karo valiuta

„Yordanose Solomone“

Mano senelis Wolde Tensae mirė, kai man buvo 19 metų, tik praėjus penkeriems metams po to, kai sutikau jį. Jis buvo Eritrėjos pilietis iš Kereno regiono. Po metų Eritrėja kariavo – konfliktas prasidėjo kaip nedidelis ginčas dėl sienos.

Karo pasekmės yra daug. Tais metais didelė sausra sukėlė badą, ypač todėl, kad didžioji vyriausybės lėšų dalis buvo išleista ginklams ir kitiems karo įrankiams.

Yra daug dalykų, kuriuos karas atima iš mūsų. Ryšio su žeme ir tiek daug branginamų gyvybių praradimas yra karo valiuta. Aš ne
žinok, ką pasakytų mano senelis, jei jis šiandien būtų gyvas. Nemanau, kad jis sietų klimato krizę su karu. Bet matau, kad karyba yra klimato kaitos simptomas. Net čia, JAV, mūsų kariuomenė yra sakiusi, kad klimato kaita paaštrina konfliktus.

Mano santykiai su gamtos pasauliu visada buvo sandoringi, kol persikėliau į Minesotą, kur gausu vandens ir kitų natūralių būtybių. Nemačiau bado, jokių sanitarinių problemų ir malkų netrūko. Tarp šios gausos aš galėjau pamatyti turimą privilegiją – tokią didelę privilegiją, kad man teko atsakomybė bandyti įkvėpti kitų žmonių giminystę su Žeme.


Šios ištraukos yra iš knygos „Eyewitness: Minnesota Voices on Climate Change“, kurią sukūrė knyga „Climate Generation: A Will Steger Legacy“. Išsami informacija – „ClimateGen.org“. © 2020. Naudojamas leidėjui leidus.

https://zp-pdl.com/online-payday-loans-in-america.php http://www.otc-certified-store.com/analgesics-medicine-europe.html https://www.zp-pdl.com

Parašykite komentarą