Ką reiškia paskolų suvienijimas?

Paskolų suvienijimas yra procesas, kurio metu visi kreditai ir skolos, kuriuos turime iki grąžinimo, yra sugrupuoti į vieną. Šios operacijos dėka kiekvieną mėnesį teks mokėti tik vieną įmoką, užuot mokėjus kelias įmokas, kurių bendra suma yra didesnė nei viena susivienijusios paskolos dalis.

Trumpai tariant, tokiu būdu gauname skolą, kurią lengviau valdyti ne tik todėl, kad turime susidurti su mažesne suma per mėnesį, bet ir todėl, kad jos mokėjimo procesas sutelktas į vieną mokėjimą. Žinoma, turime nepamiršti, kad pasirinkę paskolų suvienijimą turėsime tai padaryti su visomis turimomis skolomis. Neverta grupuoti skolų rinkinio, o kitų – ne.

Mes paaiškinsime, iš ko susideda šis procesas!

Kaip atlikti paskolos susijungimą?

Apskritai paskolų suvienijimą paprastai vykdo tarpininkaujanti įmonė, nors jei paskolos, kurias turime grąžinti, yra toje pačioje finansų įstaigoje, tai gali būti pats bankas, kuris siūlo atlikti šį procesą.

Panašiai, kas atsakingas už susijungimą, reikia iš anksto ištirti kreditoriaus padėtį. Šiame tyrime analizuojama visa kapitalo suma, kurią turime laukdami grąžinimo, mokamos palūkanos ir grąžinimo terminų grafikas, kurį šiuo metu turime. Gana įprasta, kad norint suformuoti naują vienkartinę paskolą, turtas ar turto rinkinys yra būtinas kaip užstatas, kurio bendra vertė yra 20% didesnė už bendrą grąžintinos paskolos sumą.

Pateikus šią garantiją, subjektas, atsakingas už paskolų suvienijimą, pateiks mums savo pasiūlymą dėl naujos įmokos, mokėtinas naujas mėnesines įmokas, amortizacijos grafiką ir naują terminą, su kuriuo susidursime. Jei mes priimsime pasiūlymą, tarpininkaujantis subjektas susisieks su mūsų kreditoriais ir derėsis su jais dėl naujų paskolų, kurias mes turėjome, mokėjimo sąlygų. Kai šios derybos bus įvykdytos, mes pradėsime panaikinti visas anksčiau turėtas skolas ir sudaryti naują vienkartinę paskolą.

Paskolų suvienijimo pranašumai

Kaip jau minėjome įrašo pradžioje, vienas pagrindinių paskolų suvienijimo pranašumų yra tas, kad nuo kelių skolų turime tik vieną. Pirmuoju atveju mums teko susidurti su per dideliu mokesčiu, kad galėtume mokėti, tuo tarpu, suvieniję paskolas, susidursime su vienu, mažesniu ir lengviau valdomu mokesčiu.

Todėl pagrindinis pranašumas yra palengvėjimas, kurį patiriame vykdydami savo finansinius įsipareigojimus, pritaikydami juos pagal tvarkaraštį ir sąlygas, kurias mums daug lengviau prisiimti.

Tačiau ši galimybė jokiu būdu nėra be trūkumų ir rizikos. Pažiūrėkime keletą!

Kreditų suvienijimo trūkumai

Mūsų skolų surinkimas į vieną reiškia daugybę išlaidų, į kurias reikėtų atsižvelgti.

Taigi, kadangi susijungimas siejamas su ankstyvu visų mūsų paskolų anuliavimu, dažniausiai pasitaikys tai, kad turime sumokėti įprastus išankstinio atšaukimo mokesčius, kuriuos paprastai turi šios rūšies finansiniai produktai.

Kita vertus, norėdami suvienyti skolas, turime įforminti naujos paskolos atidarymą su visomis su tuo susijusiomis išlaidomis. Pavyzdžiui, atidarymo ir studijų išlaidų komisija.

Be to, jei nuspręsite valdyti susijungimą per tarpininkavimo agentūrą, ji ims savo mokesčius, o skolų susijungimo atveju per mūsų pačių banką jie paprastai ima komisinius už susijungimo operaciją.

Visa tai yra išlaidos, susijusios su susijungimo proceso valdymu, tačiau prie jų turime pridėti ir pačios naujos bendros paskolos išlaidas. Akivaizdu, kad jei kreditoriai pagaliau sutiks atidėti visos jiems priklausančios skolos grąžinimo terminą, tai bus didesnių palūkanų kaina.

Nors gali atrodyti, kad taip nėra, nes mėnesinė įmoka yra sumažinta, bendras įmokų skaičius padidėja, taigi pagaliau suma, kurią grąžiname savo kreditoriams, bus didesnė, nei iš pradžių turėjome su jais.

Kita vertus, taip pat turime atsižvelgti į riziką, kad galėsime prarasti turtą ar turtą, kurį įdėjome kaip įkaitą, jei nesilaikysime vienos turimos paskolos grąžinimo grafiko.

Kaip matote, paskolų sujungimas turi savo privalumų ir trūkumų. Prieš pasirinkdami šią parinktį, svarbu atsižvelgti į sąskaitas ir vertes, jei patogu pasirinkti vieną paskolą, ar ne.

Parašykite komentarą