Kam tinka duomenys?

Pasitikėjimas, skirtumai ir didžiausia pasaulyje demokratija

2021 m. Sausio 6 d., Kai respublikonų minia šturmavo JAV Kapitolijaus pastatą, aš apie tai sužinojau anksti, kai patikrinau savo „Twitter“ kanalą. Pripažįstu, kad niekada nebegrįžau į darbą tą popietę; Aš buvau priklijuotas prie „NBC News“ srauto, transliuoto „YouTube“ per savo svetainės televizorių. Mano reakcija buvo „funhouse“ veidrodinė lotyniškos frazės, priskiriamos Juliui Cezariui, versija: sėdėjau, žiūrėjau, nerimavau.

Tiesiog po mėnesio, vasario 5 d., Droviai aš – dar vienas prisipažinimas – gulėjau savo lovoje ir skenavau Niujorko laikas programa prieš atsikėlimą, kaip yra mano praktika. Aš perskyriau nepaprastą nuomonės skyriaus dalį apie dar vieną duomenų pažeidimą, pasakojantį pasakojimus apie 6-ojo siaubą. Šis pažeidimas buvo antras kartas, kai įmonės darbuotojas nutekino kai kuriuos šios bendrovės produktus Laikai: Tūkstančių išmaniųjų telefonų suvestinė geografinės vietos informacija, surinkta ir susumuota iš vietos stebėjimo programinės įrangos, įdėtos į daugybę skirtingų šiuose telefonuose įdiegtų programų, kurios taip nutiko Vašingtone, sausio 6 d.

Kodėl neįvardinta vietos duomenų įmonė turėjo visą šią informaciją? Nes jų reikalas yra surinkti ir kaupti tokio pobūdžio duomenis, o vėliau juos parduoti tam, kas už tai mokės. Dažniausiai mums sakoma, kad idėja yra ta, kad žmonės pirks šiuos vietovės duomenis siekdami žmonėms ką nors parduoti. Kokias istorijas šie apibendrinti vietos duomenys pasakojo apie sausio 6-ąją? Tai rodė kišenėse, piniginėse ir neišvengiamose taktinėse priemonėse esančius išmaniuosius telefonus, žygiavusius nuo tuometinio prezidento ir kitų respublikonų politikų mitingo prie JAV Kapitolijaus, besiblaškantį jo viduje, be kita ko, paverčiantį jį žmogžudystės nusikaltimo vieta, o paskui maišant. ne namo.

Ar šios minios nariai žinojo, kad išmanieji telefonai per 6-osios siaubą ir po jo siuntė maždaug 100 000 vietos skambučių? Iš kur jie galėtų žinoti, kad tokio pobūdžio duomenys apie juos buvo rengiami, kaupiami ir parduodami? Kam buvo naudojami šie duomenys apie juos? Ar mano „iPhone“ programose tai daroma man (ar man)? Jei atvirai, aš nežinau. Koreguoju savo vietos nustatymus, kad galėčiau leisti bendrinti savo geografinės vietovės duomenis tik su programomis, kuriomis pasitikiu arba kurias noriu naudoti, kurios be to neveiks. Aš visą savo mobiliojo ir „Wi-Fi“ ryšį vykdau per kitą programą – virtualų privatų tinklą, sukurtą – man sakoma ir aš pasitikiu – blokuoti visų rūšių stebėjimą ir stebėjimą arba, kitaip tariant, kūrimą. duomenų apie mane, kuriais nepasitikiu, bus panaudoti mano naudai. Ar šie veiksmai neleistų vietos duomenims apie mane patekti į didžiulius suvestinius duomenų produktus, kuriuos sukūrė vietos duomenų įmonės, pvz., Pirmieji klaikūs duomenys nutekėjo Laikai apie 50 mlrd pinga? Kas žino?

(Jei daug žinote apie duomenų rinkimą, išbandykite mūsų KAHOOT! Iššūkį ir prisijunkite prie varžybų, kad laimėtumėte prizą; viktorina turi būti baigta iki 2021 m. Kovo 23 d.)

Tik vienas ledkalnis

Kodėl, mielas skaitytojau, aš tave patraukčiau per šiuos neramius peizažus? Tai yra atkreipti dėmesį, o gal dramatizuoti, kiek nedaugelis iš mūsų žino, kas vyksta su kaupiamais, apibendrintais ir parduodamais duomenimis apie mus ir kieno naudai šie duomenys iš tikrųjų kaupiami. Šis vietovės duomenų pavyzdys yra tik vienas ledkalnis tamsioje ir šaltoje privataus sektoriaus firmų jūroje, kurios kuria, renka ir parduoda duomenis apie mus, kad gautų pelną ir nebūtinai – ar net antraeiliškai – mūsų labui.

Iš „Cracked Labs“, 2017 m., „Įmonių priežiūra kasdieniame gyvenime“.

Nors gausu istorijų apie duomenų kūrimą, kaupimą ir naudojimąsi didelėmis technologijų įmonėmis pagrindinėms tikslinėms reklamos įmonėms, aplink mūsų finansus egzistuoja dar viena didžiulė ir nepaprastai panaši veikla: ką ir kur mes perkame su kreditu, debetu ir Dovanų kuponai; Ar ir kaip mes naudojame bankus; Kaip ir kada mokame sąskaitas; Mes naudojame atlyginimo dienos skolintojus, automobilių paskolas ir kitas paskolų rūšis. Čia vėl randame įmones, kurios specializuojasi duomenų kaupime – perka duomenis apie jus, kuriuos sukuria kreditinių ir debetinių kortelių įmonės, apie jūsų išlaidas, perka duomenis iš bankų apie jūsų veiklą ten ir pan., Ir tada parduoda tai atgal kitoms finansų įmonėms, kad jie gali priimti sprendimus dėl jūsų.

Finansinių duomenų apie žmones kūrimas ir apdorojimas yra svarbi istorijos skaičiavimo tema. Šis „IBM 405“ nuo 1934 metų atliko apskaitos skaičiavimus. https://www.computerhistory.org/collections/catalog/102645478

Bene geriausiai žinomi iš šių finansinių duomenų kaupiklių yra vartojimo kreditų ataskaitų biurai ir bendrovė FICO, turinti per daug pažįstamą „FICO Score“ produktą. Jūsų FICO balas – ir jei esate 18 metų ar vyresnis JAV, yra labai saugus statymas, kad FICO parduoda apie jus – yra parduodamas kaip jūsų kreditingumo matas, rodantis, ar tai tikėtina. grąžinsite skolas su palūkanomis. Praktiškai skaičius, kurį FICO parduoda apie jus, labai padeda nustatyti, ar ir kaip brangiai galite gauti kreditą: palūkanų suma, kurią turite sumokėti už paskolą automobiliui ir, pavyzdžiui, galite ją gauti. Šie duomenys, sukurti apie jus, nėra visiškai jūsų kontroliuojami. Jūs neturite daug ką pasakyti apie tai, kas žiūri į jūsų FICO balą, ar jūsų balas didėja ar mažėja ir kaip jis tiksliai naudojamas. Tiek su rinkodaros duomenų kaupėjais, tiek su finansinių duomenų kaupėjais JAV duomenys apie jus parengti ir parduoti duomenys yra naudojami pirmiausia kitiems. Galų gale neaišku, ar šie duomenys iš tikrųjų veikia jūsų labui.

Programų gausa leidžia išmaniųjų telefonų vartotojams patikrinti savo FICO balus. Iš https://www.quoteinspector.com/images/credit/bad-credit-mobile-application/

Iš tiesų, FICO balas keičiasi į tam tikrą pelno siekiančią „socialinio kredito“ schemą – pereinama nuo priemonės, kuri turėtų atspindėti jūsų kreditingumą, į jūsų socialinio vertingumo matą, kiek esate patikimas. Šiandien įprasta, kad jūsų FICO balas bus naudojamas priimant sprendimus dėl jūsų. Yra keletas valstijos įstatymų, kuriais siekiama apriboti praktiką, tačiau išimtys yra plačios, o spragos yra spragos. Kinija plėtojo savo „socialinių kreditų sistemą“, todėl buvo skiriama labai daug dėmesio valstybinėms duomenų kaupimo pastangoms rinkti įvairiausius duomenis, sukurtus apie jos piliečius, ir taip paskirti skaitinį balą, kuris neva atspindėtų jų piliečius. bendras socialinis vertingumas. Socialinio kredito balas Kinijoje naudojamas įvairiems tikslams, įskaitant sprendimus dėl užimtumo. Skamba pažįstamai?

Antraštė: programos išmaniojo telefono ekrano kopija, skirta patikrinti jūsų socialinio kredito balą Kinijoje. Iš http://ub.triviumchina.com/2019/10/long-read-the-apps-of-chinas-social-credit-system/

Keturi požiūriai

Visame pasaulyje yra keturi skirtingi būdai, kaip atsakyti į klausimą „Kam naudojami duomenys apie žmones?“ Šie požiūriai buvo gražiai ir glaustai aprašyti 2018 m „Washington Post“ Niujorko universiteto duomenų mokslininko Vasanto Dharo straipsnis.

Jungtinės Valstijos

Pirmasis požiūris į duomenų kūrimą ir naudojimą yra „JAV požiūris“, kuris „pabrėžia pinigų uždirbimą“. Tai modelis, kuriuo šiandien gyvenate jūs, skaitytojai JAV. Yra nedaug įstatymų, reglamentų ar apribojimų, leidžiančių privačioms įmonėms kurti duomenis apie jus ir pirkti bei parduoti tuos duomenis siekiant jų pelno. Antrasis modelis yra „europinis požiūris“, kuriame pabrėžiami įstatymai ir kiti teisės aktai, skirti sušvelninti žalą asmenims, taikant pelno siekiančių duomenų kūrimo, kaupimo ir pardavimo sistemą. Mano manymu, tai yra JAV modelis, kuriame nustatyti žalos mažinimo įstatymai. Šiais įstatymais siekiama apsaugoti asmenis nuo duomenų, kad jie yra „netinkamai naudojami, pamesti ar pavogti“.

Kalifornijoje

Galimas JAV požiūrio į Europos požiūrį raidos žingsnis yra Kalifornijos valstijos įstatymas, priimtas 2018 m.: Kalifornijos vartotojų privatumo įstatymas (CCPA). CCPA siekia suteikti Kalifornijos gyventojams tam tikrą galimybę kontroliuoti apie juos sukurtus duomenis. Negalite kontroliuoti duomenų apie save, kurių nežinote, todėl CCPA suteikia gyventojams teisę žinoti, ką duomenų firmos sukuria apie jus, kaip jie jomis naudojasi ir ar dalijasi ar parduoda. Išskyrus išimtis, CCPA taip pat suteikia gyventojams teisę reikalauti ištrinti įmonių apie juos sukurtus duomenis. Be to, CCPA suteikia gyventojams teisę užkirsti kelią bendrovei parduoti duomenis apie juos ir nediskriminuoti – iš esmės neatsisakyti – už tai, kad naudojasi bet kuria iš šių naujų kontrolės teisių.

Jei CCPA veiks kaip numatyta, tai turėtų būti svarbus žingsnis link žalos mažinimo taikant JAV požiūrį, žymiai priartinant jį prie Europos modelio. Duomenys apie jus vis tiek bus sukurti taip, kad būtų naudingi kitiems, tačiau bent jau iš esmės turėsite tam tikrus valdiklius, kad duomenys apie jus neveiktų prieš jus. Niekas iš CCPA struktūros iš esmės nepakeičia modelio siekiant užtikrinti, kad duomenys apie jus būtų pritaikyti jūsų interesams.

Kinija

Trečiasis Dharo aprašytas modelis yra „kinų požiūris“, kuris „pabrėžia duomenų ir žmonių kontrolę“. Modelis iš esmės sutelkia valstybę, kur griežtai vykdomos taisyklės ir įstatymai užtikrina, kad bet kurios organizacijos sukurti duomenys apie žmones būtų visiškai prieinami valstybei ir būtų visiškai kontroliuojami valstybės. Pagal šį požiūrį akivaizdu, kad duomenys apie žmones yra naudojami valstybės interesams. Nesvarbu, ar duomenų naudojimas valstybei taip pat tarnauja konkretaus asmens interesams, yra nepakankamai sudėtinga. Atsakymas greičiausiai yra dalinis ir kintantis. Tai priklauso nuo to, kas jūs esate, ką bandote padaryti ir kokį gyvenimo aspektą svarstote.

Indija

Indijoje – didžiausioje pasaulio demokratijoje – formuojasi išradingas ir jaudinantis požiūris, vyksta naujas įspūdingas eksperimentas. Kaip sako Dharas, „Indija kritines skaitmenines platformas laiko viešosiomis gėrybėmis“. Pasitelkusi naujus įstatymus, Indijos vyriausybė kuria naujo tipo apie žmones sukurtų duomenų rinkos struktūrą, aiškiai nukreiptą į „duomenų įgalinimą“. Šiame straipsnyje vartojamomis sąvokomis siekiama sukurti skaičiavimu pagrįstą modelį, kuris užtikrintų, kad duomenys apie žmones pirmiausia būtų skirti žmonėms. Iš pradžių rinkos planas bus sutelktas į finansus, bandant pateikti finansinę informaciją apie asmenį, kuris jį aptarnauja, ir jį kontroliuoti.

Iš „Duomenų įgalinimas ir duomenų apsaugos architektūra: projektas diskusijoms“, 2020 m. Rugpjūčio mėn.

Šio naujojo modelio centre yra naujos rūšies organizacija „Sąskaitų agregatorius“. Agregatoriai yra reguliuojami, finansinių duomenų tarpininkai, apsiribojantys verslu, kad duomenys apie asmenis taptų naudingi asmenims. Agregatoriai veiks kaip „sutikimo valdytojai“, veikdami …

Parašykite komentarą