Kas yra automobilių finansai? | Asmeninių finansų patarimai

Automobilių finansavimas yra platus terminas, apimantis iš esmės kiekvieną automobilio pirkimo būdą. Paprastai, kai žmonės sako nusipirkę automobilį „iš finansinių lėšų“, tai reiškia, kad jie pirko per automobilių prekybos įmonės paskolos teikėją.

Kadangi automobiliai brangūs, nėra realu tikėtis, kad žmonės automobilį pirks iškart. Vidutinė naujo automobilio kaina JK yra šiek tiek mažesnė nei 29 000 svarų! Žinoma, ne visi perka visiškai naują automobilį ir dažnai jo nerekomenduojama naudoti dėl naujo automobilio nuvertėjimo.

Nepriklausomai nuo to, ar perkate naują automobilį, ar tiesiog ieškote kažko, kas pakeistų seną varpą, yra keli automobilio finansavimo būdai.

Greita apžvalga apie automobilių finansavimo galimybes

  • Asmeninis sutarties pirkimas (PCP): lizingo rūšis, kai jūs mokate kas mėnesį ir grąžinate automobilį pasibaigus sutarčiai.
  • Pirkimas išsimokėtinai (HP): lizingo rūšis, kai jūs mokate kas mėnesį ir jums priklauso automobilis pasibaigus sutarčiai.
  • Asmeninė banko paskola: asmeninę banko paskolą galite naudoti dėl bet kokios priežasties, ir tai yra populiarus būdas pirkti automobilį iš karto.
  • Kredito kortelė: kaip ir įprastas pirkinys, už automobilį galite atsiskaityti kreditine kortele, jei turite pakankamai didelį kredito limitą.

Yra daugybė kitų būdų nusipirkti automobilį, tačiau minėti keturi dažniausiai būna dažniausiai. Pigiausias būdas nusipirkti automobilį yra jo kaupimas – net jei nepavyksta sutaupyti visos transporto priemonės kainos, sutaupius didelį indėlį sumažinama skolinama suma, taigi ir grąžintinų palūkanų suma.

0% kreditinė kortelė taip pat yra pigus būdas nusipirkti automobilį: kadangi palūkanų norma yra 0%, jums nebus kaupiamos palūkanos už skolinamą sumą, tačiau svarbu išlaikyti bent jau minimalius mokėjimus ir įsitikinti. žinote, kada baigsis jūsų kreditinės kortelės galiojimo laikas arba pasibaigs 0% palūkanų normos laikotarpis. Palūkanos imamos už visą jūsų skolinimąsi, todėl naudojimasis kredito kortele su didelėmis palūkanomis gali tapti gana brangus. Kaip ir kiekvienam atnaujinamam kreditiniam produktui, rekomenduojama kuo greičiau sumokėti likutį, kai tik galite tai padaryti.

PCP ir HP yra finansavimo galimybės, kurias dažnai pratęsia pati automobilių prekybos atstovybė (tiksliau, paskolos teikėjas, su kuriuo jie dirba). Jei ketinate reguliariai keisti savo automobilį, PCP gali būti tinkamas pasirinkimas, nes grąžinate automobilį maždaug po 3–5 metų, tačiau jūs niekada neturite automobilio, todėl jis niekada negali tapti finansiniu turtu. Asmeninio sutarties pirkimo naudojimas automobiliui yra šiek tiek panašus į namo nuomą.

Kita vertus, pirkimo išsimokėtinai sutartis reiškia, kad jums pasibaigus sutarčiai priklausys automobilis, o kai kuriems žmonėms mėnesinės įmokos yra prieinamas būdas valdyti savo pinigus. Kai kurios atstovybės gali pasiūlyti 0% balandžio pirkimo planus, kad paskatintų pirkėjus, todėl tai gali būti ir pigus būdas finansuoti automobilį, ypač jei nesijaudinate, kokio tipo automobilį perkate. Be to, jūs galite gauti papildomų išmokų, tokių kaip nemokamas aptarnavimas ir MOT per visą sutarties galiojimo laiką, o tuo tarpu sutaupysite nemažai pinigų.

Taip pat atsižvelgdami į automobilio kainą, turite atsižvelgti į draudimo ir kelių mokesčio išlaidas. Naujesni automobiliai paprastai turi pigesnį kelių mokestį, nes jie išmeta mažiau teršalų, be to, daugeliui elektrinių ir hibridinių transporto priemonių yra taikomas nemokamas kelių mokestis, todėl galbūt verta į tai atsižvelgti. Jūsų draudimas priklausys nuo automobilio, jo naudojimo, jūsų ir vairavimo istorijos, tačiau visada turėtumėte apsipirkti, kad rastumėte pigiausią kainą.

Vis dėlto nusprendėte finansuoti naujo automobilio pirkimą, įsitikinkite, kad galite sau leisti grąžinti pinigus ir turite realų planą grąžinti pasiskolintas sumas. Automobiliai kartais areštuojami kaip turtas, jei nepavyksta grąžinti sutarto kredito. PCP susitarimas reiškia, kad automobilio finansininkas gali atsiimti automobilį, jei neatsiliksite nuo grąžinimo, todėl svarbu, kad imtumėte tik kreditą, kurį galite sau leisti grąžinti, arba galbūt ieškote pigesnės alternatyvos.

Jei automobilis yra būtinas turtas – galbūt jums jo reikia norint nuvykti į darbą ar nuvesti vaikus į mokyklą, tada pažiūrėkite, ar galite pakoreguoti savo mėnesio biudžetą, kad sutalpintumėte su grąžinimais, ar atidėti šiek tiek pinigų naujam.

Parašykite komentarą