Kas yra „Fintech“ įmonės?

„Creditea“ visada save apibūdinome kaip „Fintech“ kompaniją, tačiau šis terminas, kuris vis dažniau pasitaiko žiniasklaidoje, daugeliui iš jūsų gali būti nežinomas. Todėl šiandien norime pasinaudoti proga šiek tiek daugiau papasakoti apie „Fintech“ sektorių ir apie mūsų įmonę. Pirmyn!

Pirmas dalykas, kurį reikia aišku, yra tai, kad „Fintech“ įmonė yra novatoriška finansų įmonė, kuri naudojasi technologijomis kurdama lankstesnes paslaugas, pritaikytas jūsų poreikiams. Taigi pastaraisiais metais atsirado daug tokio tipo kompanijų, siūlančių skirtingas paslaugas, atsižvelgiant į jūsų poreikius.

Taigi „Fintech“ įmonės pertvarko finansų pramonę, nes savo technologijų dėka jos skatina inovacijas ekonomikos klausimais. Tokiu būdu „Fintech“ įmonės demokratizuoja prieigą prie finansavimo paslaugų, palengvina asmeninių finansų valdymą, teikia patarimus, padeda kurti vertę naudodamosi „Big Data“ arba siūlo draudimo paslaugas.

Kaip matote, „Fintech“ ekosistema yra didžiulė, o jos įtaka auga kiekvieną dieną, todėl verslo naujovių dėka finansų sektorius tampa daug prieinamesnis ir artimesnis. „Creditea“ atveju mūsų technologijos dėka mes galime ne tik suteikti paskolą per kelias akimirkas, bet ir įvertinti jūsų situaciją, kad pasiūlytume jums labiausiai tinkantį produktą. Visa ši technologija, esanti už mūsų kasdienybės, yra tai, kas leidžia mums tai padaryti atsakingas skolinimas, tai yra etiški, skaidrūs ir lankstūs kreditai.

Dabar, pamatę, kas yra „Fintech“ įmonė, pamatysime, kokių „Fintech“ tipų galime rasti savo šalyje.

„Fintech“ įmonių tipai Ispanijoje

Ispanijoje „Fintech“ sektorius labai sparčiai augo, nes po ankstesnės ekonomikos krizės visa visuomenė primygtinai reikalavo pokyčių finansų pramonėje. Taigi, dėka tokių įmonių ir asociacijų kaip AEFI (Ispanijos „Fintech“ ir „Insurtech“ asociacija) darbo, mūsų šalis yra technologinių inovacijų etalonas finansų sektoriuje.

Šiuo metu „Fintech“ ekosistema yra suskirstyta į 13 vertikalių, tai yra, 13 tipų skaitmeninių kompanijų, priklausomai nuo jų siūlomos paslaugos, kaip pripažino AEFI:

 • Alternatyvus finansavimas: tai yra „Creditea“ vertikalė, skirta alternatyvių paskolų ir kreditų teikimui bankų subjektams, pavyzdžiui, kredito linijai.
 • „Insurtech“: pasišventę pasiūlyti draudimą savo klientams. „Creditea“ žengėme „Insurtech“ paslaugas pradėdami savo „Ramybės ir atsipalaidavimo“ draudimą.
 • Asmeniniai finansai: Šiame skyriuje pateikiami tiek finansinių produktų palygintojai, tiek visos įmonės, siūlančios paslaugas, kurios padės jums tvarkyti jūsų asmeninius finansus.
 • Sutelktinis lėšų pritraukimas ir minios pritraukimas: subjektai, kurių veikla yra lėšų kaupimas investicijoms į projektus. Sutelktinis finansavimas yra ypač naudingas, kad žmonės galėtų įgyvendinti savo iniciatyvas daugybės mažų investuotojų dėka, kurie pasitiki jų idėjomis.
 • Patarimai ir turto valdymas: pradedant investiciniais tinklais ir baigiant konsultavimo paslaugomis investavimo klausimais, naudojant automatizuotas valdymo paslaugas ir prekybos platformas.
 • Sandorių ar valiutos keitimo paslaugos: subjektai, skirti išvengti tarpininkavimo banke išlaidų.
 • Mokėjimo priemonės: visos „Fintech“ įmonės, kurios stengiasi įdiegti elektronines mokėjimo priemones.
 • Finansinė infrastruktūra. Šių bendrovių veikla – tobulinti esamą finansinių paslaugų teikimo technologiją.
 • Kriptovaliutos ir blokų grandinės: Šiai grupei priklauso visos įmonės, kurios siekia reklamuoti kriptovaliutas kaip skaitmeninę mainų ir „blockchain“ technologijos terpę.
 • Internetinis identifikavimas: Įmonės, teikiančios identifikavimo paslaugas žmonėms elektroninėmis priemonėmis. Šios technologijos dėka ji padeda kovoti su sukčiavimu, nes užkerta kelią nusikaltimams dėl tapatybės vagystės.
 • Didieji duomenys: įmonės, kurios sukuria pridėtinę vertę rinkdami duomenis ir atlikdami tolesnę analizę.
 • „Neobanks“: 100% skaitmeniniai bankai, kurie naudojasi išmaniaisiais telefonais ir socialiniais tinklais savo santykiams su klientais užmegzti.
 • Turgavietės ir agregatoriai: įmonės, kurios palaiko pirkėjų ar vartotojų kontaktą, suteikdamos galimybę naudotis įvairiausiomis paslaugomis.

Kas yra smėlio dėžė ir kaip ji veikia „Fintech“ sektorių?

Dabar, kai žinome, kaip veikia „Fintech“ sektorius, atėjo laikas kalbėti apie smėlio dėžę. Per pastarąsias kelias savaites buvo daug kalbėta apie smėlio dėžę. Pažiūrėkime, iš ko jis tiksliai susideda.

Pirmiausia reikia žinoti, kad finansų pramonės naujovės turi pagrindinę kliūtį: reguliavimą. Kaip matote, „Fintech“ kompanijos vystosi labai greitai, o reguliavimo prie tokio greičio pritaikyti neįmanoma. Dėl šios priežasties „Fintech“ sektoriui reikalinga bandymų erdvė, vystymosi aplinka, kad jis galėtų pradėti savo inovacijų projektus. Tai yra smėlio dėžė.

Tiesą sakant, žodis „smėlio dėžė“ reiškia smėlio dėžę, tipinę smėlio dėžę, kurioje mes visi žaidėme vaikystėje ir jautėmės saugūs. Taigi „Fintech“, patekę į smėlio dėžę, galėtų išbandyti savo naujausias naujoves neribodami reguliavimo, tačiau visada prižiūrimi finansų institucijų, kad būtų užtikrinta vartotojų apsauga.

Kodėl Ispanijos „Fintech“ ekosistemai reikalinga smėlio dėžė?

Pirmoji šalis, išleidusi smėlio dėžę, buvo Jungtinė Karalystė, ir tai leido joms vadovauti finansinėms naujovėms Europoje. Dabar su „Brexit“ šalis, geriausiai pasiėmusi estafetę iš Jungtinės Karalystės, yra Ispanija. Kodėl?

 • Puiki mūsų technologinė raida: kaip jau minėjome anksčiau, Ispanija yra šalis, turinti didelį potencialą, nes „Fintech“ sektorių lėmė visuomenės, norinčios pokyčių finansų pramonėje, reikalavimai. Taigi buvo atliktas puikus inovacijų valdymas, kuris, tinkamai panaudotas, mus užima pavydėtiną padėtį.
 • Talentas: vis daugiau ispanų užima maksimalią atsakomybę didžiausiose ekonomikos institucijose. Kitaip tariant, Ispanijos finansų pramonė tampa vis labiau pripažįstama.
 • Mūsų santykiai su Lotynų Amerika: Lotynų Amerikos rinka yra viena perspektyviausių „Fintech“ sektoriui, o Ispanija galėtų būti vartai daugeliui Europos „Fintech“ atstovų nusileisti Lotynų Amerikoje ir skatinti finansines naujoves tose šalyse.

Kaip matote, smėlio dėžės pranašumų būtų daug. Geros naujienos yra tai, kad ši smėlio dėžė yra labai arti realybės, todėl, jei viskas bus gerai, netrukus turėsime šį svarbų reguliavimo proveržį, kuris padės mums vadovauti finansinėms naujovėms Europoje.

Parašykite komentarą