Kas yra SEPA mokėjimo zona? Susijusios šalys, procedūros ir standartai

Ekonominė ir pinigų sąjunga (EPS), sukurta 1992 m., Yra vienas pažangiausių politinės ir, svarbiausia, ekonominės integracijos pavyzdžių pasaulyje. Bendros valiutos – euro įvedimas neabejotinai buvo vienas iš lemiamų etapų siekiant stiprios bendrosios rinkos Europos Sąjungoje. Bet kokias pasekmes tai turėjo piliečiams, įmonėms ir MVĮ? Šiame straipsnyje mes jums viską papasakosime apie SEPA zoną, vieną pagrindinių taškų, išvestų iš visų minėtųjų pažangų.

Euro privalumai

Bendros valiutos privalumai įmonėms, piliečiams ir kitiems ūkio subjektams yra labai įvairūs. Toliau mes pamatysime kai kuriuos iš jų:

 • Didesnis pasirinkimas ir stabilesnės kainos vartotojams.
 • Daugiau saugumo ir galimybių įmonėms ir rinkoms.
 • Stabilumas ir ekonomikos augimas.
 • Labiau integruotos finansų rinkos.
 • Didesnis Europos Sąjungos svoris pasaulio ekonomikoje.

Kas yra SEPA zona?

Tačiau mokėjimų, kurie nėra atliekami grynaisiais, atveju susiskaidžiusi situacija išliko sudėtinga. Norėdami užpildyti šią spragą, 2014 m. Buvo sukurta Viena mokėjimų eurais zona (SEPA pervedimo zona).

SEPA reiškia bendrą mokėjimų eurais erdvę. Todėl tai yra Europos iniciatyva, leidžianti vartotojams, įmonėms ir kitiems ūkio subjektams mokėti eurais, tiek nacionaliniu, tiek tarpvalstybiniu mastu, tomis pačiomis sąlygomis ir taikant bendrą reguliavimą SEPA teritorijoje.

Nauji BIC ir IBAN kodai

Įdiegus bendrą SEPA mokėjimo zoną, pervedimams eurais tarp skirtingų ją sudarančių valstybių taikomos tos pačios teisės ir pareigos.

Siekiant standartizuoti ir supaprastinti sistemą, taip pat buvo įvesta keletas kodų, tokių kaip BIC ir IBAN, kurie standartiniu būdu identifikuoja banką ir sąskaitą visoje SEPA bendruomenėje. Tai, be kitų dalykų, leido:

 • Sutrumpinkite pervedimų tarp Europos Sąjungos šalių laiką.
 • Padidinkite operacijų saugumą.
 • Supaprastinkite mokėjimus, kuriuos dabar galima atlikti automatizuotai ir elektroniniu būdu.
 • Pašalinkite pervedamos sumos limitą.
 • Išplėskite mokėjimo metodus (vienkartinius ar didelius).

Kurios šalys priklauso SEPA zonai?

Šiuo metu jums bus įdomu sužinoti, kas yra SEPA zona, ty kokia geografinė zona ji apima. Šiuo metu yra trisdešimt keturios SEPA šalys: dvidešimt aštuonios Europos Sąjungos valstybės narės, taip pat Islandija, Lichtenšteinas, Monakas, Norvegija, Šveicarija ir San Marinas.

Pervedimai tarp SEPA zonos šalių, pavyzdžiui, tarp Ispanijos ir Italijos, kainuoja tiek pat, kiek ir nacionaliniai sandoriai, ir įsigalioja tą patį laiką. Priešingai, tarptautinė operacija ne tik užima daugiau laiko, bet ir labai tikėtina, kad bankas mums taikys komisinį mokestį kaip tarptautinį pavedimą.

Kas yra SEPA pervedimas ir ko reikia norint jį atlikti?

Taigi, kas yra SEPA banko pavedimas? Ar tai skiriasi nuo pervedimų, kuriuos paprastai atliekame? Ar man reikia papildomų duomenų ar leidimo tai padaryti? Toliau pamatysime pagrindines SEPA pervedimo savybes.

Kas yra SEPA pervedimas?

SEPA pervedimas yra finansinė priemonė, naudojama pervesti pinigus eurais iš SEPA teritorijai priklausančių ūkio subjektų banko sąskaitų.

Kada jis įsigaliojo?

Iniciatyva įsigaliojo 2014 m. Vasario 1 d., Nuo kurios SEPA pervedimus galima atlikti Ispanijoje ir euro zonoje.

Kokias savybes turi šios operacijos?

 • Tai yra banko pavedimai tarp sąskaitų, esančių vienoje iš trisdešimt keturių šalių, sudarančių SEPA zoną.
 • Sąskaitos identifikuojamos pagal IBAN kodą.
 • Jie imasi cDaugiausia viena darbo diena turi būti įskaityta į gavėjo sąskaitą.
 • Operacijos kaina yra visiškai tokia pati kaip ir nacionalinių pervedimų.
 • Perkėlimo koncepcija gali sudaryti ne daugiau kaip 140 simbolių.

Ko reikia norint pervesti SEPA?

Norint atlikti tokio tipo banko operaciją, būtina turėti abiejų sąskaitų – tos, kuri išduoda pavedimą, ir tos, kuri gauna indėlį, IBAN kodą.

Yra du būdai, kaip pasiekti mūsų paskyros IBAN kodą:

 • Klauskite banko asmeniškai arba telefonu.
 • Prisijunkite prie svetainės skilties „asmeninė sritis“ arba programa iš banko.

Kiek laiko trunka SEPA pervedimas? Ar ji keičiasi nacionalinės atžvilgiu?

Kaip matėme ankstesnėse eilutėse, įsigaliojus vieningai mokėjimų eurais zonai (SEPA), nacionalinio SEPA pervedimo eurais ir tarptautinio, nukreipto į Europos erdvei priklausančias šalis, maksimalus terminas yra vienas. verslo diena.

Kas yra darbo dienos?

Piniginių operacijų darbo dienos yra tos, kurias Europos centrinis bankas (ECB) nurodo kaip euro operacijas. Tokiu būdu darbo dienos laikomos kiekvieną dieną, išskyrus šeštadienius, sekmadienius ir kai kurias šventes (gruodžio 25 ir 26 d., Naujieji metai, Didysis penktadienis, Velykų pirmadienis ir gegužės 1 d.).

SEPA perkėlimo formatas

Kalbant apie SEPA pervedimų formatą, jis yra visiškai vienodas abiem operacijoms. Tačiau neturėtumėte dėl to jaudintis, nes elektroninio pervedimo metu jūsų subjekto puslapyje bus nurodyti duomenys, kuriuos turite įvesti, kad laikytumėtės iš anksto nustatyto formato.

Skubus SEPA pervedimas

Kita vertus, jei jums reikia iškart sumokėti, nuo 2018 m. Vasario 14 d. Ispanai gali nedelsdami išsiųsti SEPA pavedimus. Šiuo metu šią galimybę siūlo tik kai kurie Ispanijos bankai, nors yra daugybė jau leidžiančių juos gauti. Šie pervedimai įsigalioja vos per dešimt sekundžių, ir paprastai subjektai taiko nedidelį komisinį mokestį, priklausomai nuo sumos, kurią norite pervesti.

Pabaigai paliksime jums sąrašą pagrindinių taisyklių, reglamentuojančių pervedimus Ispanijoje:

Parašykite komentarą