Komercinė veikla arba komercinė veikla compeuro.lv

Griežta gyvenimo tikrovė ne visada pasireiškia taip: darbas, namai, darbas, namai, darbas, namai. Nepaisant to, kad žmonės praleidžia didelę savo gyvenimo dalį dirbdami tam tikrą darbą, yra ir kitokio gyvenimo būdo. Vieną jų galėtume pavadinti „duok darbą, namus, duok darbą, namus“, kuriai priklauso dalis visuomenės, kurie nėra darbuotojai arba nedirba kažkieno labui, užimantys pareigas sukurtoje įmonėje. kito asmens. Atvirkščiai, jie yra žmonės, kurie patys sukūrė savo ūkius ir verslą. Savo ruožtu kiekvienai įmonei reikalingi darbuotojai, kurie atliks tam tikras funkcijas, būtinas normaliai įmonės veiklai.

Jau kurį laiką tiek įstatymuose, tiek naujausiuose vadovėliuose žodžiai „įmonė“ ir „verslumas“ buvo pakeisti įdomiais žodžiais, pavyzdžiui, „verslas“ ir „komercinė įmonė“, nepaisant to, kad visi jie reiškia tą patį.

Panašu, kad įmonės savininkas ar įmonės vadovas iš tikrųjų neturi prasmės dirbti ir atlikti tam tikrų pareigų bei užduočių, kad galėtų užsidirbti pinigų. Skamba logiškai – turiu įmonę, joje dirba darbuotojai, kurie vykdo visas įmonės funkcijas, tad ką aš ten dar turiu veikti? Deja, darbo turi ir įmonės vadovas. Dažnai verslo lyderio darbas gali būti daug sunkesnis ir sudėtingesnis, nei dauguma mūsų galėtų pagalvoti. Tik tie žmonės, kurie sugeba būti gerais verslininkais ir lyderiais, sugeba išlaikyti savo įmonę ir užsiimti verslu, tenkindami ne tik savo poreikius, bet ir tam tikru mastu visuomenę.

Kas yra verslas savaime?

Komercinė veikla yra ekonominė veikla, turinti komercines teises, įregistruota komerciniame registre ir pelnanti savo vardu, gamindama ir parduodama konkretų produktą ar paslaugą. Komercinę veiklą reglamentuoja Komercinis įstatymas, kuris nustato įvairias komercinės veiklos rūšis ir sąlygas bei reguliuoja visų esamų įmonių veiklą, teises ir norminius aktus.

Šis įstatymas nulems, kaip, kokiu būdu ir kokia ekonominės veiklos atlikėjas (-ai) gali tapti visateise prekybine ir komercine įmone. Už neteisėtą pinigų uždirbimą ir pelną, nuo kurio nemokami mokesčiai ir viršija įstatymų nustatytas pinigų sumas, galima bausti.

Būtent dėl ​​šios priežasties kiekvienas prekybininkas turi įregistruoti savo įmonę komerciniame registre, tačiau norėdama tai padaryti, įmonė turi atitikti tam tikras sąlygas, kurias galima peržiūrėti Latvijos teisės aktuose. Privaloma registruotis verslo ar komerciniame registre būtina, jei:

  • Bendrovės metinė apyvarta yra daugiau nei 284 600 eurų,
  • Be to, įmonėje vienu metu dirba daugiau nei penki darbuotojai.

Yra kelios verslo formos:

Žmogiškesne kalba turime grįžti prie žodžio „kompanija“. Visi šio straipsnio žodžiai, prasidedantys „komerc“, turi tą pačią reikšmę, kurią suprantame žodžiais „įmonė“ ir „verslas“. Kaip jau žinome, šiandien yra įvairių tipų įmonės ar verslo formos. Verslo rūšys priklauso nuo įvairių įmonės savybių, taip pat nuo pačios įmonės steigėjo ar kelių steigėjų sprendimo ir pasirinkimo.

Viena populiariausių verslo formų yra:

  • Individualus prekybininkas – Individualus savininkas paprastai yra vienas asmuo, atidaręs savo verslą ir uždirbantis pelną siūlydamas įvairius produktus ar paslaugas. Individualus prekybininkas neprivalo turėti jokio akcinio kapitalo, sprendimų priėmimas taip pat lieka tik prekybininkui. Iš viso uždirbto pelno individualus savininkas, taip pat kitos komercinės įmonės, turi mokėti pelno mokestį, kuris šiuo metu Latvijoje yra 15 proc. Individualus prekybininkas yra atsakingas už visą savo turtą ir jo atsakomybė nėra ribojama, taip pat reikalingas papildomas lėšas prekybininkas gali gauti kreipdamasis dėl įvairių paskolų ir paskolų grynaisiais.
  • Tikroji bendrija – Tikroji bendrija paprastai susideda iš kelių asmenų įmonės, vykdančios verslo veiklą vienu pavadinimu. Tokio tipo įmonėms nereikia akcinio kapitalo taip, kaip nereikia individualių savininkų, tačiau skiriasi įmonės valdymas ir pajamų generavimas. Pirma, tikrajai bendrijai taikomos sutartinės sąlygos, kurias sudaro visos susijusios šalys. Norint priimti bet kokius sprendimus komercinės įmonės veikloje, reikalingas visų įmonės tarnautojų ar vadovų sutikimas, kuris paprastai įvyksta balsuojant. Komercinės veiklos pelnas paskirstomas proporcingai kapitalo, investuoto į įmonę, daliai, už kurią kiekvienas tada atsako už savo turtą. Tikrosios bendrijos turi teisę prašyti paskolų, taip pat gauti papildomų lėšų, investuodamos dalį viso pelno į pačią įmonę.
  • visuomenė su ribota atsakomybe – UAB arba ribotos atsakomybės bendrovė yra populiariausias įmonės tipas. Tai yra komercinė įmonė, susidedanti iš bendros nominalios įstatinio kapitalo vertės ar jų kapitalo, kuris nustatomas kaip bendrovės įstatinis kapitalas steigiant įmonę. Ribotos atsakomybės bendrovė visada yra uždaryta, o jos akcijos, turtas ir turimas turtas nėra viešas. Įmonė yra juridinis asmuo. Jos valdymas yra daug sudėtingesnis, nei ribotos atsakomybės bendrovei reikia reguliariai susitikti. Jo metu daromi įstatų pakeitimai, keičiamas įstatinis kapitalas, renkama valdyba, tvirtinami įvairūs sprendimai, metinės ataskaitos, sprendžiami pelnas ir jo paskirstymas bei kiti su įmone susiję klausimai. Išrinkta valdyba paprastai renkama trejų metų kadencijai. SIA atsakomybę riboja pačios įmonės pavadinimas. Šio tipo įmonės atsako tik investuotu turtu, o papildomų lėšų galima gauti padidinus įstatinį kapitalą arba investuojant į įmonę naujas lėšas.
  • Korporacija – Akcinė bendrovė paprastai yra viešoji įstaiga. AS yra komercinė įmonė, kurios kapitalą sudaro tik akcijos ir jų bendra vertė. Akcinė bendrovė yra vieša, o akcijos yra finansinės priemonės, kurios taip pat gali būti viešos. Kaip ir ribotos atsakomybės bendrovė, akcinė bendrovė yra juridinis asmuo, turintis visas juridinio asmens teises, pareigas ir apribojimus.

Nepaisant verslo rūšies, kiekviena įmonė ir bet kokia komercinė veikla susiduria su skirtinga rizika, į kurią visada reikia atsižvelgti. Lygiai taip pat reikia numatyti visas galimas rizikas ir visada stengtis jas aktyviai sumažinti. Iniciatyvus – imkitės visų būtinų veiksmų, kad ateityje sumažintumėte rizikos tikimybę. Dažniausia rizika versle yra ta rizika, susijusi su vartotojų skonio ir mados pokyčiais, naujų tendencijų atsiradimu, kurios verčia bendrovę visiškai pakeisti gaminį arba pakelia įmonę tokioje situacijoje, kai verslas turi sustoti, jei įmonė negali prisitaikyti. Tai netgi gali greitai pakeisti prekių ir paslaugų kainas rinkoje, nacionalinė vyriausybė gali nustatyti tam tikrus apribojimus. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad motina yra gamta ir jos sukeltos stichinės nelaimės (skaitykite daugiau).

Verslas yra nelengvas, tačiau sėkmingo verslo atveju tai yra veikla, kuri gali duoti puikių vaisių ne tik pačiai įmonei, bet ir visuomenės labui.

Parašykite komentarą