Vartojimo kreditas – pelninga grynųjų pinigų paskola

Reikėtų pabrėžti, kad metinių palūkanų normų ar MPN palyginimas bankinėms ir ne bankinėms kreditorių paslaugoms nėra pakankamas, nes APR formulė iš pradžių buvo sukurta metinėms banko paslaugų palūkanų normoms apskaičiuoti ir palyginti, tačiau žinoma, kad bankai teikia ilgalaikes palūkanas. paslaugas, kurių terminas yra daugiau nei vieneri, o nebankiniai kreditoriai teikia trumpalaikes paslaugas, kurių terminas yra trumpesnis nei vieneri metai. Realiai ne bankų kreditorių paslaugų metinės palūkanų normos nėra tokios astronomiškai aukštos. Lyginant bankines ir ne bankines paslaugas, reikia nepamiršti šio niuanso, nes faktas yra tas, kad kuo trumpesnis paskolos grąžinimo laikotarpis, tuo mažesnė palūkanų mokėjimui išleidžiama suma – nauda priklauso nuo skolininko mokėjimo drausmės, ty kuo greičiau paskolai grąžinamos visos jos išlaidos. Tačiau vartojimo kredito atveju situacija šiek tiek keičiasi. Nepaisant to, kad ne bankų kreditoriai dažniausiai teikia trumpalaikes paskolas, šiuo atveju nebankinis vartojimo kreditas yra ilgalaikė paslauga, kurios terminas yra keli mėnesiai, kaip ir banko paskolose. Šiame kontekste reikia pabrėžti, kad nebankinė greita paskola nėra tas pats, kas nebankinis vartojimo kreditas – tai rimta paskola, kuriai reikalingos rimtos išankstinės sąlygos ir įvertinimas, norint apskritai gauti šią paskolą. Šie patikrinimai ir taisyklės žymiai sumažina kreditorių finansinę riziką, todėl jie gali sau leisti didesnes paskolos sumas ir mažesnes palūkanų normas. Tiesa, kad šios paskolos palūkanų mokėjimai yra mažesni nei už greituosius kreditus, tačiau didesni nei už kitas bankines paslaugas, tokias kaip hipotekos ar studentų paskolos, tačiau, nepaisant gana didelių palūkanų mokėjimų, reikia atsiminti, kad norint minėtos hipotekos ar studijų paskolos.

 • Bankų skolintojams:
  • „Swedbank“ nuo 18 proc.
  • SEB bankas 16% -24%
  • „Citadele“ bankas 21% –23%
  • „Norvik“ bankas 20–30 proc.
  • DNB bankas nuo 14 proc.
  • „Nordea“ bankas 16–23 proc.
 • Ne bankų skolintojams:
  • BIGBANK 44% -529%
  • „Lv“ 141% -220%
  • Kreditas24 220–398%
  • „OpenCredit“ 06% –713%

Lyginant metines palūkanų normas už paslaugas abiejuose sektoriuose, reikia prisiminti, kad reikia atkreipti dėmesį ir į papildomas paskolos išlaidas, į kurias įeina paskolos tvarkymo ir išdavimo mokesčiai, kurie gali svyruoti nuo kelių dešimčių iki 150 EURAS. Dažnai manipuliuojama įvairiais kredito išlaidų elementais, ty MN yra maža, tačiau komisiniai yra dideli, arba atvirkščiai – vertinant ir lyginant paslaugas, reikia atsižvelgti į šiuos niuansus, kad netyčia nepadidėtų visos kredito kainos.

Parašykite komentarą