Kreditinė kortelė

Kreditinė kortelė yra elektroninė mokėjimo kortelė, dar vadinama banko mokėjimo kortele, kuriai taikomas konkretus ir individualus kredito limitas, skirtas nenumatytoms ir neatidėliotinoms negrynųjų pinigų operacijoms, susijusioms su prekių ir paslaugų apmokėjimu per banko POS terminalą, internetą, taip pat bankomatą, jei reikia, arba įneškite grynuosius pinigus į banko sąskaitą.

Geriausia Kreditinė kortelė

Kreditinė kortelė, kaip buvo vartojamas šis terminas, buvo pirmas būdas skolinti bankų pramonei, tačiau, kaip žinome, šiandien paskolos yra prieinamos įvairiais būdais ir jų nebeišduoda tik bankai, bet ir nebankinės bendrovės. Nepaisant paskolų rūšių įvairovės, kreditinės kortelės šiuo metu yra vienintelė kreditorių teikiama paslauga bankų sektoriuje. Gali būti, kad privatūs kreditoriai po daugelio metų siūlys panašias kreditines korteles – tai tik laiko ir konkurencijos klausimas.

Kreditinėms kortelėms, kaip minėta pradžioje, skirtingai nei greitiems kreditams be darbo, suteikiamas konkretus kredito limitas, kuris taikomas atsižvelgiant į individualias kliento nuostatas ir galimybes. Įvairių šaltinių duomenimis, kredito limito suma gali siekti 10 000 Eur. Kredito limitas veikia lygiagrečiai su asmeninės banko sąskaitos lėšomis, todėl tuo atveju, jei buvo išleistos asmeninės banko sąskaitos lėšos, galima atsiskaityti kredito limito lėšomis. Kredito limitas yra skirtas nenumatytoms finansinėms išlaidoms padengti, tačiau, žinoma, jį galima išleisti ir esant bet kokiai kitai situacijai.

Pavyzdžiui, jei žmogus žino savo išlaidų įpročius, jis dažnai pasiduoda akimirkos užgaidoms ir išleidžia pinigus iš pažiūros nereikalingiems dalykams, tada kreditinė kortelė yra geras sprendimas. Tačiau jei kreditinė kortelė išduodama su tikslu, kad kada nors, ateityje, gali prireikti perteklinių lėšų, reikia atidžiai apsvarstyti kreditinės kortelės poreikį. Metinės kredito kortelės išlaidos yra palyginti didelės, o jei asmuo per metus nenaudoja kredito limito, jis turi permokėti už visai nenaudotą paslaugą.

Kreditinės kortelės poreikis

Jei asmens būtinosios paskolos poreikis yra toks mažas ir tik tikimybės lygmeniu, naudingiau yra išduoti debeto kortelę ir prireikus pasiskolinti, pavyzdžiui, greitą paskolą. Žinoma, tada reikia grąžinti kredito limitą. Atsižvelgiant į kreditinės kortelės tipą, kredito limitas turi būti grąžintas sumokant palūkanas arba be jų. Palūkanų mokėti nereikia be palūkanų kredito limito kreditinės kortelės arba beprocentės kreditinės kortelės, jei asmuo laiku grąžina išleistą limitą, kuris paprastai būna iki 15-os dienos po to mėnesį. Jei mokamos palūkanos už naudojamą kredito limitą, paprastai tai yra 20–40%. Pažymėtina, kad apie kredito limito naudojimą ir grąžinimą skolintojui neprivalote pranešti, nes turite konkretų kredito limitą, kurio negalima viršyti, ir lanksčią grąžinimo tvarkaraštį, atitinkantį jūsų pageidavimus.

Kreditinės kortelės kuriamos pagal tarptautiniu mastu vienodus ISO kokybės sistemos standartus, todėl jas galima naudoti bet kurioje pasaulio šalyje. Dėl tos pačios priežasties dauguma kreditinių kortelių taip pat turi nuolaidų kortelių funkciją, kuri veikia įvairiose pasaulio šalyse įvairioms prekėms ir paslaugoms.

Lietuvoje galima įsigyti tokių kreditinių kortelių kaip „American Express“, „MasterCard“ ir „Visa“. Kiekvienas Latvijos komercinis bankas šioms kortelėms taiko dar daugiau specializuotų funkcijų ir privalumų.

Parašykite komentarą