Kur skolintis – banke ar ne bankų skolintojui?

Gali būti situacija, kai reikalinga paskola. Yra keli būdai, kaip ją gauti – galime paprašyti šeimos ir draugų pagalbos, taip pat naudotis bankų ir nebankinių skolintojų siūlomomis paslaugomis. Kiekviena iš šių galimybių turi savų skirtumų, o šiame straipsnyje mes atidžiau panagrinėsime ypatybes, kurios išskiria bankinius ir nebankinius skolintojus, kad ateityje taip pat žinotumėte, kaip išsirinkti sau tinkamiausią.

Dažniausios nebankinės paskolos

Tai, kad nebankinės paskolos mūsų šalyje tampa vis dažnesnės ir dažnai naudojamos, patvirtina ir Vartotojų apsaugos centro surinkta statistika. 2019 m. Pirmąjį pusmetį bendra nebankinių kredito įstaigų išduotų paskolų suma siekė 294,75 mln. Eurų. Dauguma jų arba 40% buvo nuotolinės paskolos, o antra pagal populiarumą paskolos rūšis buvo lizingo ir kitos paskolos, užtikrintos transporto priemone ar kitu objektu. Po to seka vartojimo paskolos, kurioms 2019 m. Pirmąjį pusmetį tenka 22 proc. Visų nebankinių paskolų.

Nors, palyginti su 2018 m., Bendras išduotų paskolų skaičius šiek tiek sumažėjo, galima daryti išvadą, kad didelė dalis žmonių Latvijoje vis tiek įvairioms reikmėms renkasi nebankinių kredito įstaigų paslaugas.

2019 m. Įsigaliojo Vartotojų teisių apsaugos įstatymo pataisos, pakeitusios ne bankų kreditorių siūlomų paslaugų rūšis, dėl kurių vartotojai turi galimybę gauti paskolas su didesnėmis turimomis sumomis ir grąžinimo terminais. Šiuo metu populiariausios nebankinių paskolų rūšys yra šios:

  • Vartojimo kreditas – Tokią paskolą žmonės naudoja įvairiems tikslams, didesniems pirkiniams ir taip pat kritinėms situacijoms spręsti. Pagrindiniai vartojimo paskolos bruožai yra šie: didesnės turimos paskolos sumos („Ferratum Bank“ siūlo kreiptis nuo 2000 iki 10 000 eurų); ilgesnės grąžinimo sąlygos („Ferratum“ banke nuo 12 iki 72 mėnesių); Palyginti su praeityje naudojamais greitaisiais kreditais, kurių nebėra, vartojimo paskolų palūkanos yra mažesnės, o tai leidžia žmonėms naudoti šias paskolas skirtingiems tikslams, dažniausiai didesniems planams, atsižvelgiant į turimas sumas.
  • Kredito linija – Ši paskolos rūšis veikia panašiai kaip overdraftas ir kreditinės kortelės. Dėl lankstaus grąžinimo laikotarpio (iki 60 mėnesių „Ferratum“ banke) ir turimų sumų (nuo 500 iki 3000 eurų), vis daugiau vartotojų šią paskolą pradeda naudoti įvairiems tikslams. Kreipdamasis dėl reikalingos sumos, paskolos davėjas įvertina kliento mokumą ir kredito istoriją, pasiūlydamas maksimalią jam prieinamą kredito linijos ar kredito limito sumą. Šią sumą galima atsiimti ir panaudoti nedelsiant arba išskaityti dalimis, neviršijant turimo kredito limito. Papildomos sumos atsiėmimas yra nemokamas.

Kreipdamasis dėl kredito limito, klientas gali pasirinkti tinkamiausią mėnesio mokėjimo datą. Mėnesinė įmoka „Ferratum“ banke prasideda nuo 20 eurų.

Svarbus šios paskolos bruožas yra tas, kad palūkanos bus skaičiuojamos tik nuo paimtos sumos. Dėl šių sąlygų vartotojas turi laisvai prieinamą sumą (kredito limitą), kurią jis gali naudoti bet kuriuo metu, kai to reikia. Apmokėjus kiekvieną sąskaitą, atnaujinama turimo kredito limito suma.

  • Šiais laikais nebankiniai skolintojai taip pat siūlo kitokias paskolas, tokias kaip paskolos automobiliams, nebankinių paskolų konsolidavimas, nebankinės hipotekos, paskolos grynaisiais ir įvairios kitos alternatyvos. Nesvarbu, kurią pasirinksite, visada atidžiai apsvarstykite paskolos poreikį, taip pat įvertinkite savo galimybes ją grąžinti laiku!

Dažniausios banko paskolos

Bankų siūlomos paslaugos daugiausia orientuojamos į didelio masto ilgalaikes paskolas. Geriausiai žinomi pavyzdžiai:

  • Vartojimo kreditas – Nors šią paskolos rūšį siūlo ir nebankinės kredito įstaigos, bankai vis tiek išduoda vartojimo paskolas. Kreipdamasis dėl šios paskolos, bankas įvertina asmens kredito istoriją ir mokumą, siūlydamas klientui prieinamą individualiai pakoreguotą sumą. Kiekvieno banko kredito limitas gali skirtis, tačiau vidutiniškai jis svyruoja nuo kelių šimtų iki 15 000 eurų. Grąžinimo laikotarpis yra iki penkerių metų.
  • hipotekos paskola – Ši paskola dar vadinama būsto paskola, nes dažniausiai naudojama namui ar butui įsigyti, taip pat remontuoti ir atnaujinti. Pažymėtina, kad norint kreiptis dėl hipotekos paskolos, būtina atlikti pirmąją jos įmoką, kuri paprastai yra vidutiniškai 15% paskolos sumos. Šių paskolų grąžinimo terminai yra ilgi, net iki 30 metų. Taip pat yra hipotekos paskolos su nekilnojamojo turto įkeitimu, kur taip pat galima įkeisti būstą, įsigytą paskolos rėmuose.
  • Overdraftas ir kreditinė kortelė – overdraftai, palyginti su pirmiau nurodytomis paskolomis, laikomi trumpalaikėmis paskolomis. Šia finansine paslauga paprastai gali naudotis tik nuolatiniai konkretaus banko klientai. Overdraftas turi ribą ir gali būti naudojamas tais atvejais, kai reikalingos papildomos lėšos. Panašiai veikia ir kreditinė kortelė, kuria už prekes ir paslaugas galima atsiskaityti neviršijant tam tikros ribos, o palūkanos skaičiuojamos nuo panaudotos sumos.
  • Studijų ir studentų paskola – populiarios paskolų rūšys, kurias studentai naudoja mokesčiams už studijas (studijų kreditas) arba dienos išlaidoms padengti (studentų paskola). Bankai dažnai siūlo galimybę teikti paskolas su valstybės garantija, o tai reiškia, kad paskola turi būti grąžinta praėjus vieneriems metams po studijų baigimo. Tokios paskolos grąžinimo laikotarpis paprastai priklauso nuo jos sumos, paprastai penkerius ar dešimt metų.
  • Automobilių nuoma – Bankai klientams siūlo paskolą automobiliui įsigyti. Kredito įstaiga bendradarbiauja su automobilių pardavėju, suteikdama galimybę įsigyti transporto priemonę, ir šiuo atveju atsižvelgiama ne tik į automobilio vertę ir amžių, bet ir į asmeninių pajamų dydį.

Bankai taip pat siūlo kitų rūšių paskolas, pavyzdžiui, paskolas įmonėms verslo plėtrai.

Kreipimosi procesas ir paskolų gavimas

Paskolų paraiškų teikimo ir gavimo procesai bankų ir ne bankų kredito įstaigose yra keli, ir mes juos išsamiau aptarsime toliau.

Jei planuojate kreiptis dėl paskolos banke, turite atsižvelgti į tai, kad net ir pateikus dokumentus dažniausiai teks asmeniškai kreiptis į kredito įstaigos specialistą. Vertinant paraišką, bus įvertinta jūsų mokumas, kredito istorija ir kiti aspektai, kurie yra svarbūs kredito suteikimo procese. Paraiškos teikimo procesas gali trukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Kredito gavimo iš bankų kriterijai dažnai yra griežtesni nei iš nebankinių skolintojų, todėl yra didesnė rizika, kad paskola bus atsisakyta. Taip pat reikėtų pažymėti, kad paskolai gauti gali prireikti paskolos ar laiduotojo.

Kreiptis dėl paskolos iš nebankinio skolintojo yra daug patogiau ir paprasčiau. Tai galite padaryti bet kuriuo metu naudodamiesi kompiuteriu ar kitu išmaniuoju įrenginiu, turinčiu interneto ryšį. Pirmiausia turite pasirinkti, kokios rūšies paskolos jums reikia (kredito linija ar vartojimo paskola), nurodyti reikiamą sumą ir grąžinimo terminą ar datą (atsižvelgiant į paskolos rūšį) ir užpildyti registracijos duomenis. Paskolos davėjas taip pat gali prašyti sumokėti 0,01 EUR asmens tapatybės dokumentą, kad užbaigtų registraciją. Tada per 15 minučių paraiška peržiūrima, įvertinant asmens mokumą ir kredito istoriją, pateikiamas atsakymas. Teigiamo sprendimo atveju pinigai per kelias minutes (per kredito įstaigos darbo laiką) pervedami į kliento sąskaitą.

Kaip matote, nebankinės paskolos prašymo pateikimo procesas yra paprastesnis ir greitesnis, todėl daugelis vartotojų taip pat renkasi šią galimybę, nes dažnai gyvenime pasitaiko atvejų, kai pinigų reikia nedelsiant. Tuo pačiu metu nereikia pamiršti, kad kreipdamiesi dėl paskolos ne bankų skolintojų ar bankų, turite atitikti tam tikrus kriterijus, apie kuriuos mes jums pasakysime toliau.

Paskolų gavimo sąlygos

Taisyklės, reglamentuojančios paskolų gavimą iš bankų, gali skirtis priklausomai nuo kredito rūšies. Dažniausiai asmuo, besikreipiantis dėl paskolos, turi būti ne jaunesnis kaip 18 metų, turintis reguliarias tam tikros sumos pajamas, stabilų darbą, teigiamą kredito istoriją. Kai kuriais atvejais turi būti įmanoma užtikrinti hipotekos ar laiduotojo paskolą …

Parašykite komentarą