Neoficialios paskolos

Beveik visiems kada nors prireikia paskolos. Tai gali būti neoficialios paskolos atvejis, kai iš draugo pasiskoliname 50 eurų, kad sumokėtume už maistą, arba oficialus, kai pasirašome kelių puslapių paskolos sutartį su banku ar mikrokredito davėju. Kad ir kokios būtų aplinkybės, skolindamiesi pinigų visada turite stengtis išvengti blogų skolų.

Geriausios neoficialios paskolos

Žmonės skolinasi pinigus jau tūkstančius metų. Kol nebuvo bankų, paskolos buvo neformalūs susitarimai, dažniausiai tarp pažįstamų žmonių. Kartais buvo reikalaujama užstato, o kartais ne. Buvo skaičiuojamos palūkanos, žmonės patekdavo į blogas skolas, o kai kurie kredito teikėjai, norėdami atgauti pinigus, taikė gana žiaurius metodus.

Plan

(Price)

Email Previews

Builder

Page Testing

Interactive Testing

Spam Filter Tests

500,000 Tracking Opens

2 Users Free

Finbee

Geriausias

nuo 100 € iki 25000 €

nuo 1 mėn iki 84 mėn

Palūkanos Nuo 4,10 %

Balas 9.3

GoSavy

Greičiausia

nuo 300 € iki 19000 €

nuo 3 mėn iki 72 mėn

Nuo 4,60 % Palūkanos

Balas 9.1

Atsiradus oficialiai bankų sistemai, žmonės turėjo kitų finansinių paslaugų pasirinkimo galimybių, o šiais laikais institucijos vis labiau reguliuojamos, kad būtų apsaugoti vartotojai.

Tačiau daugeliui besivystančių šalių, pavyzdžiui, Pietų Afrikos Respublikos, žmonių sunku gauti oficialias finansines paslaugas, ir net tie, kurie gali atsidaryti sąskaitą ar gauti oficialią paskolą, kartais vis tiek renkasi neoficialų kelią.

Pažvelkime atidžiau į oficialųjį ir neoficialųjį skolinimąsi ir veiksnius, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti pasirinkdami vieną ar kitą būdą.

Paprastai tariant, oficialus skolinimas vyksta tarp dviejų šalių, kurias sieja verslo santykiai, ir visada yra sudaroma rašytinė sutartis. Tai gali būti neužtikrinta asmeninė paskola arba paskola, už kurią turite pateikti užstatą. Oficialias paskolas paprastai teikia bankas arba neužtikrintos paskolos teikėjas, tačiau jos gali būti ir parduotuvės sąskaitos formos.

 

Neoficialios paskolos privalumai

 

Iš anksto susitarsite, kiek skolinatės, už kokią palūkanų normą ir kokius kitus mokesčius reikės mokėti. Žinote, kokia bus jūsų mėnesio įmoka ir iki kada bus padengta paskola. Visa ši informacija užfiksuojama sutartyje, kurią pasirašo abi šalys. Todėl tiksliai žinote, į ką įsitraukėte ir kiek paskola jums kainuos.

Sutartis apsaugo jus ir kredito teikėją.

Jei kredito teikėjas yra registruotas finansų institucijose (niekada nesiskolinkite iš neregistruotos įmonės!), jus papildomai saugo tokie teisės aktai kaip Vartotojų apsaugos įstatymas ir Nacionalinis kredito įstatymas.

Trūkumai neoficialios paskolos

 

Jei paskolos negrąžinsite, bus imami papildomi mokesčiai, todėl paskola bus brangesnė.

Bet koks įsipareigojimų nevykdymas blogai atsispindės jūsų kredito reitinge, todėl ateityje gauti kreditą bus brangiau arba net neįmanoma.

Neoficialus skolinimo susitarimas dažniausiai sudaromas tarp pažįstamų žmonių, pavyzdžiui, draugų ar šeimos narių, ir labai retai kada sudaromas raštu. Neformalią paskolą taip pat galite gauti iš nepažįstamo asmens, taip pat be jokių dokumentų. Tokie skolintojai vadinami paskolų rykliais arba mashonisas, ir jie yra tamsioji neoficialaus skolinimo pusė.

 

Neoficialios paskolos privalumai

Jei skolinatės iš draugo ar šeimos nario, tikėtina, kad galite gauti beprocentę paskolą, o tai sutaupo daug pinigų.

Neformalias paskolas galima gauti greitai ir lengvai, nes nereikia tvarkyti dokumentų.

Jei neįvykdysite įsipareigojimų, jūsų kredito balas nenukentės.

Trūkumai:

 

Jei su draugo ar šeimos nario paskola kas nors nutiktų ne taip, tai gali pakenkti santykiams tiek, kad prarasite draugą arba sukelsite ginčą šeimoje. Dėl šios priežasties visada geriausia sudaryti paprastą sutartį, kurioje būtų nurodyta bent jau pasiskolinta suma ir tai, kaip pinigai bus grąžinami.

Kai turite reikalų su paskolų lupikautoju, neturite jokių galimybių kreiptis į teismą – nėra jokios organizacijos, kuriai galėtumėte skųstis arba kuri galėtų jus apginti. Jei paskolų ryklys nusprendžia imti didesnes palūkanas arba grasina jums ar jūsų artimiesiems, situaciją turite spręsti patys.

Nesudarę sutarties, paskolų rykliukai už paskolas ima pernelyg dideles palūkanas ir dažnai paima jūsų asmens tapatybės dokumentą arba banko kortelę, kol grąžinsite paskolą.

Neoficialios paskolos gali būti labai patogios, ypač kai pinigų reikia labai trumpam laikui ir žinote, kad viską galėsite grąžinti per kelis mėnesius ar net kelias dienas. Bet kokiomis kitomis aplinkybėmis visada geriau sudaryti oficialią sutartį.

Žinoma, pirmas prizas – turėtumėte turėti skubios pagalbos fondą, kuriuo galėtumėte pasinaudoti, užuot skolinęsi pinigų. Jei jo dar neturite, nedelsdami pradėkite taupyti pinigus (net jei tai tik nedidelė suma).

 

Parašykite komentarą