Pažintys internete Pinigų patarimai

Didėjant internetinių sukčiavimo atvejų, „romkonai“ kelia tikrą pavojų tiems, kurie ieško meilės internete. Štai kaip pastebėti romantikos aferas ir apsisaugoti.

Internetinių sukčiavimo atvejų padaugėjimas

Kai Thomas socialiniame tinkle gavo kieno nors prašymą, jis manė, kad ji yra „graži, juokinga ir maloni“, ir jie kalbėjo kiekvieną dieną kelis mėnesius.

SKELBIMAS

„Dabar žvelgdamas atgal, negaliu patikėti, kaip lengvai jai buvo galima pasinaudoti manimi – nė nenumaniau, kad ji apgaulingai davė man asmeninę informaciją, kad galėtų gauti pinigų“, – sako jis.

Rekomenduojamas: Kaip pastebėti finansinės prievartos požymius ir apsaugoti pagyvenusius artimuosius.

HSBC klientas Thomasas buvo apgautas ir jo asmens duomenys buvo naudojami norint gauti paskolą iki atlyginimo. Laimei, jis sako, kad banko darbuotojai buvo ramūs ir paslaugūs ir veikė greitai, kad padėtų išspręsti problemą.

Tačiau jis priduria: „Dabar uždariau savo socialinės žiniasklaidos paskyrą, nes nenoriu taip užmegzti santykių su niekuo kitu. Tai užtruks ilgai, kol aš tai įveiksiu ir galėsiu vėl pasitikėti niekuo “.

Kadangi internetas dabar vaidina didžiulę įtaką žmonių bendravimui ir meilės paieškoms, romantikos sukčiai gali kelti realų pavojų.

Prekybos asociacija „UK Finance“ teigia, kad 2019 m. Pirmąjį pusmetį dėl romantikos sukčių buvo prarasta 7,9 mln. Svarų, tai yra 50 proc. Daugiau nei praėjusiais metais.

Štai kaip aptikti internetinių sukčių apgaulę ir kaip jūsų bankas gali padėti …

Kas yra internetinių pažinčių suktybė?

Tai žiaurus keblumas, kai žmonės yra manipuliuojami manydami, kad yra santykiuose su apgavikais, kurie vagia jų pinigus.

Paprastai žmonės kreipiasi internetu, naudodami padirbtą profilį su nuotrauka, nukopijuota iš kitur.

Interneto pažinčių afera gali bandyti labai greitai judėti toliau („iStock“ / PA)
Interneto pažinčių afera gali labai greitai bandyti judėti toliau („iStock“ / PA).

Nusikaltėliai bandys greitai užmegzti ryšį, užduodami daug asmeninių klausimų, bet mažai apie save atskleisdami.

Jie gali teisintis, kodėl negali susitikti, tačiau bandys perkelti pokalbį iš pažinčių svetainės į tiesioginius pranešimus ar teksto žinutes.

Rekomenduojamas: Kaip pastebėti sukčiavimą – 8 pinigų aferos ir kaip jų išvengti.

Kaip sukčiai įtikina žmones atiduoti savo grynuosius pinigus?

Jie sugalvoja blaivybės istoriją, galbūt tvirtindami, kad jų pinigai buvo pavogti, arba kad jie serga ir jiems reikia medicininės pagalbos grynųjų.

Jie taip pat gali teigti, kad yra eilėje dėl netikėtumo, galbūt dėl ​​paveldėjimo, ir jei jų auka „paskolins“ jiems pinigų, bus didesnė nauda toliau.

Jie taip pat gali bandyti atbaidyti savo auką kalbėtis su draugais ir šeimos nariais, jei jie kalbės iš grynųjų pinigų perdavimo.

Internetinių draugų, iš kurių prašoma pinigų, mastas yra didelis. „UK Finance“ nustatė, kad penktadalis (21 proc.) Internetinių pažinčių lankytojų sako, kad jų paprašė pinigų, arba atidavė grynuosius pinigus internete sutiktam žmogui, nesvarbu, ar tai sukčiavimas, ar ne. Vyrų (26 proc.) Pinigų buvo prašoma dažniau nei moterų (15 proc.), O vidutinė prašoma ar duota suma buvo 321 svaras.

Be to, per pastaruosius 12 mėnesių daugiau nei ketvirtadalis (27%) internetinių duomenų stebėtojų buvo „užklupti“ – taip nutinka, kai kas nors naudojasi padirbtu profiliu. Vyrai taip pat dažniau teigė, kad jie buvo pagauti katės (33 proc.), Nei moterys (20 proc.).

Rekomenduojamas: Kaip pastebėti koronaviruso sukčiavimą telefonu ir elektroninio pašto trūkumus.

Ar internetinių pažinčių sukčių aukos gali atgauti pinigus?

Tai gali priklausyti nuo individualių aplinkybių ir su kuo jūs banke. Žmonės, kurie leidžia banko pavedimus sukčiui, gali prarasti pinigus visam laikui – nors daugelis bankų pasirašė savanorišką pramonės kompensavimo kodą, kad aukoms būtų lengviau atgauti pinigus tais atvejais, kai nei jie, nei jų bankas nėra kaltė.

Vyrai dažniausiai prašo pinigų iki internetinės „datos“ („iStock“ / PA)
Vyrai dažniausiai prašo pinigų iki internetinės „datos“ („iStock“ / PA)

TSB taip pat turi savo sukčiavimo grąžinimo garantiją, kuri apsaugo klientus, kurie yra nekalti sukčiavimo aukos.

Ashley Hartas, TSB sukčiavimo vadovas, sako: „Nusikaltėliai tampa vis sudėtingesni ir išbandys daugybę būdų, kaip apgauti žmones iš jų pinigų. Svarbu būti budriems kalbant su žmonėmis internete ir žinoti raudonas vėliavas, į kurias reikia atkreipti dėmesį, kol dar nevėlu. Jei jums gaila, kad pateksite į tokią situaciją, pasitarkite su savo banku “.

Kaip galite išvengti internetinių sukčiavimo atvejų?

Štai keletas TSB patarimų, kaip užkirsti kelią internetinių pažinčių aferoms ir apsisaugoti:

  1. Kalbėdami su nauju asmeniu internete, nepateikite jokios asmeninės informacijos ir būkite atsargūs, ypač jei jis paprašys jūsų atsiųsti pinigų. Jei abejojate, pasitarkite su artimu žmogumi, pavyzdžiui, šeimos nariu ar draugu, arba pasikalbėkite su banko darbuotojais.
  2. Nuotraukos gali suteikti užuominų. Jei ieškote paveikslėlyje ir jis susietas su keliais profiliais, tai gali reikšti, kad jis nėra tikras.
  3. Sukčiai klesti dėl skubančių aukų. Sustok, atsipalaiduok ir skirk penkias minutes apmąstymams.

SKELBIMAS

Parašykite komentarą