Šios naujausios euforiškos mažmeninės prekybos atsargos turi ryškiausias raudonas vėliavas, kurias mes kada nors matėme – 70% + minusai – „Hindenburg Research“

 • „GrowGen“ yra mažų mamų ir pop sodininkystės parduotuvių grupė. Kai visa pramonė gauna laikiną finansinę naudą iš COVID-19, jos akcijos per savaitę išaugo beveik 108% dėl stipraus ketvirčio pardavimo ir mažmeninių investuotojų entuziazmo.
 • „GrowGeneration“ vadovų komanda yra viena iš labiausiai abejotinų, kokias tik esame matę valstybinėje įmonėje. Aukščiausi vadovai palaiko glaudžius ryšius su įtariamomis „pump & dump“ schemomis, organizuotu nusikalstamumu ir įvairiais sukčiavimo veiksmais.
 • FTC teigė, kad prezidentas ir vienas iš įkūrėjų Michaelas Salamanas įsitraukė į schemą, leidžiančią parduoti vartotojo kreditinės kortelės informaciją be leidimo. Jis turi didelę karjerą dėl centų atsargų nesėkmių kartu su savo tėvu Abraomu Salamanu, dukart teistu sukčiu, turinčiu ryšių su minia.
 • Paskutinėje Michaelo Salamano valstybinėje įmonėje „Skinny Nutritional Corp“ jis išrinko finansų direktorių, kuris anksčiau už sukčiavimą banke praleido 3 metus. Pagrindinis akcininkas / nuomotojas, žinomas kaip „paskolų iki atlyginimo krikštatėvis“, vėliau buvo nuteistas 14 metų kalėti didžiulėje reketo byloje.
 • Visi „Skinny Nutritional Corp“ direktoriai atsistatydino dėl įtarimų dėl sukčiavimo vertybiniais popieriais ir skundų, kad vadovybė valdybai nepateikė pagrindinės finansinės informacijos. Bendrovė galiausiai iškėlė bankrotą.
 • „GrowGen“ generalinis direktorius ir įkūrėjas Darrenas Lampertas yra vertybinių popierių teisininkas, kuris tapo centų akcijų brokeriu. Ankstesnę savo karjeros pusę Lampertas praleido gindamas keletą katilinės brokerių, įskaitant asmenis, turinčius glaudžius ryšius su minia, o antrąją pusę – tarpininkavimo įmonėse, įskaitant keletą, kuriuos kontroliuodavo reguliavimo institucijos ar prokurorai.
 • Pavyzdžiui, generalinis direktorius Lampertas turi asmeninių ir verslo ryšių su Robertu Cattogio, kuris 2001 m. Buvo nuteistas 12 metų kalėti tuo metu, kai tuo metu vyriausybė pavadino „didžiausią kada nors iškeltą vertybinių popierių sukčiavimą“.
 • Vėliau generalinis direktorius Lampertas dirbo keliose abejotinose prekybos operacijose, įskaitant „Hold Brothers“ (pašalino FINRA) ir „Incremental Capital“ (steigėjai buvo areštuoti dėl prekybos viešai neatskleista informacija).
 • „GrowGen“ finansų vadovė Monty Lamirato anksčiau buvo nubausta SEC dėl įtarimų dėl netinkamo profesinio elgesio. Prieš prisijungdamas prie „GrowGen“, jis dirbo žlungančiose centų akcijų bendrovėse.
 • Pranešama, kad „GrowGen“ auditorius „Plante & Moran“ praleido didelį sukčiavimą dėl vieno iš pagrindinių savo klientų. Naujausioje PCAOB patikrinimo ataskaitoje buvo išsamiai aprašytas audito nesėkmių sąrašas, o kai kuriuos įmonės klientus sudaro bankrutuojančios ne biržos įmonės.
 • Grynai vertinant, be aukščiau esančių nerimą keliančių įspėjamųjų ženklų, mes matome 60% bendrovės akcijų trūkumą. Bendrovė prekiauja itin turtingu 60,5 karto pakoreguotu apskaičiuotu 2020 m. EBITDA ir viršija 6,1 karto viršytą 2020 m. Apyvartą.
 • Atrodo, kad vadovybė sutinka su mūsų vertinimo vertinimu. Bendrovė finansavo 5,60 USD už akciją, o tai atspindi 70% nuolaidą dabartiniam lygiui.
 • „Insider“ ir pagrindiniai turėtojai, įskaitant generalinį direktorių, prezidentą ir steigėjus bei privataus kapitalo rėmėjus, šiais metais agresyviai pardavė 4–8 USD vertės akcijų.

Pirminis atskleidimas: atlikę išsamius tyrimus, mes užėmėme trumpą „GrowGeneration“ akcijų poziciją. Ši ataskaita atspindi mūsų nuomonę ir raginame kiekvieną skaitytoją atlikti savo kruopštų darbą. Ataskaitos apačioje peržiūrėkite visą mūsų atsisakymą.

Verslo pagrindai: „Augančių parduotuvių“ įsigijėjas ir operatorius, kurio akcijos pastaruoju metu užsidegė tarp mažmeninių investuotojų

„GrowGeneration Corp.“ yra auginimo parduotuvių valdytoja, teikianti sodininkystės reikmenis tiek asmenims, tiek įmonėms, daugiausia orientuotoms į kanapių nišą.

Bendrovė buvo įkurta Kolorade 2014 m., O vėliau įsigijo keturias esamas hidroponikos prekių parduotuves. [Pg. 1] Jis išaugo iš ten ir dabar turi 28 vietas su planais toliau pirkti ir integruoti naujas parduotuves. Bendrovė įtraukta į NASDAQ 2019 m. Gruodžio mėn.

Geros naujienos: Sodininkystė yra viena iš nedaugelio plytų ir skiedinio įmonių, kurios patyrė COVID „Tailwind“. Mūsų kanalo patikros nustatė, kad pardavimai „GrowGen“ parduotuvėse iš tiesų gerokai padidėjo, tačiau gali būti reikalinga tam tikra atsargumo priemonė

Pradėdamas nuo gerų naujienų, „GrowGen“ pranešė apie įspūdingą ketvirtį, rodantį, kad pardavimai per metus padidėjo 49% ir sparčiai augo pajamos.

Sodininkystės verslas patyrė naujo susidomėjimo bangą dėl uždarymo ir izoliacijos priemonių, atsirandančių dėl pasaulinės pandemijos. Mes paskambinome į visas parduotuves tose vietose, kur, pasak įmonės, ji didėja, kad atliktume kanalų patikrinimus:

 • Vadovas Vakarų Lansinge, Mičigane, mums pasakė: „Mes beveik klestėjome … didžiausias iššūkis yra priversti žmones dėvėti kaukes, bet kitaip mūsų pramonei tai vyksta sklandžiai“.
 • Vadybininko padėjėjas Livonijoje, Mičigane, mums pasakė: „Iš tikrųjų tai yra kažkoks beprotiškas jausmas, nes (koronaviruso) verslo pradžia išaugo, mes buvome žymiai labiau užimti nei bet kada anksčiau“.
 • „Brewer Meine“ vadybininkas mums pasakė: „Sakyčiau, kad mes tikriausiai 40 proc. Spėju, kad tai sumažės žiemos link “.

Visi parduotuvių vadovai ir darbuotojai, su kuriais kalbėjomės, pateikė panašių teigiamų atsiliepimų ir patvirtino, kad verslas labai išaugo nuo COVID.

Akcijos gerai praėjo per skaičius: 60% neigiamų rezultatų matome tik įvertinimo pagrindu ir prieš pateikdami išvadas dėl valdymo, išsamiai aprašyti žemiau

Užpakaliniai vėjai pakurstė jau didėjančią atsargą. „GrowGen“ akcijos per savaitę padidėjo beveik 108 proc., O tai padėjo ketvirčio skaičiai kartu su žiniasklaidos pasirodymu valdymo komandos, kuri aktyviai pasakojo įmonės istoriją.

Dabar akcijų apyvarta viršija 60,5 karto pakoreguotą apskaičiuotą 2020 m. EBITDA ir viršija 6,1 karto viršytą 2020 m. Apyvartą.

Matome, kad 60% trūkumas atspindi grynai racionalizuotą vertinimą dėl šių priežasčių:

 • Akcijos yra absurdiškai turtingos net ir pagal geriausią scenarijų. Tai aiškiai lemia mažmeninės prekybos impulsas ir euforija.
 • Tikėtina, kad COVID bangavimas nebus nuolatinis. Kai pandemija palengvės ir žmonės vėl pradės dirbti, mes tikimės, kad augimas palengvės.

Atrodo, kad vadovybė su mumis sutinka. Birželio 30 dtūkst, mažiau nei prieš du mėnesius bendrovė išleido 5,60 USD už akciją 70 proc. nuolaidą dabartiniam lygiui. Pirmasis sandoris buvo paskelbtas birželio 10 d., O netrukus po to „GrowGen“ paprašė išimties iš SEC, kad paspartintų registraciją, kad būtų užbaigtas finansavimas. (Birželio 26 dtūkst)

Taip pat galime pasinaudoti savininkų ir pagrindinių turėtojų, įskaitant generalinį direktorių, prezidentą ir steigėjus, bei privataus kapitalo rėmėjų, kurie šiais metais agresyviai pardavė 4–8 USD (56–78% nuolaida dabartiniam lygiui), visoms pajamoms, patarimų. ~ 14 milijonų dolerių ir reikšminga dalis jų akcijų. (Šaltinis: „FactSet“)

Mes atkreipiame dėmesį į tam tikrą atsargumą dėl jų augimo pagal įsigijimo strategiją, nes, nors kompanija įsitraukia į vieną „mamą ir iššoka“ po kitos, atrodo, kad socialinės žiniasklaidos parduotuvių apžvalgos po įsigijimo pablogėja.

Nepaisant to, buliai greičiausiai teigia, kad verslas yra gerai pasirengęs konsoliduoti savo pramonės nišą ir išaugti į savo skaičių remdamas tvirtą valdymą.

Ir tai mus atveda prie to, ką mes laikome svarbiausia „GrowGeneration“ problema.

„GrowGeneration“ valdymo komanda yra nuodai: plati ryšių su organizuotu nusikalstamumu, centų atsargų bankrotais ir nesėkmėmis, įtarimų dėl sukčiavimo ir reguliavimo pažeidimų istorija

Likusioje ataskaitos dalyje nagrinėjame pagrindinę „GrowGeneration“ valdybą ir valdybą ir parodome, kodėl manome, kad nors įmonė turi įdomų verslo modelį, investicijų reikėtų vengti bet kokia kaina.

I dalis: Prezidentas ir vienas iš įkūrėjų Michaelas Salamanas. Glaudūs ryšiai su organizuotu nusikalstamumu, FTC kaltinimai sukčiavimu ir prieštaringai vertinamų atsargų nesėkmių karjera

Michaelas Salamanas „GrowGeneration“ svetainėje įskaitomas kaip vienas iš dviejų kompanijos įkūrėjų.

Mes nuodugniai apžvelgėme Salamano kilmę ir nustatėme, kad jis turi aukštą karjerą, kuri, be kita ko, apima:

 • Platus verslo ryšys su jo tėvu Abe Salamanu, dukart teistu akcijų sukčiumi, turinčiu ryšių su mafija.
 • Daugelio dabar bankrutavusių ar nebeveikiančių centų valdymas, kurio nesėkmė kilo ginčų metu.
 • FTC įtarimai dėl sukčiavimo.
 • Įtarimai dėl akcininkų sukčiavimo ir jo ankstesnės akcinės bendrovės valdybos netinkamų veiksmų.
 • Susivienijimas su „Mokėjimo dienos paskolinimo krikštatėviu“, kuris kali 14 metų kalėjime po to, kai buvo pripažintas kaltu dėl didžiulės reketo sukčių.

„Skinny Nutritional“: Michaelas Salamanas įkūrė viešąją įmonę

Blogas ženklas: Bendrovės finansų direktorius anksčiau 3 metus kalėjo kalėjime už banko sukčiavimą. Šiaip Salamanas jį pasamdė

Prieš pradėdamas „GrowGeneration“, Salamanas buvo „Skinny Nutritional“ generalinis direktorius ir įkūrėjas, kuris pardavinėjo vaisių skonio ir be kalorijų vandens.

Bendrovė pradėjo veiklą 2000 m. Ir prekiavo rožiniais lapais, 2013 m. Išgyveno uolų kelią iki galimo bankroto. Vienas iš galimo įmonės žlugimo pranašautojų galėjo būti Salamano pasirinktas finansų direktorius – asmuo, kuris anksčiau 3 metus buvo kalėjęs banko banke. sukčiavimas.

Šis finansų direktorius Donaldas McDonaldas anksčiau turėjo sutapimo su Salamanu. Jie abu dirbo informacinių technologijų kūrėjoje „National Media Corp“ – dar viename cento fonde, kurio nepavyko įvykdyti po FTC pateiktų kaltinimų sukčiavimu Salamanui ir kitiems (išsamiau aprašyta toliau).

Sutapusi darbo istorija rodo, kad Salamanas buvo gerai susipažinęs su McDonaldo įkalinimu, tačiau vis tiek jį pasamdė. Žemiau yra ištrauka iš žiniasklaidos straipsnio šia tema:

Pagrindinis „Skinny Nutritional“ akcininkas ir savininkas, žinomas kaip „Paskolų iki atlyginimo krikštatėvis“, vėliau buvo nuteistas 14 metų kalėjime už didelę reketo schemą

Michaelas Salamanas vis dar draugauja su „Krikštatėviu“ feisbuke

Be to, kad „Skinny Nutritional“ pasirinko CFO vadovu nuteistąjį nusikaltėlį, jis neįprastai pasirinko savo šeimininką. SEC failai rodo, kad ji nuomojasi biurą iš „Hallinan Capital“, kuriam vadovauja Charlesas Hallinanas. [Pg. F-36] Hallinanui taip pat priklausė 5,3% įmonės akcijų, todėl jis tapo pagrindiniu akcininku. [Pg. 46]

2018 m. Hallinanas buvo nuteistas 14 metų kalėti ir atimtas 64 milijonai dolerių, kai prisiekusiųjų komisija nustatė, kad jis yra pagrindinės reketo schemos sumanytojas, sukčiavęs skolininkus per savo darbo užmokesčio dienos imperiją. Jis buvo pripažintas kaltu 17 bylų, įskaitant sukčiavimą ir tarptautinį pinigų plovimą.

Vietinė žiniasklaida jį pavadino „paskolų iki atlyginimo krikštatėviu“.

Jei kyla klausimas, ar tai buvo tik nuomotojo ir nuomininko santykiai, Michaelo Salamano „Facebook“ paskyroje (kuri, tikimės, netrukus gali tapti privati), Hallinanas nurodomas kaip draugas:

Menkas mitybos paskelbtas bankrotas po masinio direktoriaus atsistatydinimo dėl (a) finansinių duomenų nepateikimo ir (b) neatskleistų ieškinių, susijusių su vertybinių popierių sukčiavimu, be kitų klausimų

2013 m. Visi valdybos nariai, išskyrus Salamaną, atsistatydino

Parašykite komentarą